diagnostyka poduszek i pasów po kraszu co jest niesprawne ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

redshadow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 13:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Golf MK7.5

diagnostyka poduszek i pasów po kraszu co jest niesprawne ?

Post autor: redshadow » wt cze 29, 2010 00:24

Witam
kupiłem MK5 plus jak to mówią kazdy był walony i ten też ale chodzi prosto wygląda ok - na testach w serwisie WV było ok. do czasu jak sam zacząłem grzebać i oglądać wymieniać np radio i wyłaczać aku. - pierwszy "padł" prawy pas pasażera okazało sie że jest na rezystorze potem zacząłem szukać dalej na razie wiem taki sam jest prawy pas i poduszka pasażera - i tu ciekawostka jest cała ale kabel odłaczony i podłaczony do niego rezystor. Teraz pytanie jak stwierdzić co tu jest zbuforowane tymi rezystorami a co jest sprawne jeżeli krasz test był niewielki a stan pojazdu na to wyglada i całe poduszki to dlaczego wszystko jest na rezystorach - jak to posprawdzać (sprawność pasów i poduszek) i co tak naprawdę jest do wymiany, jakie czujniki ?
z góry dziekuję za jakąś konstruktywna podpowiedź chociażby link do podobnego posta z rozwiazaniem z forum
pozdrawiam



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt cze 29, 2010 06:11

nie ma innej opcji jak sprawdzenie reka czy sa poduszki a nie rezystory
zadnym kablem tego nie sprawdzisz
jest jeszcze jedna opcja ale pewnie na nia nie pojdziesz - np czolowka, jak odpala poduszki to bedziesz wiedzial czy byly i czy byly sprawne :grin:
jezeli wystrzelily napinacze w pasach to poduszki raczej tez, jezeli jest poduszka pasazera i jest rezystor to nie oznacza ze poduszka jest sprawna, najprawdopodobniej ktos zwinal wystrzelana poduszke po to by ktos kto myslal przy sprawdzeniu ze ona tam jest
musisz spradwzic po kolei kazda poduszke i napinacz, najlepiej poodlaczac napinacze i poduszki i sprawdzic VAGiem jakie wyskocza bledy - jezeli wyskocza bledy dotyczace poduszek to oznacza ze dana poduszka jest ok, jezeli bledow nie bedzie to asz pozakladane rezystory
proponowalbym sprawdzic jeszcze dzialanie kontrolki AIRBAG, chyba ze serwis robil wczesniej diagnostyke i bylo wszystko ok - w takim razie ktos po dzwonie tym autem wymienil sterownik poduszek, w takim przypadku musisz wymienic tylko napinacze i pouszki



redshadow
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 14, 2010 13:33
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Golf MK7.5

sprawedzenie poduszek i pasów po kraszu

Post autor: redshadow » wt cze 29, 2010 17:39

Witam
czyli tak pasy są kable zakończone rezystorami czyli walniete do wymiany
poduszki są zakończone kabeli rezystorami więc trzeba wykręcic bo może - npewno dsą strzelone i zwiniete inaczej były by podłaczone a nie odpiete i kable zakończone rezystorami.
na kontroli wyszło wszystko ok wiec czujnik zderzeniowy wymieniony -
rozumiem że poduchy i pasy do wymiany Czy tak mam to odczytać !?
dzięki za informacje ...tak myslałem - gdzie ta uczciwośc ludzka
ps na krasza nie ide dzięki



agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: agrala » wt cze 29, 2010 20:07

jezeli masz rezystory to te elementy gdzie sa one pozakladane masz raczej do wymiany bo watpie zeby ktos sie bawil w rezystory przy sprawnych poduszkach
jezeli masz checi to wywal rezystory, pospinaj wszystko bez nich i zobacz jakie beda bledy
nie wiem czy chodzi tu o uczwiwosc, moim zdaniem to polska mentalnosc
pewnie zrobil bys to samo co ten koles - takie zycie
kilka zl na rezystory i kilka stowek w kieszeni



Awatar użytkownika
Bronco
Red Devil
Red Devil
Posty: 216
Rejestracja: wt paź 28, 2008 18:04
Lokalizacja: Półkula Północna

Re: diagnostyka poduszek i pasów po kraszu co jest niesprawn

Post autor: Bronco » wt cze 29, 2010 20:25

redshadow pisze:Witam
kupiłem MK5 plus jak to mówią kazdy był walony i ten też ale chodzi prosto wygląda ok - na testach w serwisie WV było ok.pozdrawiam
:gora: Może i każdy był walony, ale nie każdy z każdej strony...
:chytry:


[img]http://kaspertino2.republika.pl/Borowka.jpg[/img]
[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/22164][img]http://www.motostat.pl/user_images/22164/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 325 gości