Padła skrzynia w rocznym Touranie TDI, czego przypilnować w

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rammago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 23:00
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Padła skrzynia w rocznym Touranie TDI, czego przypilnować w

Post autor: rammago » pn kwie 24, 2006 23:04

serwisie? Chcą mi powymieniać jakieś tryby. Coś sprowadzić od producenta z niemiec.Czy to normalne w rocznym aucie?


Marcin

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Re: Padła skrzynia w rocznym Touranie TDI, czego przypilnowa

Post autor: vwmadison » wt kwie 25, 2006 00:20

rammago pisze:serwisie? Chcą mi powymieniać jakieś tryby. Coś sprowadzić od producenta z niemiec.Czy to normalne w rocznym aucie?
zdarza się - raczej poskładaja ja od nowa niż dadzą nową..może przy montażu ktos cos skopał i wyszło teraz. dobrze ,że na gwarancji a nie po..


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » wt kwie 25, 2006 00:40

i "nowe" - czytaj roczne auta ulegają awari- twoje pytanko to jednak będzie bardziej do serwisu (tu jednak są starsze auta), ale i tak witamy na forum :bigok: i zapraszamy do częstych wizyt :blush:


:-k ...

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 25, 2006 13:52

rammago pisze:Czy to normalne w rocznym aucie?
Normalne nie jest ale się zdarza. Zawsze może być jakas wada materiałowa, pracownik mógł coś źle zmontować itp. Ja się spotkałem z nową astrą która nie miała wogóle oleju w skrzyni biegów...
A w serwisie niczego nie przypilnujesz bo nie będzie Cię przy naprawie. Możesz sie tylko modlić aby pracownik który to będzie robił nie robił tego pierwszy raz w życiu - bo tak w serwisach niestety bywa, a zabawa ze skrzynią biegów należy do odpowiedzialnych.


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
yellow
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: wt lis 23, 2004 19:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: yellow » wt kwie 25, 2006 13:57

No i żeby taki pracownik zajął się tylko naprawą skrzyni, a nie wymianą sprawnych podzespołów na szmelc ze szrotu. A twoje ktoś wkrótce nabędzie na allegro.


Grafik komputerowy, specjalista DTP
http://marcin.rokosz.biz

rammago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 23:00
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: rammago » wt kwie 25, 2006 14:52

Witam, i dziękuję za ciepłe przyjęcie. Powiem tak: jestem załamany ;-I

Gdzie jest forum "serwis" ? Może tam będzie jakiś mechanior z VW i podpowie coś jeszcze?

Marcin


Marcin

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt kwie 25, 2006 14:56

Adamtd pisze:
rammago pisze:Czy to normalne w rocznym aucie?
Normalne nie jest ale się zdarza. Zawsze może być jakas wada materiałowa, pracownik mógł coś źle zmontować itp. Ja się spotkałem z nową astrą która nie miała wogóle oleju w skrzyni biegów...
A w serwisie niczego nie przypilnujesz bo nie będzie Cię przy naprawie. Możesz sie tylko modlić aby pracownik który to będzie robił nie robił tego pierwszy raz w życiu - bo tak w serwisach niestety bywa, a zabawa ze skrzynią biegów należy do odpowiedzialnych.
SORRY ;) W Oplu to mogło się takie coś zdarzyć, ale w VW nie miało prawa - moim skromnym zdaniem ;)

Pozdro - :pub: ;)

[ Dodano: Wto Kwi 25, 2006 15:02 ]
rammago pisze:Witam, i dziękuję za ciepłe przyjęcie. Powiem tak: jestem załamany ;-I

Gdzie jest forum "serwis" ? Może tam będzie jakiś mechanior z VW i podpowie coś jeszcze?

Marcin

Słuchaj - zobacz tu +++++++++LINK+++++++++++

Może dowiesz się chociaż co Ci się tak naprawde należy i będziesz wiedział jak dalej postępować :hmm: Moim zdaniem VW powinien zaoferować wymianę skrzyni na nową - to że tamta się uszkodziła po tak krótkim okresie użytkowania to jest to wada fabryczna i nie wiem czy polski serwis jest w stanie coś tam wygrzebać - zorientuj się co i jak żeby potem jak już gwarancja minie nie było wydatków (oczywiście to wszystko przy założeniu że np. nie wrzucałeś biegu wstecznego podczas jazdy na wprost itp . ;) )


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

rammago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 23:00
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: rammago » wt kwie 25, 2006 18:26

Skrzynię obsługiwałem poprawnie. Autko szanowałem jak mało kto. Oni nie szanują natomiast klienta. Usłyszałem wręcz - nie pojedzie Pan tym samochodem na planowany odpoczynek. Niestety nie możemy przyspieszyć "naprawy". Najgorsze jest to, że nie wiem co dalej z tym robić. Nie chcę naprawianej rocznej skrzyni biegów.


