Prośba do posiadaczy 2.0 2E

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Prośba do posiadaczy 2.0 2E

Post autor: Jessy » pt lip 02, 2010 21:39

Mam małą prośbę, mógłby ktoś kto ma silnik 2E zobaczyć jakie kolory przewodów idą do czujników temperatury przy króćcu głowicy (niebieski i czarny) i kolory przewodów do listwy wtryskowej i wtryskiwacza rozruchowego??


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt lip 02, 2010 23:38

Podam ci jutro ale od Vento albo mk3 GTI. Tyle że ona mają jeden czujnik 4-pinowy a nie dwa osobne, więc o co biega?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob lip 03, 2010 00:11

Przekładałem silnik z 1.6 na 2.0 i w tej wiąsce wtyczki były porozwalane, na dwa czujniki. A jest możliwość przerobienia na jeden czujnik 4pin?? chodziło by?? potrzebuje konkretnie np, niebieska wtyczka temperatury kable (brązowo niebieski, brązowy) bo nie wiem który kabel do konkretnej wtyczki podłączyć.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 03, 2010 00:23

Pisz dokładniej, w jakim aucie miałeś dwa czujniki? w mk3 1.6???


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob lip 03, 2010 00:26

W 2E sa dwa czujniki (czarny, niebieski) i do nich potrzebuje kolory przewodów.
W 1.6abu był czujnik 4pinowy, dało by rade go jakoś dostosować do 2E??
Ostatnio zmieniony sob lip 03, 2010 00:27 przez Jessy, łącznie zmieniany 1 raz.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob lip 03, 2010 00:35

Sory nie całkiem rozumiem, w 2E z golfa III i Vento jest tak samo jeden czujnik czteropinowy jak w prawie wszystkich mk3. Zdaje się w 2E z Passata są dwa . W każdym razie kable od niebieskiego czujnika podepnij pod styki 1 i 3 a czarnego od licznika pod 2 i 4 , biegunowość dowolna. O to ci chodzi? Bo podanie kolorów kabli nic ci nie da jeśli chcesz wiązkę od swojego silnika 2E z Paska czy tam Toledo dostosować do mk3, zapewne częściowo kolory sie różnią
Ostatnio zmieniony sob lip 03, 2010 00:35 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Jessy » sob lip 03, 2010 00:45

Paweł Marek pisze:Bo podanie kolorów kabli nic ci nie da
Da i to dużo, bo podpinam od razu wtyczki i powinno działać. całą praktycznie wiaske mam zaizolowaną. a podszybia nie widzi mi się pruć, ze względu na dodatkowe elementy jakie tam zainstalowałem. Wiąska silnika jest z Passata B3

Dostałem zdjęcie od gostka, coś tam widać kolory przewodów, może mi pomoże :crazy: zobaczymy na dniach czy pomoże :bigok:
Ostatnio zmieniony sob lip 03, 2010 00:49 przez Jessy, łącznie zmieniany 1 raz.


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 426 gości