Temperatura oleju

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 02, 2007 16:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Temperatura oleju

Post autor: Fx » czw lip 01, 2010 09:12

Witam w sumie w "tagu" dałem silnik ale nie wiem może to problem z elektryka. Mianowicie od pewnego czasu przy takich upalnych dniach jak teraz podczas jazdy potrafi włączyć mi się kontrolka oleju i zacząć piszczeć i po 30sec - 2min wyłącza się, najzabawniejsze jest to, że temp. to około 70-80 stopni przynajmniej tak mi pokazuje a wentylator załącza się normalnie dodam tez, że całkiem niedawno wymieniałem czujniki wysokiego i niskiego ciśnienia oleju. Panie i Panowie doradźcie coś bo jest to dość uciążliwe a tak samo nie chce mojej 3 uszkodzić. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 09:31 przez Fx, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://img.userbars.pl/49/9637.gif[/img]

Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » czw lip 01, 2010 10:12

70 - 80 pokazuje Ci na MFA , czy tyle pokazuje temperaturę płynu ? najlepszym rozwiązaniem jest podjechać do kogoś kto ma manometr do pomiaru ciśnienia oleju , wtedy będziesz wiedział co jest , czy czujniki szwankują czy faktycznie może masz za słabe ciśnienie oleju jak jest gorący , można na początek wymienić olej i filtr



Awatar użytkownika
Fx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pn lip 02, 2007 16:27
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Fx » pt lip 02, 2010 08:30

Witam dzisiaj rano byłem u mechanika po ogarnięciu silnika stwierdził, że olej jest ok i, że może to być przyczyna albo czujników (które niedawno wymieniałem) albo jakieś zwarcie / przepięcie na wiązce elektrycznej. Umówiłem się już dzisiaj z elektrykiem ale dopiero na następny tydzień bo nie ma czasu ;)

[ Dodano: 22 Lip 2010 17:55 ]
Panie i Panowie dzisiaj nadeszedl czas na podsumowanie mojego problemu mianowicie bylem u mechanika gosc sprawdzil cisnienie oleju i powiedzial ze jest jak na ten rocznik i model "wzorowe" ;) wiec juz jest ok czujniki tez zostaly sprawdzone i wszystko dobrze ;) dzisiaj zmienilem olej na shell 10w40 zaplacilem 76zl za 4litry ;) i oczywiscie filtr teraz nadszedl czas testow wiec w sobote musze jechac prawie 400km wiec zobaczymy co z tego bedzie narazie nie pika nie nic + czujniki wymienie na FEBO po 10tym wszystkim chcial bym podziekowac za pomoc! :)


[img]http://img.userbars.pl/49/9637.gif[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 499 gości