prośba o pomoc z pęknięciem obudowy skrzyni

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

martin_tr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 21, 2008 18:20
Lokalizacja: gdynia

prośba o pomoc z pęknięciem obudowy skrzyni

Post autor: martin_tr » ndz cze 20, 2010 21:01

Widze że nikt z forumowiczów nie potrafi pomóc mi w problemie uszkodzonej skrzyni biegów
olej juz prawie nie leci bo jest na asfalcie.
jedni mówia ze kleić inni spawać jeszcze inni kupic druga skrzynie.
kazdy madry kogo to nie dotyczy....rozumiem to.
w gdyni tez cieżko o pomoc. dzwoniłem do mechaników i brak zlotego srodka a terminy napiete.żeby ktos chciał mi to skleić dorażnie żebym wyjechał do pracy na pare dni a potem zrobił to porządnie....niestety.dziekuje za zainteresowanie tematem....praktycznie zerowe.
pozdro dla tych których auta działaja bez zarzutu
marcin



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » ndz cze 20, 2010 21:41

ciężko jest cokolwiek zrobić nawet doraźnie jak pęknie obudowa. Skrzynia to element pracujący i nawet sklejenie, czy zrobienie jakieś obejmy za wiele nie pomoże.
Jest to tak samo jak pęknie główka, cylinder, czy blok silnika, trzeba to wtedy wymienić. Nie da się zrobić doraźnie, gdyż będzie to osłabiało element i nie pozwoli na jego prawidłową pracę.
Ostatnio zmieniony ndz cze 20, 2010 21:42 przez artur b., łącznie zmieniany 1 raz.



greg

Post autor: greg » ndz cze 20, 2010 22:02

a co myślałeś że ci napiszą - gdyby to byłą moja skrzynia to bym ją wymienił, jak chcesz szybko i tanio naprawić to spaw lub zakleić czymś -najwyżej przecież zdechnie - nic więcej.



jak_rog
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: wt gru 06, 2005 10:01
Lokalizacja: PL
Kontakt:

Post autor: jak_rog » ndz cze 20, 2010 22:58

Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie jak kupisz używaną drugą skrzynię.
Żeby dobrze pospawać chodź to też niezłe rozwiązanie, trzeba by było zdemontować skrzynię (za duże ryzyko zapłonu) więc i tak roboty sporo. Ze sklejaniem daj sobie spokój. Oczywiście są super kleje (np. LOCTITE, WURTCH, VERSACHEM itd.) ale klejone to już nie to samo ...



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: jhosef » pn cze 21, 2010 09:57

Jeśli jest to małe trzaśnięcie to bym pomyślał nad spawaniem. Kleje bym sobie odpuścił bo jak Ci w drodze odpadnie to dowiesz się ze nie masz oleju jak skrzynia stanie. Jeśli korpus jest dość mocno pęknięty to wymiana, wzłaszcza jak wchodzi na ułożyskowanie wałków itp, głupio by było jakby wię współosiowość zmieniła. Ja stałem przed podobnym problemem kilka lat temu, jednak okazało się, że pęknięcie idzie do wałka i wymieniłem skrzynie. Z resztą koszt spawania aluminium też jakiś malutki w porównaniu do skrzyni w mk2 nie był.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości