sportowe amory i seryjne spręzyny jak to się ma GOLF3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

sportowe amory i seryjne spręzyny jak to się ma GOLF3

Post autor: bartmich3 » sob kwie 15, 2006 18:31

czy jest możliwe założenie seryjnych spręzyn do sportowych amorów ! tzn dokłądnie chodzi o sam przó jeśli jest to istotne ! posiadam zawieszenie sportowe tylko problem w tym ze nie wiem jakie ! z tego co ktoś kiedyś gdzieś powiedział to jest to zawieszenie HAWERA czy jakoś tak !! orietuje sie ktoś jaka dlugosc jest takiego amora i czy mozliwe jest zalozenie go do zwyklych sprezyn !!!!!!



Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » sob kwie 15, 2006 21:34

amory szybciej siądą ponieważ sportowe amory nie są przystosowane do seryjnych sprężyn a bardziej nie są przystosowane do takich "dużych" skoków jakie amor sportowy będzie musiał podołać. Jak sie myle - prosze o poprawe :bigok:


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

kupszczelisty
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 853
Rejestracja: pt wrz 23, 2005 18:45
Lokalizacja: był Śląsk - Katowice, Mysłowice jest Poznań okolice
Kontakt:

Post autor: kupszczelisty » ndz kwie 16, 2006 13:08

no tak bo zwykła spręzyna się bardziej ugnie



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz kwie 16, 2006 15:22

eldorado84 pisze:amory szybciej siądą ponieważ sportowe amory nie są przystosowane do seryjnych sprężyn a bardziej nie są przystosowane do takich "dużych" skoków jakie amor sportowy będzie musiał podołać. Jak sie myle - prosze o poprawe :bigok:
Trochę się mylisz. Jak założysz sportowy amor, to bedziesz miał problem ze zwykła spręzyna, gdyż jest ona troszke przydługa i po jej ewentualnym założeniu (jak wogóle wejdzie) to mogą zwoje po sobie walic. A morek ni ebedzie wiekszej drogi pokonywał, gdyz on bedzie pracował w swoim zakresie. Problem jest na odwrót, gyz amor jest dłuższy i nie pracuje na całej swojej drodze tylko na cz esci, przez co dostaje po pupie :)


Obrazek

Awatar użytkownika
adam-gda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: sob kwie 15, 2006 23:06
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: adam-gda » ndz kwie 16, 2006 15:28

Mialem kiedys sportowe sprezyny jak kupowalem Mk3 ale byl troszke za niski wiec postanowilem wstawic seryjne sprezynki ale jak sie nie myle to mialem zwykle amortyzatorki . zalozylem seryjne sprezynki i jest wszystko ok . Moje autko bylo obnizone o jakies 10cm albo troszke wiecej bp jezdzilo po niemieckich autostradach . po zalozerniu seryjnych amorkow jest wszystko ok jest troszke miekszy niz byl ale dalej zakretow trzyma sie jak przyklejony


Przyznawanie punkcików za pomoc oznacza szacunek

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz kwie 16, 2006 17:03

adam-gda pisze:Moje autko bylo obnizone o jakies 10cm
10cm powiadasz?? Toż to po ziemi się musiało ciągac :panna: Albo ci się zdawało że tak nisko. 80/80mm to juz jest masakra a co dopiero 10cm...


Obrazek

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » ndz kwie 16, 2006 18:06

ale jak sie sprawa ma przy wymianie sprezyn z przodu na seryjne , a zostawienie sportowych amorów !!!!!!!!!!!!!!!!! tył zostaje seryjny ! mogą być numery z przyczepnościa ??



Awatar użytkownika
evolution
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4305
Rejestracja: pt gru 31, 2004 18:20
Lokalizacja: się biorą dzieci???
Kontakt:

Post autor: evolution » ndz kwie 16, 2006 21:34

bedzie ci sie przod odryal na zakretach... nie polecane


Urodzinowa Promocja!!!
EVOLUTION MOTOR SPORT
Jakimów Jacek Wrocław tel. 608738768 Tuning Mechaniczny itd.

Awatar użytkownika
łyssy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: sob lut 04, 2006 23:57
Lokalizacja: limanowa

Post autor: łyssy » ndz kwie 16, 2006 22:43

WITAM!
Ja kupiłem mojego golfa na sportowych sprężynach ( czerwone -40 oryginalne vw golf) ale amorki mam zwykłe, po normalnej drodze jeżdziło sie swietnie i wcale sie nic nie bujał na zakrętach-jechał jak przyklejony, ale po nierównościch strasznie się tłukło przednie zawieszenie(odboje dobijały bo zbyt mały skok był) szkoda mi było wszystkich elementów zawieszenia i zależało mi na komfortowej jeżdzie więc wymieniłem sportowe sprężynki na zwykłe używane, przednie od dwójki,a tylne od trójki i teraz jeżdzi sie o wiele wygodniej, tyle że w zakręty nie da sie za szybko wchodzic bo się kładzie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn kwie 17, 2006 02:24

bartmich3 pisze:ale jak sie sprawa ma przy wymianie sprezyn z przodu na seryjne , a zostawienie sportowych amorów !!!!!!!!!!!!!!!!! tył zostaje seryjny ! mogą być numery z przyczepnościa ??
bartmich3, apisałem ci jaki może być problem. Amorek wysuwa się 4 cnety mniej. Więc zwykłe spręzyny moga ci wogóle nie wejsc. Spręzyna może być za długa.


Obrazek

Awatar użytkownika
VwIIIring
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 15:43
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

Post autor: VwIIIring » pt kwie 21, 2006 10:45

witam i przykleam sie do tematu
chciałbym w moim mk3 założyć sort zawieche i nie wiem jakie, jakiej firmy.Myslałem na spręzynami weiteca zielonymi. chcem zeby nie było za nisko tak 40/40 by było ok, a najważniejsze żeby było komfortowo i miękko.Jakie najlepiej szukać amorki +sprężyny i gdzie?



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt kwie 21, 2006 10:51

VwIIIring, jeżeli chcesz miękko i komfortowo to polecam weiteca. Jest prawie tak mięciutki jak standart. A gdzie?? Jak nówka to www.fosab.pl albo jakiś sklep tuningowy w twoich okolicach a jak uzywki to allegri i lokalne szroty.


Obrazek

Awatar użytkownika
KriSSo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: wt lut 08, 2005 02:00
Lokalizacja: Zachpomorskie
Kontakt:

Post autor: KriSSo » pt kwie 21, 2006 13:25

VwIIIring pisze:witam i przykleam sie do tematu
chciałbym w moim mk3 założyć sort zawieche i nie wiem jakie, jakiej firmy.Myslałem na spręzynami weiteca zielonymi. chcem zeby nie było za nisko tak 40/40 by było ok, a najważniejsze żeby było komfortowo i miękko.Jakie najlepiej szukać amorki +sprężyny i gdzie?
Jak chcesz super komfortowe, to polecam komplet FK. Jak ma być trochę twardziej, niż na serii, to polecam zestaw Weitec (to oczywiście zestawy z tych tańszych).

Kupic może gdzie chcesz, np w Fosabie, albo tutaj

www.zender.szczecin.pl



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » sob kwie 22, 2006 04:16

KriSSo pisze:Jak chcesz super komfortowe, to polecam komplet FK. Jak ma być trochę twardziej, niż na serii, to polecam zestaw Weitec
Powiem ci że miałem i jedne i drugie i to akurat FK był twardszy. :)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 149 gości