Klimatyzacja Golf IV- niby proste

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

KrzychuALH
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pn maja 10, 2010 23:55
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: KrzychuALH » pn lip 05, 2010 16:17

U mnie podobna sprawa, pojechałem napełnić klimę czynnikiem, ale niestety klima nie startuje. W warsztacie powiedzieli ze jest jakiś problem z elektryką. Sprawdzałem czujnik ciśnienia czynnika i jest OK. Czujnik na podszybiu też OK. Kompresor na krótko działa. Pozostał jeszcze sterownik klimy tam po akumulatorem, czy to jego wina? czekam na odp.



celnik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: śr sie 19, 2009 20:41
Lokalizacja: szczecin

Post autor: celnik » pn lip 05, 2010 16:22

ok. Działa okazał sie pognity na zielono przewod, ktory polaczony poprawnie spowodowal zadziałanie AC :). Na szczescie to byl tylko przewod. Dzieki za pomoc



ManieKK
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: pn lip 27, 2009 23:57
Lokalizacja: Mława
Kontakt:

Post autor: ManieKK » pn lip 05, 2010 16:39

Identyczna sytuacja u mnie. Obroty sie zmieniaja ale klima nie startuje. Jakie przewody sprawdzic i gdzie one sa??
Celnik gdzie znalazles ten zielony przewod?



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Post autor: zikr6 » pn lip 05, 2010 21:43

ManieKK pisze:Identyczna sytuacja u mnie. Obroty sie zmieniaja ale klima nie startuje. Jakie przewody sprawdzic i gdzie one sa??
Celnik gdzie znalazles ten zielony przewod?
Wtyczka sprężarki ma 2 przewody zielony+ i brąz masa.Idź po tym kablu a dojdziesz do wysokości rozrusznika tam jest wtyczka 3 pinowa.Sprawdź czy się kabel któryś nie urwał.



bartholus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lip 10, 2010 19:41
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: bartholus » sob lip 10, 2010 19:50

Miałem podobną sytuację. Z dnia na dzień w Golfie IV żony przestała działać klimatyzacja. Nie włączała się sprężarka. Pojechałem do ''serwisu klimatyzacji'' tam bez sprawdzenia czegokolwiek napełnili układ (było 420g czynnika) na full. Niestety po tej operacji sprężarka nadal się nie załączała. Powiedzieli że oni już nic nie poradzą, bo nie wiedzą co się zepsuło...
Przeczytałem forum i za Waszą radą sprawdziłem tą wtyczkę nad rozrusznikiem, uprzednio sprawdzając na ''krótko'' czy działa kompresor (działał). Przeczyściłem złącza tego połączenia i klima zaczęła działać....

Niekompetencji serwisu nawet mi się nie chce komentować !
Ale tak to jest jak się jeździ do przypadkowego warsztatu.



kali.wawa
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt cze 06, 2008 22:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kali.wawa » pn lip 12, 2010 13:32

Witam! Mam ten sam problem (silnik AKL) proponuję na włączonym silniku i załączonej klimie na AUTO wypiąć i zewrzeć styki w kostce czujnika temperatury płynu chłodniczego ( dwupinowa kostka na grubym wężu po prawej od bloku silnika( u mnie po zwarciu jej kompresor wystartował)



shortek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 22:37
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Re: Klimatyzacja Golf IV- niby proste

Post autor: shortek » ndz lip 25, 2010 11:20

Witam.

Podepnę się do tematu.... mianowicie po napełnieniu okazała się, że nie działa sprężarka, a co za tym idzie, klimatronik nie chłodzi. sprawdzone mam:
->wentylatory - na krótko działają oba;
->bezpieczniki - na akumulatorze ok, przekaźniki w kabinie też ok;
->sprężarka - działa na krótko, napięcie na wtyczce od sprzęgła 6,5-7V :crazy: ;
->sterownik od wentylatorów - wyjęty, przelutowane podejrzane luty.... i nadal nic nie chodzi :otepienie: kończą mi się pomysły i posty z rozwiązaniami na forum :[

Panie i Panowie POMOCY!!

PS> dodam, że autodiagnostyka klimatronika wykazała standardowe 4FA i 318; po podpięcu vag-coma czysto :|


ShoRTek
pasek b3 1,9D->mk3 1,9Tdi 90KM->pasek b4 Tdi 90KM->MK4 VARIANT 1.9tdi 101KM/74kW

...:: diESEL power ::...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 189 gości