MK3 1,4 NA TRASIE 70 STOPNI W MIESCIE PONAD 90?????

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wieczor15
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 191
Rejestracja: śr mar 01, 2006 02:37
Lokalizacja: Skądś

Post autor: wieczor15 » śr mar 29, 2006 23:04

ma ten sam problem z moim mkII. mialem caly cZas niedogrzany silnik tak kolo 70 stopni jak stanolem na chwile to zarz skoczylo na 90 i wyzej i zalaczal sie wyntylator. wymienilem na wahlera ktory ma temp otwarci 87 stopni, stary mial 84 stopnie ale zalozylem i temperatura sie dzwigla ale tylko do okolo 80 stopni i dalej jest tak ze jak stane to szybko rosnie i wlacza sie wyntylator. nie mam juz pojecia co to moze byc??czujnik wydaje sie byc w porzadku.



DUSZCZO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 18, 2004 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DUSZCZO » pt mar 31, 2006 20:00

byłem u magika i mi wymienił termostat.
teraz w mieście trzyma 90 stopni co chwila włącza wentylator (jak sa korki) ale za to na trasie nie ma szans żeby trzymał 90.
Cały czas w jednym miejscu i ani drgnie - troche ponad 80 stopni.
Magik mówi że tolerancja wskaźnik te sprawy :bajer: to chyba ok :hmm:


Pozdrawiam
Duszczo

Awatar użytkownika
PitrekT
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt sty 11, 2005 20:31
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: PitrekT » pt mar 31, 2006 20:25

U mnie sprawa wygląda tak.Wg wskaźnika na desce temperatura jest ok 82 stopnie.W korkach wskaźnik idzie do góry i włącza się wetylator.Porównałem wskazania na desce z VAGiem.Okazało się ,że jeżeli wskażnik pokazuje te ok 82 stopnie to VAG widzi 90 stopni.Im większa temperatura to wskazania na desce i na VAGu są bardzo zbliżone.Planuję wstawić inny czujnik temperatury i zobaczymy wtedy jakie są różnice w pokazywanej wartości temperatury.
Pozdrawiam



DUSZCZO
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 109
Rejestracja: pn paź 18, 2004 16:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: DUSZCZO » pt mar 31, 2006 21:01

Czyli wszystko gra. Jak zmienisz ten czujnik to daj znać jakie efekty.

:kufel:


Pozdrawiam
Duszczo

Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt mar 31, 2006 22:26

Jakby nie bylo to co mamy na deskach to wskazniki a nie mierniki i w ich przypadku odstepstwo od wartosci faktycznej moze wynosic nawet 20%... znaja to dobrze wlasciciele mk 2 z tymi cudownymi termobimetalowymi wskaznikami paliwa i wody... jak sie ciesze ze mam to z glowy :) a u mnie pokazuje w kreske 90 st... +5 st i wlacza sie wentylator... wiec jest ksiazkowo ale takie odstepstwo o jakim piszesz jest mozliwe i dopuszczalne



wojciech_marchel

Post autor: wojciech_marchel » pt kwie 21, 2006 20:18

ja ma nowke termostat i tez mi spada czsem do jakich 70-80 stopni przeciez termostaty do golfa z silnikem 1.4 abd maja temperature otwarcia 73 stopnie



Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Krayes » pt kwie 21, 2006 20:48

Kurcze zaniepokoiliście mnie:( U mnie też temperatura przekracza 90 :/ a Czy ten termostat można wymienić samemu??



Awatar użytkownika
KamilW
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: wt lut 07, 2006 21:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: KamilW » pt kwie 21, 2006 20:53

wojciech_marchel pisze:ja ma nowke termostat i tez mi spada czsem do jakich 70-80 stopni przeciez termostaty do golfa z silnikem 1.4 abd maja temperature otwarcia 73
no jeli maja tak temperature otwarcia to temperatura plynu bedzie oscylowac w granicach 80 st C...
Krayes pisze:Kurcze zaniepokoiliście mnie:( U mnie też temperatura przekracza 90 :/ a Czy ten termostat można wymienić samemu??
no jasne ze mozna jak i wszystko w aucie :) a o ile ci przekracza?



Awatar użytkownika
Krayes
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: wt cze 28, 2005 19:20
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Krayes » pt kwie 21, 2006 20:56

Krayes pisze:Kurcze zaniepokoiliście mnie:( U mnie też temperatura przekracza 90 :/ a Czy ten termostat można wymienić samemu??
KamilW pisze:no jasne ze mozna jak i wszystko w aucie :) a o ile ci przekracza?
Odpowiem jutro bo musze zerknąc dokładnie. Dodam, że mam taka prace ze jezdze autkiem po miescie non stop. Bywa tak ze przez 2h nie gasze silnika bo mi sie nie oplaca. Co chwile hamuje i ruszam wiec ekstremalne warunki :/



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości