Mk3 centralny porzestał działac, prosze o pomoc

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Mk3 centralny porzestał działac, prosze o pomoc

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 20:23

Mk3 3D, central pneumatyczny + siłownik 4kg elektryczny slave na drzwiach kierowcy.
Jak w temacie, rano chodził ok, tzn z kluczyka bo z pilota jak zwykle nie. Co zreszta jest norma chyba.
Po południu przestał działać, przekręcam kluczyk w zamku to zamyka tylko te drzwi, w ktorych przekrecam klucz. Sciągnąłem tapicere z drzwi, pompka działa, pompuje powietrze, siłownik działa chodzi gora-dół, ale nie zamyka wszystkich drzwi/zamkow. Problem mam bo owszem drzwi zamkne kluczykiem kazde z osobna, ale bagaznik zostaje otwarty, w nim mi zamek nie dziala na kluczyk, zawsze central go zamykal. I lipa, nie zostawie na ulicy auta z otwarym bagaznikiem.
Wiem, ze wczesniej z pilota nie zamykal (zamykal tylko drzwi kierowcy bo w nich jest zamontowany) dlatego, ze silownik nie dochodzil do krancowych punktow gora-doł, ale recznie jak sie dociągnęło linke do oporu to ladnie zamykal/otwieral. Kurde kombinowałem juz dłuuugo całe popołudnie, rozebrałem pompke - wszystko wyglada ok i pracuje dobrze-powietrze idzie do rurki. Nie mam juz pomysłów, proszę o rady, będę wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

greg

Post autor: greg » czw kwie 20, 2006 20:31

zdejmij rurkę z pompki - pociągnij powietrze - powinno pozamykać wszystkie
jeśli nie to szukaj przerwy czyli gdzi traci ciśnienie



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 20:38

ok, sprawdze to, musze do jutra poczekac juz ciemno i poskladalem tapicere. robie to na zewnatrz :/ ehh ale zeby przerwa sie tak nagle zrobila, no chyba ze wypadl wezyk z zamka w drzwiach pasazera, ale to raczej silno siedzi, sprawdze w kazdym razie. dzieki bardzo.

ps. jak wysterowac autoalarm, zeby dawal dluzszy impuls na centralny, nigdy tego nie robilem nawet nie wiem jak sie za to zabrac. autoalarm mam FRODO, taki juz byl jak kupilem auto, nie mam instrukcji do niego. w przyszlosci jak usune w/w usterke, moze dluzszy impuls spowoduje ze silownik bedzie schodzil na sam dol i ladnie zamykal z pilota i na odwrot....


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

greg

Post autor: greg » czw kwie 20, 2006 20:47

co do sprawdzani a- z pomki wychodzi 1 wężyk który się po ok 20cm rozdwaja - stąd idzie najczęściej na klapke wlewu, potem znowu po 20cm się rozdwaja - idzie na klape bagażnika - a drugi w kierunku przodu, znowu rozdwojenie - na prawą i lewą stronę a potem do łączników drzwi... sprawdzasz po kolei wszystki epołączenie - ja to robiłem tak że rozpinałem - zaslepiałem i sprawdzałem np klapę, klapkę wlewu, prawa strona lewa strona aż znalazłem miejsce gdzi enie zamyka - raz to było przy siłowniku klapy a raz przy jednych z drzwi



Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 20:50

ja mam troche inaczej bo mam pompke przy zamku w drzwiach pasazera i kierowcy, obie wytwarzaja powietrze/cisnienie i idzie 1 wezyk drzwiami pod deske rozdz. na kazdych drzwiach tylko 1 wezyk. a potem gdzie i jak to nie wiem, nie rozbieralem tego jeszcze.

moge sie mylic, jesli tak to sorki i prosze mnie wyprostowac :P


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

greg

Post autor: greg » czw kwie 20, 2006 20:53

a czemu masz tak dziwnie - pompka powinna być pod prawym tylnym reflektorem
tam masz włąśnie łączenia wężyków



