Sprzeglo!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Sprzeglo!!!

Post autor: lazioforever » wt lip 06, 2010 18:26

po czym poznam ze konczy mi sie sprzeglo???
na 1 i 2 wszystko ok
3,4,5 nagly wzrost obrotow a potem szybki spadek???
samochod ma przejechane 150 tys duzo????
prosze mi wytlumaczyc czy to napewno sprzeglo!!!!!
bo nie wiem co robic???
dodam tylko ze nie zawsze sie tak dzieje i jak te obroty wzrastaja to mi sie wydaje jak by wiecej mocy mial samochod??
dziekuje!!!



greg

Post autor: greg » wt lip 06, 2010 20:49

lazioforever pisze:samochod ma przejechane 150 tys duzo????
prosze mi wytlumaczyc czy to napewno sprzeglo!!!!!
pewny jestes ż ema 150tys? objawy faktycznie sprzęgła



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » wt lip 06, 2010 21:23

jestem pewny!!!!

[ Dodano: 06 Lip 2010 21:35 ]
jak moge sprawdzic sprzeglo!!!



greg

Post autor: greg » wt lip 06, 2010 22:14

zatrzymaj auto, wrzuc 5 bieg, zaciągnij ręczny i puść sprzęgło - jak auto nie zgaśnie tylko zacznie wkręcać sie w obroty to sprzęgło



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » wt lip 06, 2010 22:14

Jak się ślizga to do wymiany i tyle. Zdarzało się ze ślizgało się przez linkę z samoregulatorem ale Ty jej nie masz, sprzędło jest sterowane hydraulicznie. Może też być zaolejone ale to też kwalifikuje tarczę do wymiany.

Moje niestety ostatnio odmówiło, ślizgało się, czasem przestawało. Wymieniłem komplet i na razie mam spokój.



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 20:47

greg pisze:zatrzymaj auto, wrzuc 5 bieg, zaciągnij ręczny i puść sprzęgło - jak auto nie zgaśnie tylko zacznie wkręcać sie w obroty to sprzęgło
Witam dzisiaj zrobilem tak jak napisales
tzn 5 bieg reczny i puszczenie sprzegla no i auto gasnie od razu!!!trzy razy prubowalem
nie wiem co robic bo wymiana sprzegla to troche kosztuje zwlaszcza we Wloszech musze byc 100 procent pewien..
co robic???? licze na Was!!!!1
Dziekuje!!!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lip 07, 2010 20:50

lazioforever pisze:zatrzymaj auto, wrzuc 5 bieg, zaciągnij ręczny i puść sprzęgło - jak auto nie zgaśnie tylko zacznie wkręcać sie w obroty to sprzęgło

Witam dzisiaj zrobilem tak jak napisales
tzn 5 bieg reczny i puszczenie sprzegla no i auto gasnie od razu!!!trzy razy prubowalem
nie wiem co robic bo wymiana sprzegla to troche kosztuje zwlaszcza we Wloszech musze byc 100 procent pewien..
co robic???? licze na Was!!!!1
Dziekuje!!!
U mnie ta metoda się kontroli się nie sprawdzała. Auto gasło a podczas jazdy miałeś wrażenie jazdy automatem z definicji posiadającym poślizg sprzęgłą hydrokinetycznego. Bez wymiany sprzęgła nie wybierałbym się z włoch. Ze sprzęgłem żartów nie ma, jak się skończy to nie pojedziesz a na poboczu tego nie zrobisz. Wymiana sprzęgła tania nie jest ale to nie koniec świata. Porządnej diagnozy bez zajrzenia do jego czeluści nie można postawić.
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 20:52 przez jhosef, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
marcin999
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: wt wrz 19, 2006 12:40
Lokalizacja: LJA/LU

Post autor: marcin999 » śr lip 07, 2010 21:40

greg pisze:zatrzymaj auto, wrzuc 5 bieg, zaciągnij ręczny i puść sprzęgło - jak auto nie zgaśnie tylko zacznie wkręcać sie w obroty to sprzęgło
Tak, ale żeby tak było to sprzegło musiało być nieźle zajechane. Poza tym duszenie silnika na 5 biegu nie jest zdrowe.

lazioforever pisze:samochod ma przejechane 150 tys duzo????
Ciekawe które to 150:D albo ciągał przyczepy u Hansa.


