Wsteczny wchodzi ze zgrzytem, i cięzko wchodzące inne biegi.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Marianooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 26, 2009 16:08
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wsteczny wchodzi ze zgrzytem, i cięzko wchodzące inne biegi.

Post autor: Marianooo » czw cze 10, 2010 17:56

Witam mam problem , jeżdząc sobie przyjemnie moim golfem padla mi skrzyni, poprostu satelitki oderwały sie z wałka i rozpierniczyły całą skrzynie robiąc z niej druszlak :grin: Więc wymieniłem skrzynie. Przez jakiś miesiac jazdy na nowej skrzyni było wszystko okej biegi wchodziły delikatnie bez zadnego zgrzytu ani nic. Póżniej zaczął się problem z wrzuceniem 1 cięzko wchodziła, praktycznie na siłe trzeba było ją wrzucac, pózniej problem z 2 czasami wchodzi normalnie a czasami jest poprostu nie do wbicia,no i nieszczesny wsteczny wchodzi on tylko z bardzo duzym zgrzytem :( co się dzieje? Docisk? wysprzęglik może ? sam juz nie wiem ehh :( Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 17:57 przez Marianooo, łącznie zmieniany 1 raz.



redzii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn kwie 26, 2010 20:08
Lokalizacja: Dzierzgon

Post autor: redzii » czw cze 10, 2010 18:35

jutro cos o tym powiem bo oddaje golfa do warsztatu bo mam to samo ze skrzynia//;/



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

Post autor: Rafał 21 » czw cze 10, 2010 18:44

Marianooo pisze:wchodzi on tylko z bardzo duzym zgrzytem :( co się dzieje? Docisk? wysprzęglik może ? sam juz nie wiem ehh :( Proszę o pomoc. Pozdrawiam.
Marianooo, No to następny wydatek :grrr: to sprzęgło :grrr:


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » czw cze 10, 2010 19:33

Podepnę się z moimi objawami.

Problem jest tylko z 1.
Staje się na światłach i za cholerę nie daje rady załączyć 1. Albo opór jak ściana, albo jakimiś kombinacjami wchodzi. Kombinacje to załączenie 3, puszczanie sprzęgła itp.

Wymienione cięgna - silnik sdi i skrzynia jest na sztywnych cięgnach a nie linkach.
Powietrza w układzie wspomagającym wysprzęglanie nie ma.
Poziom oleju w skrzyni prawidłowy.

Gdy samochód się toczy 1 wchodzi zawsze bez problemów.
Nic nie zgrzyta, obojętnie jaki bieg.
Wsteczny zawsze wchodzi elegancko - nawet gdy 1 nie chce wejść - i to mnie martwi.

Stawiałem na sprzęgło, ale sprawdziłem sobie i gdy 1 się zablokuje - wsteczny i tak wchodzi.

Nie zawsze mam objaw zablokowania możliwości włączenia 1. Bywa, że kilka skrzyżowań przejedzie się bez problemów - to znaczy 1 nie sprawia kłopotu.

I zastanawiam się, co mogłoby się skiepścić w skrzyni, że raz jest OKi a raz nie.

Na wyłączonym silniku 1 wchodzi bez problemu.

Mam skiepszczony plastikowy dinkst na dźwigni zmiany biegów odpowiedzialny za blokowanie załączania wstecznego zamiast 1. Jutro to wymienię, ale nie sadzę by miało to związek.

Nie bawić się w wymianę sprzęgła, tylko od razu do mechanika, który kuma skrzynie?
Czy objaw typowy dla padającego sprzęgła. (ale wsteczny wchodzi :( )
Synchronizator IMHO jest OK bo tocząc się bez problemu 1 włączę.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Marianooo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: pn paź 26, 2009 16:08
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Marianooo » pt cze 11, 2010 00:38

To czekam :D daj znac co mechanik powiedział :D kurde sprzęgło :( ehh to juz zmiania na jednomasa w takim razie :P bo większe plany co do mocy sa wiec akurat :DJakie koszta mniej wiecej na jednomas ?



Awatar użytkownika
katerpi
_________________
_________________
Posty: 901
Rejestracja: wt gru 08, 2009 20:39
Lokalizacja: RZ/RLU

Post autor: katerpi » pt cze 11, 2010 09:17

Marianooo pisze:DJakie koszta mniej wiecej na jednomas ?

400zł - kompletne sprzęgło
150zł - zamach
40zł - śruby do dokręcenia zamachu i docisku (ASO)
250zł - wrzucenie tego wszystkiego do auta
------
800zł - całkowity koszt



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt cze 11, 2010 10:38

Ja to bym sprawdził poziom oleju w skrzyni bo jego niski stan często przyciera satelity robiąc głupie objawy.



Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » pt cze 11, 2010 20:12

Roawiązał mi sie problem w 90%. Po zmianie tego plastikowego dingsta na drążku zmiany biegów.
Dingst oryginał - około 30zł, klucz torx 30 - pożyczony na 5 minut od kolegi, mój czas około 10 minut, bo gadałem z kolesiem o :ass: Maryni. Gdyby nie gadać, trwa to 5 minut.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » pt cze 11, 2010 20:39

U mnie taki objaw dawała zużyta poduszka skrzyni :bigok:



lisuuu
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob lip 21, 2007 09:57
Lokalizacja: Drezdenko
Kontakt:

Post autor: lisuuu » czw cze 17, 2010 07:52

Mam podobne objawy u siebie i myślę że warto by pomyśleć o wymianie tego plastikowego dingsta na drążku zmiany biegów tylko problem w tym jak mam go szukać, jak nazywa się ta cześć gdzie ma ja szukać??



Awatar użytkownika
Yogowafel
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: wt cze 22, 2010 00:05
Lokalizacja: GLanów

Post autor: Yogowafel » wt cze 22, 2010 00:19

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy i jeżeli popełnie błąd jakiś to przepraszam, otóż dzisiaj kupiłem mojego pierwszego Golfa II 1.3+LPG i jak wracalem nim do domu to zauważyłem że biegi ciężko wchodzą na postoju wszystkie elegancko podczas jazdy tez ale jeśli chodzi o redukcje to jest problem bo przy redukcji wchodzi mi tylko 3 ;/ a innych poprostu nie ma szukam szukam i nic 1 tez jest ciezko wbic jedynie jak stanie do 0 i włąsnie nie wiem co robic troche mnie taka jazda irytuje i nie wiem co to moze byc, słyszałem ze pod skrzynią jest takie coś co reguluje sie biegi zeby lepiej wchodziły czy coś na lince czy coś takiego ale kompletnie nie wiem jak sie za to zabrac ;/ czy mógłby mi ktoś powiedzieć mniej więcej jak sobie poradzić z tym problemem ? i biegi tez ciężko wchodzą przy jeżdzie. z góry dziękuje za odp może byc na priv


VW Bora Basic 99' :)
1.6 SR 74kW (101KM) AKL :)

Awatar użytkownika
J@rek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 80
Rejestracja: wt maja 25, 2010 17:16
Lokalizacja: Łodź

Post autor: J@rek » czw cze 24, 2010 14:07

Opisałem wyżej objawy, to podam rozwiązanie, które u mnie poskutkowało - wymiana sprzęgła. Wymieniłem komplet czyli tarcza,docisk i łożysko.

wymiana 250
części 300zł - firmy LUK.
Ostatnio zmieniony czw cze 24, 2010 14:08 przez J@rek, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.spritmonitor.de/en/detail/398687.html][img]http://images.spritmonitor.de/398687.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 401 gości