Centralny zamek / zwarcie w tylnim reflektorze

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Centralny zamek / zwarcie w tylnim reflektorze

Post autor: michalk86 » czw lip 08, 2010 21:29

Witam, mam nastepujace problemy

1. Centralny zamek z alarmem dokladany (nieorginalny). Problem polega na tym, ze z pilota mozna tylko otworzyc auto, zamknac juz sie nie da. Czy ktos ma jakis pomysl gdzie szukac przyczyny tego stanu rzeczy?
Przy zamykaniu auta od srodka rowniez centralny nie chce zadzialac, trzeba zamykac drzwi oddzielnie wciskajac rygielki.

Problem pojawil sie jakis rok po zainstalowaniu tego zestawu, wrzesniej bylo dobrze.

2. Podczas wrzucania wstecznego biegu pojawia sie cos w rodzaju zwarcia. Przy wylaczaniu silnika i wbitym wstecznym biegu pojawia sie pikniecie (jak to przy zapalonych swiatlach i otwartych drzwiach, silnik off). Dodatkowo zauwazylem, ze jak wbijam wsteczny bieg prawy tylni reflektor po prostu przestaje dzialac. Nie pala sie zadne lampki, gdy wrzuce 1 bieg lampa dziala normalnie.


Golf IV benzyna 3 drzwiowy.

Licze na Wasza pomoc, pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 21:30 przez michalk86, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw lip 08, 2010 22:01

michalk86 pisze:Przy zamykaniu auta od srodka rowniez centralny nie chce zadzialac, trzeba zamykac drzwi oddzielnie wciskajac rygielki.
przyczyna pewnikiem tkwi w zamku kierowcy

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 10:01 pm ]
michalk86 pisze:Dodatkowo zauwazylem, ze jak wbijam wsteczny bieg prawy tylni reflektor po prostu przestaje dzialac. Nie pala sie zadne lampki, gdy wrzuce 1 bieg lampa dziala normalnie.
czyli masz pewnie zwarcie w tej lampie lub żarówce od wstecznego



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » czw lip 08, 2010 22:14

greg pisze:
michalk86 pisze:Przy zamykaniu auta od srodka rowniez centralny nie chce zadzialac, trzeba zamykac drzwi oddzielnie wciskajac rygielki.
przyczyna pewnikiem tkwi w zamku kierowcy
Moze byc jakis zwiazek z tym, ze mam zepsuty bebenek od zamka (prawdopodobnie wioselko)? Bo w sumie to nie jest ori zamek gdzie silownik byl chyba w zamku, tylko wszystko dokladane z zestawow na allegro.
greg pisze: [ Dodano: Czw Lip 08, 2010 10:01 pm ]
michalk86 pisze:Dodatkowo zauwazylem, ze jak wbijam wsteczny bieg prawy tylni reflektor po prostu przestaje dzialac. Nie pala sie zadne lampki, gdy wrzuce 1 bieg lampa dziala normalnie.
czyli masz pewnie zwarcie w tej lampie lub żarówce od wstecznego
Od czego zaczac diagnozowac? Wymiana zarowki od wstecznego moze cos pomoc? Czy raczej wina tkwi gdzies w przewodach/zlaczkach?
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 22:16 przez michalk86, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » czw lip 08, 2010 22:48

michalk86 pisze:Wymiana zarowki od wstecznego moze cos pomoc?
tak

[ Dodano: Czw Lip 08, 2010 10:49 pm ]
michalk86 pisze:Moze byc jakis zwiazek z tym, ze mam zepsuty bebenek od zamka (prawdopodobnie wioselko)?
nie - przyczyn a moze tkwić w zamku - zimne luty albo w mikrostyku



Awatar użytkownika
michalk86
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 169
Rejestracja: wt cze 03, 2008 20:15
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: michalk86 » czw lip 08, 2010 23:16

W takim razie wymienie zarowke i zobacze czy cos pomoze.

Co do mikrostyku to chyba od poczatku mam uszkodzony, bo odkad kupilem auto nie mam oswietlenia w kabinie. A centralny i alarm dzialaly.

No nic chyba czeka mnie wizyta u elektryka i niech szuka przyczyny.
Dzieki



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 384 gości