szyber opuszcza sie przy zamykaniu centralnego

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziendziej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 19:54
Lokalizacja: Warszawa

szyber opuszcza sie przy zamykaniu centralnego

Post autor: dziendziej » śr cze 23, 2010 13:47

Witam,

mam problem z szyberem w moim golfiku.

Szyber dziala elektrycznie, wszystko cacy tylko podczas zamykania samochodu z centralnego szyber opuszcza sie gdy jest zamkniety a gdy otwarty to zasuwa sie nie do konca.

Nie wiem czy zrozumiale to wytłumaczyłem, szukałem na forum podobnego problemu ale nic nie znalazlem...


Dziendziej jest, Dziendziej był, Dziendziej bedzie, Dziendziej tu, Dziendziej tam, Dziendziej wszedzie, Dziendziej gra, Dziendziej ma, Dziendziej przedzie, patent na patencie...

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Post autor: lukasz_bliw » śr cze 23, 2010 14:14

Nie jestem na 100 % pewien ale po zamknięciu centralnego w golfie zamykać się musi szyber. Jedynie co jest problemem to chyba tylko to że nie domyka się do końca. Może trzeba go ustawić w pozycji "0" i problem zniknie. Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr cze 23, 2010 14:19

czy szyber działa poprawnie czyli wykonuje pełne ruchy nie zacina się? jeśli tak to alarm który posiadasz ma za krótki impuls na zamykanie (funkcja komfort) i szyber nie zdąża się zamknąć do końca


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 23, 2010 14:26

dziendziej, konkrety: czy masz alarm, czy masz szyby elektryczne, czy chodzi ci o zamykanie z pilota do alarmu albo sterownika centralnego zamka czy o zamykanie kluczykiem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziendziej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziendziej » śr cze 23, 2010 14:29

1.nie mam alarmu

2.nie mam elektrycznych szyb

3.zamykam centralny z kluczyka

4.szyber przy domykaniu kluczykiem nie przycina sie idzie rowno do momentu kiedy jesty zamkniety ale nie domyka sie do pozycji zamknietego dachu.


Dziendziej jest, Dziendziej był, Dziendziej bedzie, Dziendziej tu, Dziendziej tam, Dziendziej wszedzie, Dziendziej gra, Dziendziej ma, Dziendziej przedzie, patent na patencie...

Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » śr cze 23, 2010 14:29

W moim sterowniku impuls domykania szyb w alarmie ustawiony jest na 30sek, pod to tez podlacza sie szybera. Tak samo z samym zamkiem, trzeba przestawic zworke w sterowniku zeby byl dluzszy impuls dochodzacy do pompki centralnego bo inaczej nawet ona nie jeknie ;)


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 23, 2010 14:31

czyli tak: jeśli zamykasz kluczykiem i przytrzymasz go w pozycji na zamkniecie to zasuwa się szyber do samego przodu ale nie domyka z tyłu w dół dobrze rozumiem? A jak się ma zamykanie z włącznika szybra?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » śr cze 23, 2010 14:36

czyli szyber napotyka jakiś opór i się wyłącza, więc pomysł kolegi lukasz_bliw, ustawienia pozycji "0" i ustawienie szyby szybra tak żeby o nic nie haczyła
Ostatnio zmieniony śr cze 23, 2010 14:36 przez T.O.B.I., łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
dziendziej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziendziej » śr cze 23, 2010 14:41

jak ustawiam w pozycji "0" to opuszcza sie w dół , ale po probuje jeszcze moze cos w tym jest


Dziendziej jest, Dziendziej był, Dziendziej bedzie, Dziendziej tu, Dziendziej tam, Dziendziej wszedzie, Dziendziej gra, Dziendziej ma, Dziendziej przedzie, patent na patencie...

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr cze 23, 2010 14:45

No bo to jest ważne jak działa z włącznika, jeśli jakiś problem jest ( nie domyka się przy naciśnięciu na całkowite zamknięcie) to może być problem z takimi stycznikami przy silniku szybra, są gdzieś fotki na forum


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
dziendziej
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt wrz 15, 2009 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziendziej » śr cze 23, 2010 14:48

silniczek i włącznik działają bez problemu... wszystko gra w tym elemencie tylko jak zamykam centralny to sie opuszcza...


Dziendziej jest, Dziendziej był, Dziendziej bedzie, Dziendziej tu, Dziendziej tam, Dziendziej wszedzie, Dziendziej gra, Dziendziej ma, Dziendziej przedzie, patent na patencie...

Awatar użytkownika
fasolisko
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 179
Rejestracja: ndz lut 14, 2010 19:53
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: fasolisko » śr cze 23, 2010 14:56

Sprawdź czy masz dobrze zsynchronizowane zamknięcie dachu z końcem cyklu pracy silniczka :)


Golf nie gubi oleju... On znaczy terytorium ;)
[img]http://images35.fotosik.pl/166/e9873f387123cdaa.jpg[/img]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=323908]Moje MK3 1.8 GT[/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 380 gości