Stuka cos w silniku

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » ndz kwie 25, 2010 22:08

Mi też zaufany i do dziś pracujący dla mnie mechanik mówił mozna z tym jeżdzić ino nie pedział jak długo, bo nikt nie ma pewności i nie da gwarancji, ze to pochodzi jeszcze 1000 albo 5000 km. U mnie latał 1.5 roku i zmarł nagle - u ciebie jeszcze lata, wiec nie powinno być takiej tragedii jak u mnie -serducho do przeszczepu.Przebiegi są dla klienta nie dla auta , któremu wsio ryba kto nim będzie jeździł.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2010 22:09 przez wielblad2, łącznie zmieniany 2 razy.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » sob lip 03, 2010 15:48

MAM ZROBIONE!!!!!! WKONCU!!!!

wal korbowy byl skrzywiony i on sie tlukl, nie dalo sie go juz szlifnac, do wyrabania byl, znajomy zalatwil mi nowy z 2002r, zrobili wszystkie pomiary, jest git

do tego oczywiscie wymiana odrazu panewek, uszczelniaczy - praktycznie remont dolu silnika

po odebraniu auta szczena mi opadla jak silniczek chodzi - jak lalunia -)

przy okazji umyl ladnie silniczek do tego przeczyszczenie w srodku z brudnego oleju

jeszcze tam pare jakis innych kosmetycznych rzeczy powymienial, poprzeczyszczal - ogolnie chwala mu za to!

zastanawiam sie jak to mozliwe aby poprzedni wal sie mogl skrzywic?



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pn lip 05, 2010 10:48

Można dokonać tego w prosty sposób - lejąc g...o do silnika bo tanie i pociskanie na nim bo nic nie buczy i jeszcze nie piszczy oraz nie świeci .Brak dostatecznego smarowania i chłodzenia nawet tytan wypaczy.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
faradek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt wrz 08, 2009 23:07

Post autor: faradek » pn lip 05, 2010 11:37

Wielblad2 proszę Cię napisz w jaki sposób gówniany olej ma niby doprowadzić do skrzywienia wału w silniku, bo może jeszcze czegoś nie wiem. Już prędzej silnik miał kolizję zaworów z tłokami lub zassał wodę do cylindrów.



Awatar użytkownika
chrisol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt gru 29, 2009 15:19
Lokalizacja: Bielsko - B

Post autor: chrisol » pn lip 05, 2010 13:04

faradek, słabe smarowanie panewek (pewnie pompa już nie pierwszej młodości, filtr oleju "za złotówkę", który nie posiada zaworka zwrotnego albo posiada ale niedziałający) olejem z którego wytrącają się różne dziwne gluty (kłaniają się tanie wyroby) może spowodować miejscowe przegrzanie wału i jego wypaczenie ... i problem gotowy :(


... do wszystkiego się można przyzwyczaić ...

Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Post autor: Lu4Ke » pn lip 05, 2010 16:23

dodam jeszcze ze w aucie byla zamontowana instalacja CNG - gaz ziemny, ale ponoc gaz niszczy gorna czesc silnika a nie dol wiec gaz to chyba nic tu nie ma do tego



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » czw lip 08, 2010 12:11

FARADEK , Pisałem przecież że olej w silniku nie tylko smaruje ale też chłodzi jeżeli nie spełnia drugiej roli następuje przegrzanie i deformacja zgodnie z prawami fizyki
Ostatnio zmieniony czw lip 08, 2010 12:13 przez wielblad2, łącznie zmieniany 1 raz.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
x27
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 396
Rejestracja: sob gru 04, 2004 12:51
Lokalizacja: SZCZECIN
Kontakt:

Post autor: x27 » czw lip 08, 2010 14:04

wlasciwie powiem tak, olej z biedronki albo nie biedronki moze znaczne przyspieszyc procesy "dojechania" motoru. z doswiadczenia spotkalem sie 2 razy ze po zalaniu biedronkowicza nastapily powazne problemy z silnikem. oglenie nie polecam.


brak mocy. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 421 gości