łącznik stabilizatora

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

łącznik stabilizatora

Post autor: Demoniq » pn cze 28, 2010 00:02

Witam

Wlasnie jestem w trakcie modernizacji zawieszenia w moim golfie. Bylem na przegladzie i koles powiedzial mi, ze mam do wymiany sworzen wahacza prawy a reszta jest ok.

Ale tak sie przygladalem i patrze ze u mnie w miejscu polaczenia lacznika stabilizatora (a raczej lacznikow bo to samo jest na obu stronach) z wahaczem (sruba) jest bardzo duzo wolnego meijsca... w sensie lacznik nie przylega do wahacza. Czyli jest wahacz - pol cm wolnego miejsca - guma lacznika - lacznik - guma lacznika - znowu pol cm wolnego miejsca i sruba, ktora dokreca lacznik do wahacza.

Czy tak powinno byc ? Bo zglupialem ;)

Dorzucam fotke (nie mojego wozu) gdzie widac tez ten lacznik ale tu guma dotyka bezposrednio wahacz-lacznik i lacznik-sruba.
U mnie mozna wsadzic w te wolne miejsca np. srubokret i normalnie ruszac tym lacznikiem (po srubie).

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 28, 2010 00:03 przez Demoniq, łącznie zmieniany 1 raz.


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

Post autor: szakulvip » pn cze 28, 2010 09:22

Demoniq pisze:Czy tak powinno byc ? Bo zglupialem
Nie zgłupiałes, miałem taki sami przypadek u siebie, normalnie palcami mogłem przesuwać stabilizator po śrubie. Podczas jazdy po dużych wybojach słychać było pukanie. Po wymianie cisza. Polecam ci kupować tylko Lemfordera.
Demoniq pisze:Bylem na przegladzie i koles powiedzial mi, ze mam do wymiany sworzen wahacza prawy a reszta jest ok.
Ciekawe przeglądy ktoś robi, jedź i mu podziekuj za fachowy podejście do sprawy :)


Obrazek

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn cze 28, 2010 17:15

a tak przy okazji to czy przypakiem półoś nie obciera Ci o ten stabilizator? Są na niej takie ślady...

[ Dodano: Pon Cze 28, 2010 17:16 ]
aha wlasnie doczytalem ze fotka nie Twojego wozu :)



Awatar użytkownika
bora gdz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: pt maja 16, 2008 23:38
Lokalizacja: Grudziądz - Lotnisko
Kontakt:

Post autor: bora gdz » pn cze 28, 2010 19:40

Demoniq pisze:Czyli jest wahacz - pol cm wolnego miejsca - guma lacznika - lacznik - guma lacznika - znowu pol cm wolnego miejsca i sruba, ktora dokreca lacznik do wahacza.

Czy tak powinno byc ? Bo zglupialem ;)
jestem swiezo po wymianie tego elementu i innych i jest wolna przestrzen tam gdzie mowisz po ok 1-2mm... a łącznik chyba ruvilla kupowalem...
takze powinno tak byc,,nic mi nie puka :bigok:


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/405752.html][img]http://images.spritmonitor.de/405752.png[/img][/url]

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=171775

http://pl.youtube.com/watch?v=x11ngwf7C1Q

Awatar użytkownika
Progresywny
Lubie to!
Lubie to!
Posty: 832
Rejestracja: wt sty 12, 2010 19:30
Lokalizacja: Stargard

Post autor: Progresywny » pn cze 28, 2010 20:29

Demoniq, a cos sie z autem dzieje?... jakieś stuki/puki? Jeśli cisza to spróbuj dokręcić te śruby (o ile pójdą jeszcze) i śmigaj.

Mogło być tak, że łączniki były juz wymieniane.. i nie są oryginalne- stąd może taka przestrzen. ?



Awatar użytkownika
Demoniq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 210
Rejestracja: czw paź 23, 2008 12:39
Lokalizacja: 3-miasto

Post autor: Demoniq » wt cze 29, 2010 08:06

Znaczy u mnie ogolnie puka chyba wszystko co moze XD

Wiekszosc elementow zawiechy nei byla nigdy wymieniana (210 tys przebiegu) i teraz ciezko zlokalizowac ewentualne rzeczy do wymiany bo puka z tylu (tuleje belki), z przodu (sworznie, te koncowki ?), po bokach (drzwi opadly), etc. Dlatego zdecydowalem robic wszystko za jednym zamachem.
Zobaczymy co z tego wyniknie

Dzieki za odpowiedzi panowie. Pozdro


The quality of the car depends on how good the driver manipulates it

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 124 gości