Drgania kierownicy podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » ndz kwie 11, 2010 19:01

Sprawdż gumy pod kielichem , te które sa na amortyzatorze. Ja miałem cykliczne drgania i pukanie na nierównościach - po ich wymianie wszystko wrociło do normy.


fachowa nazwa poduszka amortyzatora
chodzi o cos takiego
http://www.allegro.pl/item968058551_pod ... ambra.html
te z aukcji akurat sa do sharana ale do golfa wygladaja podobnie



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » ndz kwie 11, 2010 19:15

gregoryb1 pisze:Sprawdż gumy pod kielichem
Słuchaj, wydaje mi sie ze te poduszki są wporządku.
Dziwi mnie to że po podniesieniu auta koła piasta i półoś pracuje-bije. W tym momencie poduszki w kielichu nie maja nic do rzeczy................



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » ndz kwie 11, 2010 20:04

lolex pisze:moze polos masz zgieta ?
Jest to możliwe - tylko sama z siebie by się chyba nie skrzywiła.
A co jest lepsze to po obu stronach tak się dzieje.



Robin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:27
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robin » sob lip 03, 2010 14:10

Witam. Mam podobne objawy jak tutaj opisywane. Drgania kierownicy podczas hamowania przy prędkości powyżej 60km/h. Zawieszenie spawdzone, wszystko ok. Opony nowe, felgi wyważone, tarcze brembo klocki lucas wymienione. Drgania kierownicy występują także przy prędkości powyżej 120km/h. Czy przyczyną mogą byc łożyska kół przednich? Dodam że luz na łożyskach nie jest wyczuwalny. Słychac tylko na kołach w czasie jazdy odgłos cykania.



mr.mark
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: mr.mark » sob lip 03, 2010 15:16

Robin, Kolego, ja dalej się borykam z tymi drganiami - rozkładamy ręce z mechanikiem już. Ostatnio wymieniłem piaste i łożysko w jednym kole - i dalej to samo jest. Także jest to zagadka. Coś jest krzywe i teraz albo to będzie zwrotnica albo półoś, ja jeszcze do tego nie doszedłem.



Robin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: śr sie 22, 2007 23:27
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Robin » ndz lip 04, 2010 14:39

Wczoraj podniosłem lewe przednie koło i zablokowałem kierownicę. Gdy zacząłem szarpac kołem góra-dół tak jak sprawdza się łożysko to nie było luzu. Natomiast przy szarpaniu kołem w prawo-lewo wyczuwalny jest luz i słychac lekkie stukanie. Na prawym kole takie objawy nie występują. Zastanawiam się teraz czy przyczyną tych drgań podczas jazdy i hamowania nie jest przypadkiem końcówka drążka kierowniczego, mimo że na stacji diagnostycznej po szrpakach to wykluczono. Chyba że ten luz wskazuje na coś innego (może łożysko). Co o tym sądzicie?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości