Problem z płynem chłodniczym

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
matirati666
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: sob sie 30, 2008 22:32
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: matirati666 » wt lip 06, 2010 11:32

Możliwa uszczelka pod głowicą


Życie się kręci powyżej 4 tysięcy ... :D

Awatar użytkownika
abpel
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 243
Rejestracja: sob kwie 14, 2007 20:37
Lokalizacja: OPOLE
Kontakt:

Post autor: abpel » wt lip 06, 2010 11:36

sprawdz w kabinie czy ci nie leje sie z nagrzwnicy - plyn moze zaciekac pod wykladzine i na pierszy rzut oka go nie widać..chociaz przy takiej ilosci jak pisze 1l/3 dni to musi gdzies sie pokazac


[size=100][color=red][b]You´ll Never Walk Alone[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt lip 06, 2010 13:43

waski75, dokładnie obejrzyj węże od reduktora które są trójnikami wpięte w węże nagrzewnicy, te trójniki i nieorygonalne (słabej jakości) weże do nich to najczęstsze miejsce. Szukaj śladów osadu z parującego płynu zapewne tam będą. POdokręcaj opaski, węże od reduktora co 3-4 lata trzeba zmieniać bo są kiepskiej jakości i twardnieją.
matirati666, zawsze wszystko widzisz w czarnych kolorach?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » śr lip 07, 2010 11:48

litr na 3 dni ( zależy jeszcze ile km) do dość sporo aby silnik przepalił. Polecam poszukać wycieków. Czasem mocno leci a nie za bardzo widać. Mi coś ciekło, trochę więcej niż Tobie a żeby jakieś plamy były to nie powiem. Dopiero później okazało się, że ciekła pompa wody jak był rozgrzany. Ostatecznie zaczęło ubywać po 3-4 litry na tydzień a jakiś plam wielkich nie było - z resztą wiedziałem już co więc nie zwracałem większej uwago poza taką aby nie wkurzyć sąsiadów. Do przeglądu wszystkie węże, chłodnicę, zobacz czy pompa nie ma zacieków, dywanik.
Patrz zarówno na ciepłym jak i zimnym silniku, pracującym i nie.
Ostatnio zmieniony śr lip 07, 2010 11:52 przez jhosef, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Tomekmokos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sie 18, 2008 22:52
Lokalizacja: Żagań

Post autor: Tomekmokos » śr lip 07, 2010 11:54

może jeszcze być zaślepka.która zabezpiecza przed rozsadzeniem bloku w zimie,miałem tak kiedyś w escorcie :bajer:



Awatar użytkownika
arczipat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: śr sty 06, 2010 18:27
Lokalizacja: Zakopane

Post autor: arczipat » śr lip 07, 2010 12:12

jhosef pisze:Dopiero później okazało się, że ciekła pompa wody jak był rozgrzany.
Popieram kolegę. Myślę że to właśnie na 100% pompa wody, miałem ten sam objaw ubywania płynu, a uwidocznił się on dopiero na porządnie rozgrzanym silniku.

Najlepiej na zapalonym silniku, sprawdź czy nie bryzga z pod koła pasowego pompy. U mnie było widać od wewnętrznej strony maski taka nakropioną mokrą dużą krechę, a na przedniej belce na wprost paska też było mokre, nie mówiąc o tym że cała pompa wspomagania była mokra i aż zielona od płynu.



Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » śr lip 07, 2010 18:24

Zanim zaczniesz podejrzewać coś, co wymaga większego remontu silnika upewnij się na 100% że powodem ubywania płynu nie jest jakiś niewielki przeciek. Wykorzystaj ładną pogodę - przegoń auto na jakiejś trasie, zatrzymaj się na parkingu, poduś w miejscu trochę gazu i obserwuj, czy gdzieś nie pojawia się jakiś zaciek, plama, spocone węże itp... Płyn chłodniczy ma to do siebie, że po wyschnięciu zostawia taki biały osad.

Jak wykluczysz wyciek to wtedy trzeba by szukać przyczyny głębiej.


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 357 gości