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 20, 2006 20:58

Jackq pisze: jak wysterowac autoalarm, zeby dawal dluzszy impuls na centralny,
poszukaj tutaj
http://www.batex.hg.pl
Na tej stronie jest opisany alarm Frodo ale jest jakaś nieścisłość, tzn na schemacie jest napisane że jest do wyboru czas 0,7 lub 3,5 sekundy, ale w opisie programowania ani słówka o tym


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 21:00

dzieki wielkie, czytam tez wlasnie na elektrodzie o tym alarmie, mam nadzieje ze to mi tez poomoze jak juz uporam sie z cisnieniem. kurde jak recznie sciagne silownik na sam dól to ladnie zamknie a z pilota pstryknie i na dol calkiem nie zejdzie :/


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 20, 2006 21:38

[quote="Jackq"]jak recznie sciagne silownik na sam dól to ladnie zamknie a z pilota pstryknie i na dol calkiem nie zejdzie[/quote
Piszesz o pneumatycznym siłowniku czy elektrycznym. Bo jeśli pneumatyczny to przyz pompce jest regulacja. Reguluje sie przy jakim ciśnieniu pompka sie wyłącza. Ale jeśli problem jest tylko z tym jednym siłownikiem to sa chyba 2 możliwości. Albo dziurawy wężyk do niego, albo z jakimiś podwyższonymi oporami działa, mooże brudny. Zmieniając czas sygnału z alarmu nie zmienisz czasu działania pompki. Ona ma właśnie swój wyłącznik ktory podlega regulacji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 22:08

nie dalo mi to spokoju i sprawdzilem teraz, spadl wezyk przy drzwiach pasazera i dziala juz :D dzieki za rady wszystkim. ps pobawilem sie troche centralnym teraz i albo mi sie wydaje albo akumulator mi pada przez ta zabawe centr...
a co do silownika to mam ten 1 na drzwiach kierowcy i jest on elektryczny i jak pisalem dziala ok gora dol ale nie dochodzi do koncowek i nie dziala poprawnie z reszta zamkow bo zamyka tylko te 1 drzwi. jak go recznie dociagne to zamknie/otworzy, regulacja linki nic nie pomogla ustawilem ja optymalnie, czasem zadziala ale glownie nie... wydaje mi sie ze jak impuls bedzie dluzszy to dluzej bedzie pracowac, jest szansa ze dojdzie do krancowki i wszystko ladnie zadziala, moge sie mylic...
jak zamykam kluczykiem to wszystko dziala ok, jak zamykam bolcem w drzwiach od wewnatrz - dziala ok choc chodzi dosc ciezko bolec. tylko z pilota jest ten problem.


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Awatar użytkownika
somsiad3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 18:21
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: somsiad3 » czw kwie 20, 2006 22:21

jeśli chcesz zamknąć bagażnik to dmuchnij w tą rurkę od centrala albo wciągnij powietrze- działa sprawdziłem wielokrotnie


somsiad- już szczęśliwy ojciec!!!

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 20, 2006 22:21

Jackq pisze: wydaje mi sie ze jak impuls bedzie dluzszy to dluzej bedzie pracowac,
dopatrzyłem się tam w schemacie Frodo kanału dodatkowego który daje impuls 5 s. Możesz go wykorzystać. Daje masę po wciśnięciu jakiegoś dod. guzika na alarmie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Jackq
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 139
Rejestracja: pn gru 26, 2005 11:37
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: Jackq » czw kwie 20, 2006 22:35

to nie do konca ten schemat bo ja mam frodo 2(musialem sprawdzic centralke) - juz sie doczytalem, schemat mam i opis programowania, ustawie jutro na 3,5sek, bo teraz wyglada mi to na 0,7sek. wtedy zobacze jaki efekt bedzie zamykania/otwierania. na dzis wystarczy, dzieki wszystkim :kufel: to malo :D


Audi A3 1,8T Quattro 201PS by COMPsport

komfortowy kierunkowskaz raz ruszasz manetka kierunek mignie 3 razy.
Info na PW.

AUKCJA ALLEGRO

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 289 gości