Klimatronic nie działa za nic w świecie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Klimatronic nie działa za nic w świecie

Post autor: Juzeks » śr cze 16, 2010 22:27

Witam,
Panowie już nie wiem czego się chycić. Kupiłem autko z niedziałającą klimą. Jeden mechanior męczył sie tydzień i bez efektów. Błędów żadnych nie pokazuje, kable wszystkie w porządku, nigdzie nie przerwane, czujniki ok wtyczki czyste, nie zaśniedziałe a klima nie działa. Powietrzem dmucha normalnie w środku w aucie ale klimatyzacja się nie włączy za nic. Dodam jeszcze że przy tym nie zauważyłem żeby mi sie włączył kiedykolwiek choćby jeden z wentylatorów na chłodnicy.

Prosze pomóżcie bo już nie wiem co robić



jyras
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 14, 2010 19:04
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: jyras » śr cze 16, 2010 23:15

a zawor ?



Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr cze 16, 2010 23:42

jaki zawór??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » śr cze 16, 2010 23:49

po pierwsze czy chodzi spręzarka? ma koło pasowe i środek to sprzegło, gdy stoi w miejscu spręząrka nie działa, gdy nei zaskauje sprzęgło na początek proponuje poszukać w kablach i w cewce na kole pasowym i na koniec sam sterownik klimatronic. Gdy spręzarka działa.. moze mieć mało gazu, przy pracy na rurze ssącej grubszej, wchodzącej do spręzarki powinno być 2Bary, wyedy jest ok. Gdy sprawdzi ci mechanik z gazem na manometrach i jest ok to moze być problem z wydajnością spręzarki, jest poprostu zabita, popatrz też czy klapy ciepło zimno chodzi.. sprawdz też czy załącza sie wentylator na skraplaczu! nie wolnoi odpalać bez wentylatora! wysokie ciśnienie w ukłądzie ok 25-30bar non stop to wyrok śmierci dla spręzarki o ile nie ma ciśnieniówki.. Gdy wszystko chodzi jak należy a nie chłodzi a rura gruba przy spręzarce nie jest zimna a cienka nie jest ciepła tzn że w układzie nie ma w ogóle gazu..
Ostatnio zmieniony śr cze 16, 2010 23:50 przez Johnatan, łącznie zmieniany 1 raz.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » śr cze 16, 2010 23:59

Sprężarka wogóle się nie włącza, chociaż gazu jest dobite na maksa. Co do kabli to mechanior mówił, że przeleciał wszystkie kable (jak jeden tak i drugi) i są ok. Co do cewki na kole pasowym to nie wiem. A gdzie znajduje się ten sterownik klimatronic??Możliwa jest awaria tego panelu w srodku w aucie??



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » czw cze 17, 2010 00:14

zdejmij kostke ze spręzarki zabierz amperomierz i sprawdz czy jest przejście na cewce w ohma lub w pipczyku jak masz.. Sterownikiem nazywam panel sterowania nawiewem, wentylator skraplacza moze byś na ciśnieniówce, gdy spręzarka zrobi ciśnienie to wentylator sie załacza, z tego brak wentylatora. Niektóre auta mają wentylatory puszczone w raz ze spręzarką. Lub taka moja propozycja, zamontuj na kostce od spręzarki żarówke i sprawdz czy po naciśiecu AC zapali sie żarówka, jak tak to na 100000000000000000000000000000000% cewka.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » czw cze 17, 2010 00:18

ok jutro sie tym zajme i dam znać co i jak, narazie dziękuje fest :grin:



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » czw cze 17, 2010 00:24

jakby co walić na PW o tych samochodowych mroźniach :)


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Martin99
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 19:37
Lokalizacja: BIA
Kontakt:

Post autor: Martin99 » czw cze 17, 2010 06:51

Juzeks, z tym nie wlączaniem sie wentylatorów to najpierw sprawdz bezpieczniki te pod zbiorniczkiem wyrównawczym. to chyba zajmuje najmniej czasu a odpowiada za wentylatory :bigok:



greg

Post autor: greg » czw cze 17, 2010 19:34

Johnatan pisze:Niektóre auta mają wentylatory puszczone w raz ze spręzarką. Lub taka moja propozycja, zamontuj na kostce od spręzarki żarówke i sprawdz czy po naciśiecu AC zapali sie żarówka, jak tak to na 100000000000000000000000000000000% cewka.
daj spokój - skoro napisał że wentylatory nie chodzą i kompresor też się nie załącza czyli przyczyna gdzieś indziej
Juzeks, jeśłi masz climatronic to masz panel a nei przycisk AC. Skoro tak to włącz stacyjkę i naciśnij i przytrzymaj narz 2 przyciski - obiegu zamkniętego i ECON. Po około 3 sekundach na panelu pojawi się napis w formie 318 albo 4FA albo jakiś inny - to jest błąd - ten błąd masz zapisać na kartce, następnie naciśniesz przycisk czerwony - pojawi się następny kod - zapisz i tak naciskaj i zapisuj aż dojdziesz do 000. Wtedy przytrzymaj około 3 sekundy przycisk ECON - pojawi się 444 - naciśnij jeszcze raz przycisk ECON ale krótko - wróci do trybu normalnego. Wtedy odpal samochód i włącz AUTO. Jak nie zadziała climatronic to zgaś silnik i po włączeniu stacyjki ponownie spisz błędy. Podaj je tutaj - będzie wiadomo co z tym fantem robić.
Jeśli nie ma błędów a nadal nie odpala kompresor i wentylatory - sprawdź bezpiecznik 16 w aucie. Jeśli jest sprawny to wypadałoby podmienić na chwilę sterownik wentylatorów (jest przykręcony pod akumulatorem - ma 2 wtyczki - jedna 4 pinowa a druga 10 lub 14pinowa)



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Post autor: Johnatan » czw cze 17, 2010 22:40

Greg, kolego ja nie jestem specam od płytek drukowanych i sterwoników, jak ma rozwalony panel to niech kupi nowy lub odda do naprawny. Przedstawiam koledze proste sposoby na sprawdzenie co i jak, ale oczywiście znalazł sie inżynier VW klimatronic, to sobie grzebcie....


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

greg

Post autor: greg » czw cze 17, 2010 23:11

Johnatan, ty z góry zakładasz że panel uszkodzony co jest rzadkością - sterownik wentylatorów załącza jednocześnie i wentylatory i kompresor - skoro oba nie działają to albo panel odczytał błąd (np różnica temperatur w czujniku zderzaka i czujniku pod filtrem ppyłkowym o ponad 10 stopni) albo sam sterownik wentylatorów czy bezpiecznik.
Nie wiem jakie klimy ty robisz ale twoje podejście jest inne niż moje do tego bo niejeden climatronic w golfie już założyłem :bigok: - więc nie ma prawa być uwalone sprzęgiełko na kompresorze jeśli wentylatory nie załączają się



Awatar użytkownika
m1chal
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 622
Rejestracja: sob sie 19, 2006 14:49
Lokalizacja: Gdynia
Auto: Golf 1 Cabrio

Post autor: m1chal » czw cze 17, 2010 23:16

greg pisze:ty z góry zakładasz że panel uszkodzony co jest rzadkością
no nie wiem... u mnie w dwoch autach, ojca i moim ...co prawda audi a4 ...ale ... obydwa panele byly do wymiany praktycznie zaraz po kupnie auta...

w moim pamietam kompresor sie zalaczal i chłodziło ...ale wentylator nie działał...diagnoza.. gdzies byly poprzepalane kable pod chłodnicą... i panel byl uwalony a niby wszytsko na nim działało elegancko

mk4 jezdzi pełno, warto z kims podmienic na chwile panel... nic to nie kosztuje
Ostatnio zmieniony czw cze 17, 2010 23:16 przez m1chal, łącznie zmieniany 1 raz.


Mk2 1V by m1chal - sprzedany
viewtopic.php?f=87&t=59790&start=0

Juzeks
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: śr lis 04, 2009 03:56
Lokalizacja: Bieszczady

Post autor: Juzeks » pt cze 18, 2010 00:05

dzisiaj kolejne 4 godziny grzebania i nic. Powiedziałem mechaniorowi wszystkie Wasze propozycje, posprawdzał i mówił że ok, bezpieczniki sprawdzone (sam osobiście sprawdzałem), sterownik wentylatorów w porządku także został mi tylko panel podmienić. Jutro może uda mi się to zrobić.
greg pisze:Skoro tak to włącz stacyjkę i naciśnij i przytrzymaj narz 2 przyciski - obiegu zamkniętego i ECON. Po około 3 sekundach na panelu pojawi się napis w formie 318 albo 4FA albo jakiś inny - to jest błąd
próbowałem tak robić ale bez efektu, nic się nie pojawiło



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 274 gości