czy to wina termostatu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
tomo-21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: sob gru 10, 2005 18:59
Lokalizacja: wawa
Kontakt:

czy to wina termostatu

Post autor: tomo-21 » pn kwie 24, 2006 11:31

Witam mam takie małe pytanie do was.

Mam Golfa II 1.8GT i coś sie z nim dzis zaczeło dziać.

Jechałem samochodem i trafiłem W Warszawie na korek ( nie trudnio tu trafić na jakiś korek całe miasto jest zakorkowane) i zobaczyłem ze jak zawszy wskazówka od temperatury zaczeła sie podnosić ale zawsze było tak ze dochodziła prawie do tej środkowej kreski na wskaźniku i zaczynał chodzić wiatrak, a dzis zobaczyłem ze wskazówka powoli zaczeła przekraczać powoli tą kreske i dopiero jak przekroczyła to sie włączył wiatrak. Mam małe obawy bo nie jestem mechanikiem i nie znam sie za bardzo na samochodach, czy jest to normalna sprawa czy termostat zaczyna siadać. Prosze was o pomoc. Z góry dziekuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » pn kwie 24, 2006 11:52

jezeli wskazówka jest na srodku skali to jest to przybliżona temp (pamietaj ten pomiar nie jest super dokładny), robocza silnika i jeżeli Ci wslazówka wychyli się na ok. 3/4 skali dopiero powinien załączyć się wietrak, u ciebie dzieje sie to troche za szybko - podejrzewam włącznik termiczny went. który jest na chłodnicy (w dolnej części), jeżeli załącza ci sie za wczesnie went. to silnik jest nie dogrzany, moze być jeszcze tak że sam wskażnik na desce zle wskazuje lib czujnik temp. na silniku przekłamuje i zaniża temp. (fałszywe wskazanie), jest on zamontorawy na róże z głowicy do chłodnicy - kolor czarny (o ile mnie pamięć teraz nie myli)


:-k ...

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pn kwie 24, 2006 13:15

misiek10111 pisze:kolor czarny (o ile mnie pamięć teraz nie myli)
zgadza się (drugi powinien być niebieski). I bardziej prawdopodobna jest usterka tego właśnie czujnika. Najlepiej zmierz temperaturę płynu termometrem 9takim jak do C.O )



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości