Problem z zapaleniem mk3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DRIVER_TG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:39
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry
Kontakt:

Problem z zapaleniem mk3

Post autor: DRIVER_TG » pt kwie 21, 2006 22:23

Mam kolejny problemik z moim golfem 3 1.8 GT. Otórz było wszystko dobrze do czasu. Podczas zapalania gasnie przełącznik od gazu i traci sie iskra. Aparat zaplonowy wymienialem przy wymianie uszczelki pod glowica wiec aparat jest nowy. Palec i świece wymienilem na nowe. Ale jak sciagnąłem kopułke to widzialem tak jakby palec ocierał o boki niej. Ale myśle że jak był stary aparat mial on luzy na boki i ze to od tego czasu jest. Od czasu do czasu odpali. I jest jeszcze taki objaw ze na przełączniku gaz-benzyna jak przekrece zaplon i przezuce zeby zapalal na na gazie to wcale nie zaswieca sie lampa za to odpowiedzialna(zielona na przełączniku) tylko swieci sie caly czas czerwona (od benzyny) od czasu do czasu zapali sie od gazu ale po chwili zgasnie i zapala sie czerwona sporotem. Co może byc tego przyczyną?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 21, 2006 22:30

ciężko dokładnie powiedzieć, ale ja miałem takie chece jak mi się zepsuł ten przełącznik. Doraźnie pomogło wyciągnięcie od niego wtyczki - wtedy chodził na benzynie bez problemu. Potem okazało się że oderwała się jedna ze ścieżek w przełączniku w miejcu dojścia do pinu.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
DRIVER_TG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:39
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry
Kontakt:

Post autor: DRIVER_TG » sob kwie 22, 2006 08:25

Po odłączeniu tego przełącznika dalej jest to samo. Nie idzie zapalic



Awatar użytkownika
tomekzabrze
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 425
Rejestracja: czw mar 23, 2006 23:43
Lokalizacja: zabrze
Kontakt:

Post autor: tomekzabrze » ndz kwie 23, 2006 12:54

DRIVER_TG pisze:Po odłączeniu tego przełącznika dalej jest to samo. Nie idzie zapalic
a kostka stacyjki ?? sprawdzales?



Awatar użytkownika
jerry.ok
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 17:23
Lokalizacja: Jasło
Kontakt:

Post autor: jerry.ok » ndz kwie 23, 2006 20:03

a jaką masz instalacje gaz. z kompem czy bez,bo jak z kompem to możesz mieć zwalony przełacznik gaz-benzyna i komputer od gazu odcina ci wtryskiwacz na benzynie



Awatar użytkownika
DRIVER_TG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: śr mar 15, 2006 23:39
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry
Kontakt:

Post autor: DRIVER_TG » śr kwie 26, 2006 21:55

No i problemik rozwiazany. Okazało sie ze jest uszkodzony wkład stacyjki,przestawiony zapłon i przestawiony rozrząd. Problem rozwiazany:D



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 310 gości