Gotująca się woda

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Gotująca się woda

Post autor: kajt » czw cze 17, 2010 15:25

Witam, by uniknąć wszelkich nieporozumień opiszę swój przypadek od samego początku.
Kilka dni temu jechałem do pracy autostradą, jak co 4 dni, prędkość duża nie była - 140 km
Po dojechaniu do pracy silnika przez chwile nie wyłączałem, po ok 4 min woda zaczęła mi się gotować. Zamiast normalnych 94 stopni gotuje się na maxa, Na dzień dzisiejszy w układnie jest ok 2 l wody, mimo to gotuję ją i cofa przez zbiorniczek wyrównawczy. Rok temu miałem taki sam przypadek, okazało się że termostat był do wymiany. wczoraj wymieniłem nagrzewnicę, termostat i obudowę termostatu a problem nie znikł. Przy starym termostacie letnie powietrze z nawiewu leciało gdy przekroczyłem 2000 obrotów, na nowym termostacie nie leci mimo nowej nagrzewnicy. już nie wiem gzie szukać przyczyny, czy to może być uszczelka pod głowicą i jakie są koszty jej wymiany. A jeśli nie to gdzie dalej szukać?



Awatar użytkownika
brateq
VWholic ;D
VWholic ;D
Posty: 274
Rejestracja: pn paź 12, 2009 00:03
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: brateq » czw cze 17, 2010 15:28

A włącza Ci się wogóle wiatrak? Może czujnik temperatury cieczy chłodzącej?


3 Victorie, lewa, prawa jedna na górze, jeżdżę Volkswagen-em, to leży w mojej naturze =)
Golf 3 Red Devil By Me ;D

Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: kajt » czw cze 17, 2010 15:33

To nie czujnik bo normalnie nie powinien się grzać. 94 stopnie i koniec a tu grzeje dalej.



Awatar użytkownika
BuniaS
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 11:12
Lokalizacja: DST

Post autor: BuniaS » czw cze 17, 2010 16:27

Tak jak kolega wspomniał, odpowiedz, czy włącza Ci się wiatrak?
Jaki to silnik, zalej jeszcze raz płyn chłodniczy, odpowietrz wszystko dobrze, i zobacz czy dalej Ci sie tak robi... może styki, albo czujniki... bo co innego?!
A w środku, na liczniku jaka Ci pokazuje temp?


VAG- Dolny Śląsk.

Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw cze 17, 2010 16:42

kajt pisze:Przy starym termostacie letnie powietrze z nawiewu leciało gdy przekroczyłem 2000 obrotów, na nowym termostacie nie leci mimo nowej nagrzewnicy
Problem wyglada tak jakbyś po prostu jezdził bez wody [wiem ze masz wode] ALE... w tym wypadku wydaje mi sie być tak jakby woda po prostu niedochodzila do nagrzewnicy - bardzo dziwne. Wez sprawdz cisnienie jakie wytwarza pompa wody, ja bym w niej problemu szukał na 90 %! Gdyby jednak uszczelka to zalezy od mechanika znam takich co biora za to 100 zł, a i takich co 250 zł. Ogolnie jak dobrze pojdzie to w ok 300 zl sie zamkniesz.. robota 150, planowanie 50 uszczelka pod kolektor i głowice ` 100 zl.
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2010 16:44 przez Vii, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw cze 17, 2010 17:06

kajt pisze:To nie czujnik bo normalnie nie powinien się grzać. 94 stopnie i koniec a tu grzeje dalej.
ale jak nie załączy wiatraka to nadal będzie temp rosła... Jedno z drugim ma DUŻO wspólnego.
Biorąc pod uwagę to jak opisujesz problem wina leży po stronie wiatraka - czujnika, ponieważ jak wczesniej pisałeś po trasie nie gasiłeś silnika, czyli temperatura rosła.

Pozdrawiam


Dziki

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Post autor: Tomasz Bis » czw cze 17, 2010 17:12

Witam
Vii pisze:ja bym w niej problemu szukał na 90 %!
Ja natomiast dałbym 90% na uszczelkę z własnego doświadczenia. Tutaj powinieneś znaleźć kilka odpowiedzi /str.2 , 3 / http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... sc&start=0


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
kwietek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 779
Rejestracja: pt paź 10, 2008 23:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: kwietek » czw cze 17, 2010 17:19

Sprawdź pierw pompę wody, jeśli obluzowało się koło łopatkowe mimo że wałek się obraca pompa nie pracuje. Tłumaczy to wzrost temperatury i brak ogrzewania (pompa ma za słabą wydajnośc by wtłoczyć wodę do nagrzewnicy. Dopiero jeśli pompa okaże się sprawna, a odpowietrznik drożny zajmij się uszczelką pod głowicą.

[ Dodano: 17 Cze 2010 17:21 ]
Co do wentylatorów w czasie jazdy nie powinny się załączać, chyba że bardzo obciążasz silnik przy małych prędkościach.



Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: kajt » czw cze 17, 2010 18:20

Przed wymianą króćca wody załączał się bez problemu, po wymianie przestał działać. W komorze silnika nie robi się budyń więc woda tam się nie dostaję. Jeśli chodzi o nagrzewnicę to wąż po prawej aż do metalowego łącznika jest ciepły, reszta wchodząca i wychodząca z nagrzewnicy jest zimna, wszystkie inne węże są gorące. Właśnie wyciąłem termostat bo dzięki temu mogę dojechać do pracy. ( nie przegrzewa się tak szybko ) Jeszcze dziś wrzucę foto jak to wygląda. Silnik 1.3 NZ
Nie wiem czy jest jakiś inny sposób na naprawę oprócz zmiany auta.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw cze 17, 2010 18:23

ahh i jeszcze jedno co mi sie przypomniało jak uzytkowalem golfa bardzo wazne i najmniej kosztowne, sprawdzenie korka zbiorniczka. U mnie kiedyś puscila uszczelka i przez to działo sie identycznie.. Koszt 5zł i = po problemie na amen. Tak tez być moze...



Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: kajt » czw cze 17, 2010 18:31

Teraz na chwile mam korek od bako odśnieżarki bez żadnego odpowietrznika bo poprzedni ori korek mi wy***



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw cze 17, 2010 18:33

kajt pisze:Teraz na chwile mam korek od bako odśnieżarki bez żadnego odpowietrznika bo poprzedni ori korek mi wy***
Jak na moje masz odpowiedz czemu Ci sie tak dzieje



Awatar użytkownika
kajt
...
...
Posty: 262
Rejestracja: czw gru 31, 2009 02:16
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Post autor: kajt » czw cze 17, 2010 18:42

Niby tak ale gdyby to było całą przyczyną to ori korka by nie wywaliło, a z nawiewów leciało by gorące powietrze.



Vii
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 978
Rejestracja: śr paź 21, 2009 13:54
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: Vii » czw cze 17, 2010 18:48

kajt pisze:Niby tak ale gdyby to było całą przyczyną to ori korka by nie wywaliło, a z nawiewów leciało by gorące powietrze.
Zdziwiłbys sie ile takie korek moze cudów narobić.. U mnie jak uszczelka korka pusciła to woda kipiała, z nawiewów wogole nie leciało ciepłe powietrze temp non stop była koło 100 stopni. Nie dało sie jechać, a nawet jakby dało to po 5 KM nie było by juz wody.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 390 gości