[mk3] Skrzynia biegów(Pomocy)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rastamaniek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: sob cze 26, 2010 23:12
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

[mk3] Skrzynia biegów(Pomocy)

Post autor: rastamaniek » sob cze 26, 2010 23:36

Dobry wieczór wszystkim użytkownikom forum VW. Jest to mój pierwszy post ze względu na to, że mam ogromny problem i będę musiał ponieść pewnie spore koszta chce zasięgnąć informacji.
Kupiłem dwa miesiące temu Golfa mk3- 1.8 AAM 75 km, skrzynia piątka.. Właśnie, skrzynia. prawdopodobnie będę musiał kupić skrzynie. I tu kieruję pytanie do was, skąd? Ile to może kosztować? Jaką wybrać? Czy każda będzie pasować?

Jeśli czegoś nie sprecyzowałem, proszę o podpowiedź a postaram sie to poprawić, Każda informacja jest dla mnie ważna, gdyż nie mam praktycznie żadnej wiedzy na ten temat. Pozdrawiam KAMIL K.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz cze 27, 2010 01:23

rastamaniek pisze:skąd?
skąd ci lepiej łatwiej pewniej wygodniej...
rastamaniek pisze:Ile to może kosztować?
200-500zł
rastamaniek pisze:Jaką wybrać?
taką samą jak masz obecnie - czyli odczytać oznaczenie i poszukać tego samego ewentualnie innej o takich samych przełożeniach :)
rastamaniek pisze:Czy każda będzie pasować?
nie



rastamaniek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: sob cze 26, 2010 23:12
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: rastamaniek » pn cze 28, 2010 21:46

mało pomocna odpowiedź.. w ogóle niue widzę zainteresowania tematem, więcej dowiedziałem się na jakichś byle forach, a liczyłem na największą pomoc na tym forum.
Na pytanie czy każda będzie pasować dowiedziałem się, że wiele skrzyni z innych wersji silnikowych pasuję, od Ibizy pasuję albo od Vento. Kolega na górze mało wie ale przynajmniej próbował-chwała mu za to.


20 JAHRE by RASTAmaniek czyli "stare ale JAHRE"
Obrazek

kaczor21
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 18:39
Lokalizacja: Przeciszów
Kontakt:

Post autor: kaczor21 » pn cze 28, 2010 22:37

miałem ostatnio ten sam problem musiałem kupic skrzynie. pierwsza rada nie kupuj na allegro bo skrzyni nie masz jak obejrzec chyba ze bd odbieral osobiscie. rownierz mam trojeczke 1.8 tylko abs. tak jak piszesz moze Ci podejsc skrzynia z ibizy bo jest kilka elementow ktore sa takie same w tych silnikach lub w zawieszeniu oczywiscie w starszej wersji ibizy. a vento ma raczej podobne silniki a nawet te same wiec skrzynia bd pasowała. jesli chodzi o to jaka to poprostu wez skrzynie do silnika 1.8 ja w modelu abs ma skrzynie z aam. przy zakupie zwróc uwage na mechanizm zmiany biego o ile bd zostawiony przy skrzyni po tym mozesz mniej wiecej określić czy skrzynia byla duzo eksplatowana bo nie warto wierzyc sprzedajacemu co do podanego przebiegu



Awatar użytkownika
vwarek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7388
Rejestracja: ndz lip 16, 2006 16:03
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Auto: Bora
Silnik: AQN

Post autor: vwarek » wt cze 29, 2010 00:06

rastamaniek pisze:Kolega na górze mało wie
dobre.. :lol:

rastamaniek, na tym forum o skrzyniach jest prawdopodobnie kilkaset tematów.. wysil no się troszkę i użyj szukajki a nie jelenia szukasz.. ;)

a żeby ot nie było to ci powiem, że możesz nawet skrzynię z 2.0 8V założyć ale sprzęgło musisz zmienić..


The quieter you become, the more you are able to hear...

Obrazek

rastamaniek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 178
Rejestracja: sob cze 26, 2010 23:12
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Post autor: rastamaniek » czw lip 01, 2010 00:21

przeszukałem trochę ale niewiele się dowiedziałem, więc postawiłem swojego posta licząć na odpowiedz:)

EDIT z dziś:) skrzynia zamontowana, z racji tego że mam silnik AAM vwgenowski a nie audiowski nie mozna było wachlować pomiędzy różnymi skrzyniami. Trzeba było szukać tej o danym oznaczeniu. Wyszła mnie 700zł z przywiezieniem jej i znalezieniem. Montaż to 150zł i olej 80zł do skrzyni. Tak więc temat już nie ważny.

Szerokości chopy


20 JAHRE by RASTAmaniek czyli "stare ale JAHRE"
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 385 gości