Kilka pytań o kluczyk (scyzoryk) 3 przyciski PASSAT TDI 2004

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Kilka pytań o kluczyk (scyzoryk) 3 przyciski PASSAT TDI 2004

Post autor: jak_rog » ndz cze 20, 2010 20:47

Witam. Mam mały problem ... Temat wałkowany wiele razy ale za duże rozbieżności i niejasne odpowiedzi ...
Otóż posiadam Passata z 2004 roku z 2 pilotami (scyzoryki 3 przyciskowe) 1J0 959 753 AH
Jeden pilot wszystko pięknie obsługuje itd ... Problem mam z drugim pilotem (na drugim samochód oczywiście zapala i mechanicznie mogę zamknąć auto). Wymieniłem w nim baterię ponieważ w ogóle nie reagował po naciśnięciu na przyciski ("nie świecił"). Po wymianie baterii (podejżewam, że długo było rozładowana) okazało się, że samochód nie reagował nadal na naciśnięcia pilota mimo, że teraz na pilocie dioda świeci po naciśnięciu na przycisk. Wyczytałem, że jest rozkodowany z racji tego, że długo był w stanie wyczerpania itd ...
Próbowałem kliku sposobów z różnych for nt. kodowania nowego pilota - mechanicznie i przez VAG-a wg sposobu z niżej podanej strony.

http://www.vcds.pl/index.php?mod=site&id=6

Problem w tym, że VAG widzi tylko 1 pilota i nie mogę zmienić wartości w kanale 01.

Czy ktoś mnie oświeci w tym temacie ??? Jak sprawdzić czy pilot jest dobry czy uszkodzony ????

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.



greg

Post autor: greg » ndz cze 20, 2010 22:06

ten co działa pilot - kluczyk do stacyjki - włączyć zapłon. Na włącoznym zapłoni ewysiadasz i zamykasz drzwi - mechanicznie zamknij zamek tym kluczykiem co wymieniłeś baterie od pilota a nastęnei kilkakrotnie naci śnij przycisk zamykania (do 4 razy). Następnie otwórz mechanicznie drzwi i wyłącz stacyjkę. Zamknij drzwi i sprawdź czy pilot działa



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Shmatan » ndz cze 20, 2010 22:11

Z tego co czytałem nie jest to regułą, ale po poprawnym zakodowaniu powinieneś usłyszeć pipnięcie klaksonem.

jak nei zadziała, to zamiast wciskać pare razy przycisk, naciśnij i przytrzymaj



Awatar użytkownika
rękawek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: śr mar 26, 2008 22:10
Lokalizacja: białystok

Post autor: rękawek » ndz cze 20, 2010 22:24

greg, greg, kolego greg moze ty mi pomorzesz bo nikt mi nie odpisał na moje pytanie . a mianowicie mam jeden kluczyk typu scyzotyk a drugi zwykły i chce dorobic sobie drygi scyzoryk i czy wystarczy kupic jakiś używany i dostroic do auta .czy to jest skomplikowane i czy bedzie działac ten z 3 przyciskami bo ja mam stary z dwoma??? auto jest z 2003 i to combi



greg

Post autor: greg » ndz cze 20, 2010 22:34

rękawek, odpowiedź poszła na pw



jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: jak_rog » ndz cze 20, 2010 22:51

Spróbuje jeszcze raz z mechanicznym sposobem ale jak mówię ... już to przerabiałem ... I zastanawiające jest jeszcze to, że VAG nie widzi tego drugiego pilota .... Spróbuje raz jeszcze z mechanicznym sposobem i dam znać ...



Awatar użytkownika
fleshu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1018
Rejestracja: śr lut 11, 2009 02:22
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: fleshu » pn cze 21, 2010 03:21

rękawek pisze:a mianowicie mam jeden kluczyk typu scyzotyk a drugi zwykły i chce dorobic sobie drygi scyzoryk i czy wystarczy kupic jakiś używany i dostroic do auta
Wkładka immo > auto ci nie zapali jeżeli nie masz dopasowanej pastylki.
jak_rog pisze:I zastanawiające jest jeszcze to, że VAG nie widzi tego drugiego pilota
Pamiętaj że samo wpisanie wartości kluczyków w pola vaga nic nie daje > musisz kliknąć enter > dopiero w tym przypadku akceptuje dane i przeskakuje na następne pole > większość klika myszą na następne pola i w tym przypadku nic nie zadziała. Upewnij się także że pamięć pilotów nie jest pełna.
Posprawdzaj dokładnie styki w pilocie > często cyna się łamie > kwarc, mikrostyki, potencjometr i bateria.



Awatar użytkownika
reanimat
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 183
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 14:42
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Post autor: reanimat » pn cze 21, 2010 08:36

Nie miejcie pretensji do mnie ,że się udzielam ale jeżeli pilot został rozregulowany z niewiadomych przyczyn, nie pozostaje nic innego jak podpięcie auta pod konsole MFT o ponowne przeprowadzenie testu diagnostyczno-programującego, na tej zasadzie są programowane kluczyki w fabryce OPLA w Gliwicach, kluczyki są programowane pod numer VIN



jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: jak_rog » pn cze 21, 2010 08:58

Dalej nic. Po prostu VAG nie przyjmuje wartości 2 (dla 2 pilotów). Próbowałem i myszką i enterem. Na tego pilota który działa samochód ładnie reaguje piknięciem że wszystko ok a po naciśnięciu tego drugiego samochód milczy.

[ Dodano: Sro Cze 23, 2010 21:35 ]
problem rozwiązany. zamówiłem pilot na allegro. wystarczyło mechaniczne dopasowanie i po sprawie. działa aż miło.

pozdrawiam



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości