Mikroswitche i centralny zamek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Mikroswitche i centralny zamek

Post autor: krzys_jg » ndz cze 13, 2010 01:05

Mam kilka pytań odnośnie elektryki. W moim golfie mk4 3d od zakupu podczas otwarcia drzwi czy to lewych czy prawych, nie działa brzęczyk, podświetlenie wnętrza oraz drzwi. Zapewne uszkodzone są mikroswitche. Dodam, że prawdopodobnie nie mam centralnego zamka bo teraz nie działa ale w kodach wyposażenia go nie widzę. Chciałbym go dołożyć i teraz nie wiem czy naprawiać same mikrowłączniki wg tego z FAQ czy kupić już całe zamki (te z allegro po 80zł). Czy wtedy jeżeli taki kupię zamek i ma on w sobie centrany, potrzeba coś jeszcze aby działał? jakieś siłowniki czy coś? czy on ma to już w sobie? Czy w mk4 jest już może jakaś instalacja pod centralny i tylko się wpina czy trzeba kłaść przewody?



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz cze 13, 2010 05:13

nawet gdybyś nie miał C.Z. to podczas otwierania drzwi i tak powinno się zapalać podświetlenie wnętrza, drzwi itd. możesz zatem sprawdzić moduł komfortu Vagiem na ewentualne błędy ale winne będą zewnętrzne mikroswitche przy zamkach obydwu drzwi albo zerwane wiązki pomiędzy drzwiami a przednimi słupkami czyli tam gdzie wiązka wchodzi do wnętrza samochodu.


Obrazek

Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: RicS » ndz cze 13, 2010 08:44

Kolega zadał też konkretne pytanie odnośnie mimo braku centralnego, dołożenie go. To tak, najpierw sprawdź czy masz moduł komfortu(taka czarna skrzyneczka pod kierownica). Jeśli masz to wystarczy tylko dołożyć zamki i będzie git. Natomiast jeśli nie masz od nowości modułu to musisz sporo rzeczy dołożyć a mianowicie: moduł komfortu, zrobić wiązkę do modułu komfortu, wiązki drzwi. Najwięcej zabawy jest z samą wiązką do modułu komfortu. A powiedz mi jeszcze masz może elektryczne szyby?Czy manualne?



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: krzys_jg » ndz cze 13, 2010 09:02

Kolego to jest jakaś dziwna wg mnie wersja, bo nie ma tych elektrycznych szyb, centralnego chyba też, ale ma np. ESP i klimę. Ale tłumaczę sobie to tak, że VW kupowało się chyba takie rzeczy w pakietach. Dodam, że jeżeli ma to jakieś znaczenie jest to wersja EDITION.
W VAGu brak błędów.
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 09:05 przez krzys_jg, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
RicS
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 255
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 13:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: RicS » ndz cze 13, 2010 18:33

Wiesz ESP i klimatyzacja to osobna sprawa:) Z resztą po co Ci elektryczne szybki jak masz klimatyzacje :green_fuck: A tak btw to nie wiem co Ci się bardziej opłaca. Czy dokładać zamki z centralnym czy może zakupić uniwersalne siłowniki które i tak spełniają identyczną funkcję, a są dużo tańsze. Ja osobiście nie miałem żadnej elektryki w swoim VW i dołożyłem wszystko fabryczne. To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie :bajer:
Co do tego braku błędów to jak nie masz modułu komfortu to VAG Ci nic nie pokaże jeśli chodzi o elektrykę drzwi(popsute mikroswitche).
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 19:20 przez RicS, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
krzys_jg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 97
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 22:29
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: krzys_jg » ndz cze 13, 2010 23:24

Dzisiaj patrzyłem i wygląda na to, że nie mam tego modułu komfortu. Pomyślę jeszcze nad tym centralnym. Dzięki za pomoc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 250 gości