Marcin

Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » wt kwie 25, 2006 18:44

rammago pisze:Skrzynię obsługiwałem poprawnie. Autko szanowałem jak mało kto. Oni nie szanują natomiast klienta. Usłyszałem wręcz - nie pojedzie Pan tym samochodem na planowany odpoczynek. Niestety nie możemy przyspieszyć "naprawy". Najgorsze jest to, że nie wiem co dalej z tym robić. Nie chcę naprawianej rocznej skrzyni biegów.
Jeżeli usłyszałeś takie słowa ze strony przedstawicieli VW w Polsce to ja osobiście jestem w szoku :panna: .

Jeżeli wina pochodzi z wady (co możę się przecierz zdarzyć) powinni sprowadzić pilnie sprawną skrzynię biegów - natychmiast ją wymienić - w innym wypadku powinieneś otrzymać auto zastępcze - tak robią pożądne firmy którym zależy na tym żeby klient przyszedł następnym razem - jeśli tak jest jak piszesz to masakra - podejrzewam, że tylko w tym naszym porypanym kraju tak może być i nigdzie więcej - dziadostwo i tyle :kac:

Współczuje Ci


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 25, 2006 20:40

rammago pisze:Oni nie szanują natomiast klienta
I tu niestety nie jesteś odosobniony w odczuciach - mam na myśli ASO VW-Audi...


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

rammago
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 24, 2006 23:00
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: rammago » wt kwie 25, 2006 23:14

No, nie kłamię - tak było. Jadę pociągiem bo obiecałem rodzince, że pojeździmy rowerami, a nie mam ich jak zabrać w inny sposób. Hurra !!! Mama Vwga aaa! Tylko szkoda, że w serwisie :grrr:

A tak poważnie, nikt nie zna kogoś kto ma znajomego mogącego podpowiedzieć jakie mam prawa???


Marcin

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » wt kwie 25, 2006 23:21

rammago pisze:No, nie kłamię - tak było. Jadę pociągiem bo obiecałem rodzince, że pojeździmy rowerami, a nie mam ich jak zabrać w inny sposób. Hurra !!! Mama Vwga aaa! Tylko szkoda, że w serwisie :grrr:

A tak poważnie, nikt nie zna kogoś kto ma znajomego mogącego podpowiedzieć jakie mam prawa???
zapoznaj sie w owg (ogólne warunki gwarancji) lub zadzwoń na infolinie vw - jesli taka istnieje...
a czasem sa takie one beznadziejne- znam to z autopsji aut pewnej francuskiej marki, że wystarczy troche pomyślec by obejśc czasem "głupie" pomysły zabojadów.
poczytaj ksiazke gwarancyjna lub zapytaj w servisie.powinni wiedzieć


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

cosmaty1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: ndz paź 16, 2005 23:31
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: cosmaty1986 » śr kwie 26, 2006 00:21

I oczywiście daj znać jak sie zakończyła sprawa....



Awatar użytkownika
Razal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 929
Rejestracja: pn gru 13, 2004 11:09
Lokalizacja: Dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Razal » śr kwie 26, 2006 08:55

vwmadison pisze:
rammago pisze:No, nie kłamię - tak było. Jadę pociągiem bo obiecałem rodzince, że pojeździmy rowerami, a nie mam ich jak zabrać w inny sposób. Hurra !!! Mama Vwga aaa! Tylko szkoda, że w serwisie :grrr:

A tak poważnie, nikt nie zna kogoś kto ma znajomego mogącego podpowiedzieć jakie mam prawa???
zapoznaj sie w owg (ogólne warunki gwarancji) lub zadzwoń na infolinie vw - jesli taka istnieje...
a czasem sa takie one beznadziejne- znam to z autopsji aut pewnej francuskiej marki, że wystarczy troche pomyślec by obejśc czasem "głupie" pomysły zabojadów.
poczytaj ksiazke gwarancyjna lub zapytaj w servisie.powinni wiedzieć
ISTNIEJE :) :dol:

Strona inforamcyjna Volkswagena. Na szczegółowe pytania odpowiedzą Państwu specjaliści z naszego Centrum Informacji.

Samochody Osobowe Volkswagen, tel. 0801 200 400*
Samochody Użytkowe Volkswagen, tel. 0801 200 600*

Zapytania mogą też Państwo kierowac do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej: info@volkswagen.pl

*Koszt połączenia - opłata jak za 1 jednostkę taryfikacyjną połączenia lokalnego.

POWODZENIA :pub:


Było: MK2 1,6 / MK3 GT TDI-VP / PASSAT B5 TDI-PD / Jest: PASSAT B6 TDI-CR / Lupo 1,0 / MK4 1,4 16V

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 425 gości