Wymieniłem poduche silnika ....i tego żałuje.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Olkusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Katowice

Wymieniłem poduche silnika ....i tego żałuje.

Post autor: Olkusz » pn cze 21, 2010 18:21

Witam w mk3 afn zmieniłem poduszke pod silnikiem tą główną z przodu auta i powstał problem podszuka napewno dobrze siadła po numerach taka sama jak stara , cała budą zaczęło makabrycznie trząść wczesniej tego nie było mieliscie juz taki problem? pozostałe poduszki ok .. mieliscie taki problem zdażała sie ze guma za twarda?
Ostatnio zmieniony pn cze 21, 2010 18:23 przez Olkusz, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
piotrek23rsko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 14, 2010 19:13
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: piotrek23rsko » pn cze 21, 2010 19:26

Dopiero co przerabiałem ten problem.... Pisałem niedawno ty na forum takie samo pytane.
Zjezdziłem wszystkich mechaników, pisalem na forach kombinowałem i nic... Trzesło jak by miało mi bude rozwalic... Poduszka niby powinna sie ułozyc, ale ile mozna czekac, juz słychac mi plastiki w aucie...
Dopiero dzisiaj zmieniłem ta poduszke na stara, mieciutka i jak reką odjął..

Powiem Ci jeszcze ze zmieniłem tez 2 pozostałe poduszki, zeby wszystkie miały jedną sztywnosc, ale nic nie dawało.


SUMUJAC 2 z tyłu mam nowe a przednia dale starą.
Ta nowa była sztywna jak koci ogon, tragedia :/
Moja rada taka albo poczekasz i zobaczysz czy sie ułozy:) albo załóż stara tak jak ja...

[ Dodano: 21 Cze 2010 20:07 ]
Napisz co postanowiłes zrobic, bo juz sie domyslam ze nic innego tu nie zaradzisz niestety, zebys wiedział ile mi to zdrowia zepsuło:/



Awatar użytkownika
Olkusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Olkusz » pn cze 21, 2010 20:36

Jutro zakładam starą na próbę , ja już gdy miała nowa w reku cos mi nie pasowało jakaś twarda taka była... słyszałem ze teraz robią za twardą mieszankę gumy.. eh pożal sie boże sklepów i części :/



Naparstek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz sty 17, 2010 21:52
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: Naparstek » pn cze 21, 2010 20:48

Załóż starą bo ta nowa na pewno się nie ułoży. Miałem ten sam problem z nowymi poduszkami. Guma w nich była taka twarda, że mało co karoseria się nie rozleciała od drgań jakie przenosiły na nią i do wnętrza auta. Dopiero używane poduszki oryginalne załatwiły sprawę.



Awatar użytkownika
piotrek23rsko
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 14, 2010 19:13
Lokalizacja: Radomsko
Kontakt:

Post autor: piotrek23rsko » pn cze 21, 2010 21:03

Dokładnie, bardzo twarde są.... Jezdzilem tydzien nic nie pomogło, a rusza mi sie juz w srodku auta wszystko :/

Myslałem jeszcze kupić poduszkę olejową ( bo sa chyba takowe, tylko te przednie chyba ) ale chwilowo za duzo zainwestowałem wiec niech na razie chodzi ta stara...

Ale ja mozliwosc "ułozenia sie" tych gumowych nowych nie widze.... Chyba ze po 3-5 miesiacach, ale to do tego czasu auto sie rozleci....



Awatar użytkownika
Olkusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Olkusz » pn cze 21, 2010 21:28

Jutro starą założę , a nową wsadzę na prasę i będzie leżakowała z 2 tygodnie zobaczymy co powie :chytry:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » pn cze 21, 2010 21:32

może napisz jakiej firmy tą poduchę kupiłeś i ile zapłaciłeś co by ludzie wiedzieli czego nie kupować...



Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt cze 22, 2010 07:16

ja mam domowy sposób na zmiękczenie tej poduszki, wystarczy ją rozebrać i nasmarować wewnętrzny trzpień smarem, ja użyłem do tego celu smaru grafitowego, moja poduszka zmiękła znacznie


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
danioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: wt maja 15, 2007 22:56
Lokalizacja: JaVWorzno
Kontakt:

Post autor: danioo » wt cze 22, 2010 09:01

Miałem to samo, poduszki topran, nawet numery sie zgadzały. Buda trzęsła się niesamowice. Zmieniłem na stare poduszki tylko ten trzpiń pod gumą podwinąłem taśmą scotta.


zapraszam do oceny mojego golfika:
[url]http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=159996[/url]


[b]Kupię ciemne kierunki w zderzak ori FER lub HELLA[/b]

Awatar użytkownika
artur1902
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 346
Rejestracja: sob mar 08, 2008 19:28
Lokalizacja: RJS

Post autor: artur1902 » wt cze 22, 2010 10:23

Mam ten sam problem ale w mkII 1.6 TD(JR) na próbę kupiłem poduszkę z hydropodstawą. Po założeniu napisze co i jak, ale czytając wasze wypowiedzi podchodzę do tego sceptycznie :grrr:


Old volkswagen's never die...

Awatar użytkownika
guti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 7379
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 10:35
Lokalizacja: T-Mobile
Kontakt:

Post autor: guti » wt cze 22, 2010 10:59

Olkusz, a jakiej firmy kupiłes ta poduszke ?? :)


Zycie jest za krótkie , zeby jezdzic DIESLEM!!
Obrazek

Awatar użytkownika
Olkusz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 42
Rejestracja: czw lis 12, 2009 18:50
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Olkusz » wt cze 22, 2010 19:11

Założyłem stara górę i jest lepiej niestety dolna cześć ta mniejsza gdzieś zgubiłem i wali ale mniej po odkręceniu dołu cisza , szukam używki dołu jakiegoś a podszuka chyba oryginał ale to jeszcze jutro zobaczę bo lezy na warsztacie.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości