silnik krokowy, nierówne obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

markiz84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 02:00
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

silnik krokowy, nierówne obroty

Post autor: markiz84 » pn kwie 24, 2006 12:12

Witam. mam golfa II 1.6 z instalacją gazową. Mam problem z obrotami. Wchodzę rano do auta, odpalam i gaśnie bo ma takie obroty. Jak silnik rozgrzeje to chodzi ale tak że silnik cały podskakuje bo ma za wolne obroty i chodzi jak traktor. Przebiera dziwnie a zauwazyłem że, silnik korkowy chyba niedziała. gdy odłączę kostke z niego to silnik powinen inaczej sie zachowywac a zmian niema. kiedyś mi elektyk powiedzal że, moduł. Ale ja myśle że, silnik krokowy. jakie sa wasze opinie i czy silnik krokowy można naprawiać



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn kwie 24, 2006 14:29

silnik krokowy moze byc zabrudzony szczególnie jesli sie mało jezdzi ... np sadzą z odmy dlatego proponuje wyjecie i przeczyszczenie go ... bo w gruncie rzeczy to bardzo prosta zasada dzialania ...



markiz84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 02:00
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: markiz84 » pn kwie 24, 2006 14:39

Faktycznie auto stało dużo czasu. Zrobie to i zobacze jak bedzie reagować. Czyli jak sie zapcha to niebędzie wcale dzialał?



Awatar użytkownika
ziolo115
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 248
Rejestracja: wt kwie 18, 2006 14:12
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ziolo115 » pn kwie 24, 2006 15:41

Masz racje nie bedzie chcial dzialac poniewaz sadze z odmy ktore sie na nim moga osadzic po dlugim nie uzywaniu zasychaja i twardnieja blokujac go. Sa 2 rodzaje silnikow krokowych 4pinowy i 6pinowy. Koszt nowego to okolo 400-450zl. Mam nadzieje ze pomoglem



markiz84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz kwie 23, 2006 02:00
Lokalizacja: Śrem
Kontakt:

Post autor: markiz84 » pn kwie 24, 2006 20:22

Znalazłem przyczynę. Kabelek był przerwany i dlatego niedziałał silnik krokowy, ale natym sie nieskończyło. Teraz to silnik zupełnie dostał na głowę. jak podłączyłem wtyczkę do silnika krokowego to nabrał bardzo wysokich obrotów tak mocnych jakbym pedał gazu wbił w podłogę. To co się orientuje to walniety będzie kompuer odpowiadający za sterowanie(moduł), czy jakoś tak ale muszę pojechać do elektryka niech się podłaczy i zdiagnozuje co jest nietak chyba, że inni mają jakieś pomysły.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 356 gości