Problem z elektryką po swapie.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Problem z elektryką po swapie.

Post autor: deamon » pt cze 25, 2010 13:28

Witajcie
Wczoraj zakonczyłem swap silnika 2.0 16V wyciągniętego z Toledo 95r do swojego golfa III 2.0 8V no i mam problemy z elektryką.

1. Nie działa mi prędkościomierz, jak przygazuje na postoju to podskakuje wskazówka razem z obrotami.
2. Nie działa nawiew, przełożyłem całą instalację nawiewu z toledo i lipa (w toledo byla klima którą też przełożyłem)
3. Nie mogę podłączyć się VAGiem (w toledo była wtyczka obd1 a w golfie obd2 i ta instalacja została a komputer sterownika silnika nie widzi)

Jezeli chodzi o swap to przełożyłem całą wiazke elektryczna spod maski (razem ze swiatlami itp)



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » pt cze 25, 2010 22:05

marianmk2 pisze:A jak zachowuje sie wskazówka paliwa???
Chyba działa, tzn bardzo szybko schodzi ale cos tam pokazuje.

Dzis jeszcze zauwazylem ze nie dzialaja kontrolki od kierunkowskazów i pomierzyłem wtyczke 3 pinowa od impulsatora i na 1 pinie bylo pusto na 2 jakies 0,14V a na 3 bylo 12V. Aha dodam że tą wtyczkę sam robiłem tylko nie wiem czy dobrze sie wpiąłem bo wszystkie 3 dałem do skrzynki bezpiecznikow do kostek G1 i G2...



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » pt cze 25, 2010 22:49

marianmk2 pisze:deamon, na 1 pinie w impulsatorze jest masa,na środkowym jest sygnał(im szybciej jedziesz tym większe napięcie powinno być a na ostatnim jest +12V
Wiec wyglada na to jakby nie bylo masy bo sprawdzalem to wzgledem akumulatora, jutro zerknę na to.

Dzieki wielkie



Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » ndz cze 27, 2010 09:37

Chyba co sie spsuło :) podłączyłem jeszcze raz wszystko dokładnie, + i - do impulsatora a sygnał na bodajże 27 nogę w kostce licznika no i niestety dalej lipa :/ tylko nie wiem co mogło poleciec czy licznik czy impulsator :/



krys-tian
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: śr lip 08, 2009 22:06
Lokalizacja: Wielkopolskie / Jarocin
Kontakt:

Post autor: krys-tian » ndz cze 27, 2010 17:58

Co do licznika to sprawdz kolego sobie instalacje - mialem kilka przypadkow przetartej instalacji idacej do impulsatora

miejsce przetarcia wiazki to korytka w okolicach podstawy akumulatora wiec nie obedzie sie bez demontazu aku i podstawy wtedy wszystko widac jak na dloni.


Pozdrawiam.

Krystian

Awatar użytkownika
deamon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw lis 16, 2006 23:08
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: deamon » ndz cze 27, 2010 18:12

krys-tian pisze:Co do licznika to sprawdz kolego sobie instalacje - mialem kilka przypadkow przetartej instalacji idacej do impulsatora
Instalacja elektryczna byla przekladana z innego samochodu gdzie nie było impulsatora tylko linka wiec wiązke do impulsatora puściłem sam i prędkości dalej nie pokazuje. Co dziwne jak jade i wcisne pedał gazu na full to predkosciomierz sie podnosi ale jak tylko poszcze gaz to spada na zero :/ czy wina może być padnięty impulsator?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 238 gości