Odgrzybianie klimatyzacji - można samemu?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt cze 22, 2010 14:15

Ściągasz schowek, wyciągasz wiatrak i masz już w miarę dobry dostęp do parownika. Ja tak robię dwa razy do roku, że używam środka bezpośrednio na parownik oraz poprzez rurkę odpływu wody.



Awatar użytkownika
hossearkadio26
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 14:00
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: hossearkadio26 » wt cze 22, 2010 15:04

Wydaje mi sie ze bedzie takie samo dojscie jak i bez demontazu schowka. A ty kolego odgrzybiasz tylko ta sciane parownika co jest widoczna??? czy gdzies dalej. Bo ja to juz zrobilem na parownik od spodu bez demontazu schowka i w kanaly tez dalem pianki. No i jest lepiej ale jeszcze czasami zwlaszcza na wylaczonej klimie zaleci taki kwasior. A moze sa jakies domowe srodki dobre na te grzybki????


Marcin

Awatar użytkownika
Kavior
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 525
Rejestracja: wt sie 08, 2006 20:11

Post autor: Kavior » wt cze 22, 2010 21:41

Nie bardzo sobie wyobrażam dojście do parownika bez demontażu schowka i wiatraka :kac: Robisz to przez otwartą klapę obiegu wewnętrznego czy od góry po wyjęciu filtra kabinowego ? Ja wole robić to tak jak pisałem wyżej. Przynajmniej widzę po czym ładuję środkiem odgrzybiającym :kac:



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » śr cze 23, 2010 22:36

Kavior pisze:Nie bardzo sobie wyobrażam dojście do parownika bez demontażu schowka i wiatraka :kac: Robisz to przez otwartą klapę obiegu wewnętrznego czy od góry po wyjęciu filtra kabinowego ? Ja wole robić to tak jak pisałem wyżej. Przynajmniej widzę po czym ładuję środkiem odgrzybiającym :kac:
wystarczy sciągnąć piankę pod schowkiem odkręcić dwa wkręty mocujące dmuchawę i jest taki sam dostęp jak po wyciągnięciu schowka


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » śr cze 23, 2010 23:25

bez schowka dostęp jest taki:
Obrazek
Może i nie trzeba rozkręcać, ale tak jak kolega Kavior zaznaczył lepiej widać co się robi :)



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw cze 24, 2010 00:01

A ja tam kupuje w aerozolu zapalam auto włanczam klime, wciskam ten specyfik rzucam pod nogi pasażera i oczywiście wychodze zamykam szczelnie auto i tak chodzi 20min. potem wietrze i co i koniec z zapachem grzybków w aucie! i nie bawie sie w rozdupcanie kokpitu :bigok: coś ok.7euro kosztuje ale w zeszłym roku waliło mi , zapodałem i do dziś jest KLIMAT :kwiatek:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw cze 24, 2010 00:32

FURMAN TDI pisze:wciskam ten specyfik
...ale jaki konkretnie?
Dam te 7 €, ale muszę wiedzieć czego szukać: u sprzedawcy jest zwykle tak, że to własnie on ma "najlepszy preparat na rynku".



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw cze 24, 2010 08:08

Sęk w tym, że to było rok temu i nie pamiętam :grin: a kupiłem to w a.t.u.de bo to akurat mielili. Ale zdało egzamin, Fakt grzybów nie widzę ale napewno już ich nie czuje. Podjadę w tym tygodniu i kupie na przyszłość to napisze.



Awatar użytkownika
kornata_m
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: sob maja 31, 2008 13:15
Lokalizacja: LUBIN

Post autor: kornata_m » czw cze 24, 2010 09:19

Ja po tym całym zabiegu wybebeszania kokpitu zapodałem jeszcze taki preparat o którym mówi kolega FURMAN TDI, mój środek był firmy Nigrin o coś takiego:
Obrazek
Czuć go do tej pory i też sobie tak pomyślałem, że w przyszłym roku zapodam sam ten specyfik. Myślę, że każdy podobnie działający tzn zostawiasz w aucie, obieg wewnętrzny i klima na maxa, zadziała lepiej niż pianka aplikowana tylko do nawiewów.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 10:25 przez kornata_m, łącznie zmieniany 1 raz.



wtct
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: pn gru 05, 2005 20:00
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: wtct » czw cze 24, 2010 10:17

Stosowałem naprawde wiele środków, do odgrzybiania. Najlepszy okazał się z firmy wurth. Jest na bazie alkoholu, trzeba go stosować prosto na parownik. Po paru godzinach nie czuć go w ogóle, bo alkohol szybko paruje. Nie jest tani ale polecam!



Awatar użytkownika
FURMAN TDI
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 457
Rejestracja: wt paź 27, 2009 19:21
Lokalizacja: zachód

Post autor: FURMAN TDI » czw lip 22, 2010 10:30

Sorry że tak długo ale dopiero teraz mnie podkusiło by udać sie do A.T.U ten środek o którym pisałem wyżej to Caramba Prima Klima
http://www.motoallegro.pl/item115216474 ... ba_fv.html
Polecam :bigok:


...zawsze coś

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości