tuning vs. oszczędność... LPG vs filtr powietrza

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

DaViD_ek_IV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 13:20
Lokalizacja: Busko-Z/Kraków
Kontakt:

tuning vs. oszczędność... LPG vs filtr powietrza

Post autor: DaViD_ek_IV » czw kwie 20, 2006 16:40

witam!
takie zagadnienie.. :bajer:
planuje założyć sobie jakiś stożkowy filter powietrza (przykład 1) (przykład 2) na mkIV..1,6 16V...
z drugiej strony.. dla oszczędności potrzeba jest założyć LPGa, bo benzyna leciiii w górę
wygooglałem, że takie połączenie niekoniecznie może być dobre, z powodu na uwagę, że :
- auto może gasnąć na małych obrotach
- auto może i ma "kopa", ale to tylko efekt przeniesienia max momentu na wyższe obroty, a na niskich nie ma siły (co daje złudzenie, że jak wdepnę gaz, to najpierw się zbiera trochę,ale jak się zbierze to idzieeee.. jak burza).. ale mocy to on ma tyle, albo i mniej niż standard..
- filtr stożkowy za szybko "dmucha" w gary więc.. coś tam (od gazu).. podaje złą mieszankę paliwowo-powietrzną do silnika, co się może skończyć nieciekawie

takie pytanka:
1. robić / nie robić
2. łączyć / nie łączyć ze sobą tych dwóch rzeczy?
3. czy - jeśli robić to stożek przed gazem? żeby "gazownik" dopasował wszystko do stożka??czy może nie ma to żadnego znaczenia - bo np. i tak i tak będzie źle?
4. jeśli robić stożek, to czy wyprowadzać go jak najniżej poprzez rury dolotu??( jan np. zrobiono to na stronce klik )

czy takie coś takiego klik będzie pasować do benzyny 1,6 16V??

czekam na interesujące i wyczerpujące odpowiedzi tudzież wypracowania na zadany temat ;)
pozdrawiam!


nu pagadi!

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » czw kwie 20, 2006 17:03

kup lepiej wkladke sportowa


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

DaViD_ek_IV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: śr kwie 05, 2006 13:20
Lokalizacja: Busko-Z/Kraków
Kontakt:

Post autor: DaViD_ek_IV » czw kwie 20, 2006 18:40

z tego co wiem.. wkładka nie daje zbyt wiele.. a stożek.. odpowiednio umieszczony... może by coś bardziej pomógł..


nu pagadi!

Awatar użytkownika
ćwikła
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 977
Rejestracja: pt gru 24, 2004 10:58
Kontakt:

Post autor: ćwikła » czw kwie 20, 2006 19:08

napewno z podanych przez ciebie stozków nie osiagniesz poprawy dynami...a moze nawet ja pogorszysz....jak chce juz wstawic stozek to kupc cos z KN lub JR oraz przerób układ dolotowy oraz wyreguluj gaz....ja osobiscie bede wkłądal wkladke jamexa ale na rzadne przyrosty nie licze


ALPINE CDA-7894RB
RAINBOW SAC 465.20
STEG K4.02
RF P3D410
DLS A6

Awatar użytkownika
YUMI
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz lut 19, 2006 16:14
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: YUMI » czw kwie 20, 2006 19:12

Hej jeżdżę golfikiem Mk3 1,6 . Mam założony stożek + dolot powietrza . Jeżdżę na LPG i nigdy nie zauważyłem aby stożek negatywnie wpływał na LPG . Opowieści o zdmuchiwaniu LPG ,lub o zbyt dużej ilości powietrza mozna włożyć pomiędzy bajki . Moja rada..... jeśli chcesz zainwestować w stożek to sobie zamontuj , reszta to poprawna regulacja instalacii LPG tak jak w przypadku każdego innego filtra . Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć . :grin: więc do dzieła , pozdrawiam.


VW- PONAD WSZYSTKO

fibolek

Post autor: fibolek » czw kwie 20, 2006 21:27

ja też mam przy RF stożek ale ostatnio zmieniłem dysze od obrotów wysokich i jak gofer jest zimny a mu dam po garach to mi na luzie gasnie ale tylko jak jest zimny natomiast jak go spokojnie do lekkiego zagrzania dobrze traktuje(tak żeby wskazówka na desce lekko drgnęła) to później aż wióry lecą.To pewnie trzeba instalkę doregulować może zawór odkręcić od gazu nie wiem.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 399 gości