Zepsuty licznik ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Tomek1990
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 300
Rejestracja: pn sie 03, 2009 11:43
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zepsuty licznik ?

Post autor: Tomek1990 » ndz maja 16, 2010 16:14

Witam posiadam VW passata 1.8 benzyna 75 km i początkowo sytuacja wyglądała tak , że :

Prędkość i Km pokazywało normalnie lecz nie pokazywało temp.wody i poziomu paliwa. Jak się walnęło w licznik to potrafiło się odwiesić i pokazać a tak to działało tylko - prędkość i nabijanie km. Dziś odpalam jadę i nic nie działa. Napięcie na licznik dochodzi bo palą się kontrolki. Jak się w niego walnie to kontrolki mrygają.

Rozkręcałem licznik podłączyłem na nowo linkę od prędkości oraz przeczyściłem styki i nadal to samo : ( jeżdżę do pracy i muszę coś z tym zrobić bo skąd mogę wiedzieć ile mogę jeździć skoro ani poziomu paliwa nie ma ani km.


Co mogę posprawdzać ? A jeżeli nic się nie da zrobić to czy koszty wymiany są drogie ? Licznik widziałem po 50zł a robocizna ?



Awatar użytkownika
miś fazi
_
_
Posty: 6627
Rejestracja: ndz cze 11, 2006 13:01
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: miś fazi » ndz maja 16, 2010 16:22

rozkręć licznik i posprawdzaj luty , ja wiem że to szukanie igły w stogu siana , ale czasem udaje się poprawić zimny lut , jak masz cierpliwośc to przelutuj wszystkie punkty , oraz sprawdź czy jest dobry styk wtyczki licznika w gnieździe



Awatar użytkownika
edzio
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3937
Rejestracja: pt cze 27, 2008 01:00

Post autor: edzio » ndz maja 16, 2010 16:28

wystarczy trzy punkty przelutowac i wskaźniki paliwa i wody ożyją.



Smalig
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz cze 28, 2009 17:41
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: Smalig » wt cze 22, 2010 12:42

sprawdź ewentualnie stabilizator napięcia



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 225 gości