SPRZEDAM: Przełącznik zespolony kierunków i wycieraczek wersja z kompem golf IV
Pompa wody prawie nowa silnik AHF (ALH,ASV,AGR)

lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 21:47

marcin999 pisze:
greg pisze:zatrzymaj auto, wrzuc 5 bieg, zaciągnij ręczny i puść sprzęgło - jak auto nie zgaśnie tylko zacznie wkręcać sie w obroty to sprzęgło
Tak, ale żeby tak było to sprzegło musiało być nieźle zajechane. Poza tym duszenie silnika na 5 biegu nie jest zdrowe.

lazioforever pisze:samochod ma przejechane 150 tys duzo????
Ciekawe które to 150:D albo ciągał przyczepy u Hansa.
ma przejechane 150 tys originalnie i dlatego sie dziwie ze juz po sprzegle???
kupilem samochod jak mialo 60 tys.
czy to napewno sprzeglo???
bo jak tak to nic trzeba wymienic albo samochod zmienic????
juz sam nie wiem bo powoli powoli to ......



greg

Post autor: greg » śr lip 07, 2010 21:50

zdrowe nie zdrowe - jakoś trzeba sprawdzić - podejrzewam , że zaczyna się ślizgać jak masz maksymalny moment obrotowy a małą jeszcze prędkość obrotową - sprawdź czy przy tj samej prędkości się ślizga - wg mnie i tak się kończy - no chyba że coś chlapie po nim olejem - tylko skąd i co
marcin999, a powiedz co jest zdrowe dla silnika - odpalać zimny - nie jest zdrowo - gasić gorąco - też nie jest zdrowo, grzać na luzie- niedobrze, grzać na obciążeniu - też nie bardzo - jakbym tak patrzył ciągle co jest zdrowo to chyba bym miał tylko resorowce a nie samochody. Aha i jeszcze jedno - pierwszego golfa - robiłem wszystko żeby było dla niego zdrowo - to go ukradli na części



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 21:56

greg pisze:zdrowe nie zdrowe - jakoś trzeba sprawdzić - podejrzewam , że zaczyna się ślizgać jak masz maksymalny moment obrotowy a małą jeszcze prędkość obrotową - sprawdź czy przy tj samej prędkości się ślizga - wg mnie i tak się kończy - no chyba że coś chlapie po nim olejem - tylko skąd i co
marcin999, a powiedz co jest zdrowe dla silnika - odpalać zimny - nie jest zdrowo - gasić gorąco - też nie jest zdrowo, grzać na luzie- niedobrze, grzać na obciążeniu - też nie bardzo - jakbym tak patrzył ciągle co jest zdrowo to chyba bym miał tylko resorowce a nie samochody. Aha i jeszcze jedno - pierwszego golfa - robiłem wszystko żeby było dla niego zdrowo - to go ukradli na części
slizga sie tak jakos 3 bieg 2000tys obrotow szybki wzrost do 2800 i spadek do 2400 przy pedale gazu w podlodze i przy tym wzroscie obrotow to jakis dziwny przyrost mocy odczowam jakies 20 koni wiecej niezartuje
czy takie sa objawy gdy sie konczy sprzeglo???
bo tutaj to wydatek jakie 700 euro!!!!!!!!!!!



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lip 07, 2010 22:03

700 euro z częściami?

Jeśli tak to patrząc na ceny części i zarobki jakoś strasznie drogo nie jest. Nie mówię, że tanio ale jak sprzęgiełko LUK lub Sasch od około 700 zł w InterCars plus robocizna w PL koło 300 zł.



lazioforever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pt lip 13, 2007 06:43
Lokalizacja: Włochy
Kontakt:

Post autor: lazioforever » śr lip 07, 2010 22:13

jhosef pisze:700 euro z częściami?

Jeśli tak to patrząc na ceny części i zarobki jakoś strasznie drogo nie jest. Nie mówię, że tanio ale jak sprzęgiełko LUK lub Sasch od około 700 zł w InterCars plus robocizna w PL koło 300 zł.
to w Polsce wychodzi jakies 300 euro
jest roznica
???????



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lip 07, 2010 22:17

lazioforever, tak ale chce Ci się zasuwać do PL z kończącym się sprzęgłem? To dość rysykowne, choć ja zrobiłem 3 tysiące od pierwszych objawów do wymiany to w taką podróz bym się nie wybrał. Zwłaszcza jak przyjdzie jechać przez tereny górzyste to możesz się pod górę nie wciągnąć.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 336 gości