Cewki, szarpanie silnika, kontrolka złego spalania

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Cewki, szarpanie silnika, kontrolka złego spalania

Post autor: varth » śr cze 30, 2010 11:40

Pytanie laika - ile jest cewek w mk4 (1.4 16v)? Czyżby 4? Czy można w prosty sposób rozpoznać, która poszła? (zmieniałem już jedną na początku roku i jeśli to ta sama to chyba mogę reklamować w warsztacie?). Czy wymiana jest prosta na tyle, żebym sobie poradził bez problemu (powiedzmy oprócz kasowania błędów)?
Ostatnio zmieniony czw lip 01, 2010 19:44 przez varth, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 30, 2010 13:15

To jest zespół z modułem zapłonowym i cewkami http://www.allegro.pl/item1065607490_ce ... lf_iv.html
Najpierw jedź do mechanika i próbuj walczyć, zwykle w sklepie jest dwa lata gwarancji na taką cześć ale realizacja jej może nie być łatwa.
Ostatnio zmieniony śr cze 30, 2010 13:15 przez Paweł Marek, łącznie zmieniany 1 raz.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Post autor: varth » czw lip 01, 2010 19:42

U mnie są takie http://www.allegro.pl/item1070137660_ce ... 6_16v.html

Kupiłem nówkę boscha. Zmieniałem po kolei i już zdurniałem, na każdej lekko szarpie, a na jednej jest znacznie gorzej, więc to właśnie ją zastąpiłem. Jutro kolega ma podrzucić interfejs VAG i teraz moje pytania:

1) Rozumiem, że trzeba skasować błedy (kontrolka złe spalanie)
2) Czy VAG jest w stanie pokazać czy (a może nawet która) cewka jest uszkodzona?
3) Świece zmieniałem na początku roku, więc teraz chyba sobie daruje?

Czy coś jeszcze powinienem zrobić?



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » czw lip 01, 2010 23:23

varth pisze:Czy VAG jest w stanie pokazać czy (a może nawet która) cewka jest uszkodzona?
pokaże cylinder na którym wypadają zapłony,co nie jest równoznaczne z uszkodzeniem cewki,przyczyn może byc więcej.



varth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob paź 17, 2009 15:02

Post autor: varth » sob lip 03, 2010 23:53

edzio pisze:pokaże cylinder na którym wypadają zapłony,co nie jest równoznaczne z uszkodzeniem cewki,przyczyn może byc więcej.

Dokładnie, tak też było. Wymieniłem wskazaną cewkę i problem zniknął :). Ogólnie wymiana jest bardzo prosta, jeśli posiada się specjalny kluczyk.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości