Grzanie tarcz hamulcowych i 2 błedy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Grzanie tarcz hamulcowych i 2 błedy

Post autor: kaca » ndz lip 04, 2010 21:48

Witam kilka dni temu podczas jazdy zapaliła mi się kontrolka ESP, po zatrzymaniu tak odruchowo sprawdziłem tarcze hamulcowe i okazało się że są gorące, komputer wskazał błąd nr 1435 - czujnik ciśnienia w układzie hamulcowym G 201 zwarcie do innego wyjścia, skasowanie go dało spokój na chwilę, wczoraj jadąc małą trasę zapaliła się kontrolka ESP a po chwili zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych, zatrzymałem się i kolejny raz sprawdziłem błędy i wyskoczył błąd nr 16995 przełącznik stopu/hamulca uszkodzenie brak osprzętu nie związany ze sprzętem, dzisiaj kolejny raz wystąpiły te błędy łącznie, ma może ktoś pomysł jak rozwiązać ten problem, dzisiaj rozebrałem koło i okazało się, że tarcza chodzi swobodnie nic nie trzyma a jednak podczas jazdy rozgrzewa się bardzo intensywnie.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lip 05, 2010 00:01

kaca pisze:po zatrzymaniu tak odruchowo sprawdziłem tarcze hamulcowe i okazało się że są gorące
wystarczy raz zahamować żeby się nagrzały...także to o niczym nie świadczy

Co do kontrolki świec to tak jak marianmk2 pisze...czujnik stopu do wymiany.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pn lip 05, 2010 00:10

gorzej gdyby były zimne a nie gorące :wink:



Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » pn lip 05, 2010 18:26

mettenos pisze:gorzej gdyby były zimne a nie gorące :wink:
wolałbym aby były ciepłe a nie takie że jak sie na nie plunie to od razu skwierczy



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn lip 05, 2010 20:08

kaca pisze:wolałbym aby były ciepłe a nie takie że jak sie na nie plunie to od razu skwierczy
To nie jeździj, albo jeździj tak żeby nie hamować...innej rady nie ma. Tarcze hamulcowe się grzeją i nic z tym nie zrobisz.



greg

Post autor: greg » pn lip 05, 2010 21:14

kaca pisze:wolałbym aby były ciepłe a nie takie że jak sie na nie plunie to od razu skwierczy
sprawdź na stacji diagnostycznej czy tył ci dobrze hamuje - jak dobrze hamuje - to po prostu często hamujesz z dużych prędkości ( ja kiedyś po kilkakrotnym zatrzymaniu się ze 150km/h zobaczyłem dym od strony klocków )



Awatar użytkownika
kaca
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: pt cze 15, 2007 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaca » wt lip 20, 2010 12:08

ok Panowie nadal nie naprawiłem i tak się zastanawiam czy to nie czujnik ESP, i teraz pytanko jak go odłączyć, abym sprawdził czy bez niego hamulce przestaną trzymać, no i oczywiście gdzie on jest i jak się do niego dostać



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości