Wiązka przewodów do halogenów - gdzie szukać ?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Wiązka przewodów do halogenów - gdzie szukać ?

Post autor: skaktus » ndz cze 13, 2010 14:23

Witam.

G3,rok 94. CL, bez halogenów, fabrycznie jedynie zaślepki. Chciałem zakupić halogeny i je zamontować.

Posiadam przełącznik halogenów w kabinie, tzn mogę pokrętło wyciągnąć do siebie i zapala się lampka z symbolem przeciwmgielnych, z tyłu w reflektorach włączają się dodatkowe żarówki.

Teraz najważniejsze - mogę dokupić wiązkę przewodów z G3 w którym były halogeny, tylko że sprzedawca nie wie która to...Pod maską, koło zamka maski, jest duży okrągły wtyk, czy to od niego idzie wiązka ? Czy ta wiązka jest samodzielna, czy razem z nią idą przewody do np reflektorów itp ?

Czy ktoś posiada forto jak idą te przewody (skąd, i w które miejsce? )



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz cze 13, 2010 14:27

skaktus pisze:Pod maską, koło zamka maski, jest duży okrągły wtyk, czy to od niego idzie wiązka
tak

[ Dodano: 13 Cze 2010 14:34 ]
dochodzi oryginalnie kabelek szaro/żółty


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Post autor: skaktus » ndz cze 13, 2010 14:58

Ok, dzięki. rozumiem że z wtyku odchodzi przewód szaro żółty, które jest + zasilania i idzie do halogenów, więc po drodze pewnie jest rozgałęziony na 2 lampy. Natomiast gdzie idzie masa ? Jest bezpośrednio połączona do karoserii czy masa jest doprowadzana z tego samego wtyku co + ?


Przewody które wychodzą z okrągłej wtyczki koło zamka maski, do czego jeszcze służą ? Jest to kompletne "zasilanie" komory silnika i jej elementów ?
Ostatnio zmieniony ndz cze 13, 2010 14:59 przez skaktus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: norek111 » ndz cze 13, 2010 18:56

skaktus, masę sobie podpinasz najlepiej pod akusia i masz oki


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

Awatar użytkownika
Adam204
...
...
Posty: 936
Rejestracja: czw maja 03, 2007 12:15
Lokalizacja: Małopolska/Śląsk

Post autor: Adam204 » ndz cze 13, 2010 20:09

skaktus, ja kupiłem ostatnio taką wtyczkę i wyjąłem z niej tylko kable do halogenów a następnie wpiąłem je do mojej wtyczki ( jest szybciej niżeli miałbyś wypinać lampy ,migacze i klakson )i wszystko świeci jak ta lala i ten kabel od wtyczki to + a - najlepiej bezpośrednio z aku bo najmniejsze straty są


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 13, 2010 20:56

skaktus pisze:Natomiast gdzie idzie masa ?
fabrycznie w tym samy okrągłym wtyku nad chłodnicą, jeśli dorabiasz wiązkę to najprościej do aku. Wszystko jest szczegółowo opisane w dziel FAG. Włącznik masz pewnie taki który obsługiwał tylko tylne p-mgielne, może taki zostać ale wówczas nie masz możliwości zapalić przednich bez tylnych


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 458 gości