Rozrząd 1.4 16V (AKQ) problem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Rozrząd 1.4 16V (AKQ) problem

Post autor: Waqa » pt lip 02, 2010 12:16

Witam.
Wiem za na odległość można gdybać, ale nawet gdybanie w tej sprawie może mi pomoc.
Ostatnio przez przypadek usłyszałem bardzo niepokojące dźwięki dochodzące z okolic rozrządu. coś mniej więcej takiego hrymm hrymm. zdjelem plastikowa obudowę rozrządu, odpaliłem auto i widzę ze ów dźwięki wydobywają się z częstotliwością obracania sie paska rozrządu (pomogło logo producenta paska). w tym miesiącu mam zamiar wymieniać rozrząd, bo to juz czas (120tys przebiegu, a poprzedni właściciel na pytanie czy wymieniał rozrząd odpowiedział nieprzekonująco "tak").
jak sadzicie co tak moze charczec? pompa wody, jakas rolka, a moze cos na walkach. aha dodam ze ów dzieki wydobywaja sie tylko na rozgrzanym silniku. Jak jest zimny to juz tego nie słychać :grrr:
Jakie podzespoły polecacie? pytam bo nie mam pojecia, a na allegro od groma zestawow :kac:

za pomoc dziekuje :pub:



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » pt lip 02, 2010 14:02

Waqa, rozrząd przy tym przebiegu niektórzy juz dwa razy wymieniali.... Klepie pewno napinacz paska.

Co do samej wymiany, opisy jak i wzory części znajdziesz na forum z 100stron...


Dziki

greg

Post autor: greg » pt lip 02, 2010 21:56

Waqa pisze:w tym miesiącu mam zamiar wymieniać rozrząd, bo to juz czas
mojemu brakowało jeszcze 15tys lub 2 lata i zawory spotkały się z tłokami - więc nie bagatelizuj tylko wymień komplecik



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » czw lip 15, 2010 12:51

wiec zrobiłem tak jak proponował greg. wymieniłem cały rozrząd na SKF wraz z pompa wody. cala zabawa na gotowo kosztowała mnie 800zl :goof:
Ostatnio zmieniony czw lip 15, 2010 12:51 przez Waqa, łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » pt lip 16, 2010 07:35

Waqa pisze:wiec zrobiłem tak jak proponował greg. wymieniłem cały rozrząd na SKF wraz z pompa wody. cala zabawa na gotowo kosztowała mnie 800zl
mówi się trudno ale lepiej wydać 800 teraz jak 1800 później



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości