kolejny temat o sprezarce klimy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

kolejny temat o sprezarce klimy

Post autor: kapitan bomba » pt cze 11, 2010 22:18

otóż przygrzało wiec trzeba było się wkoncu wybrać na nabicie klimy i tak jak myślałem nie obyło się bez problemów.. otóż wszystko ładnie działa.. ale ok 5 min po tym czasie ciśnienie spada i pupa.. ogólnie sprężarka przestaje pompowac, gostek który to robił mówi ze do wymiany. Może się coś jeszcze z tego zrobić, co sadzicie? może chodzi tam tylko o jakaś drobna rzecz czy cos..i moze macie jakies doswiadczenia zwiazane ze sprezarkami uzywanymi albo regenerowanymi? albo ktos z was regeneruje? nie wiem czy szukac uzywanej czy regenerowanej.. bo nowa za 1000zl to sie mi nie widzi ogolnie..



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » pt cze 11, 2010 22:49

powiedz mi jeszcze jak to jest ze 5 min i cisnienie spada, kiedy???
- przy nabijaniu czy jak juz zostanie nabita??

jakie sa ogolnie objawy???



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt cze 11, 2010 22:51

jeżeli na początku chłodzi a potem przestaje to oprócz sprężarki możesz sprawdzić osuszacz. może przymarza i dlatego sprężarka przestaje pompować. zobacz czy osuszacz z obu stron am mniej wiecej taka sama temperature. jezeli na wylocie jest chlodny lub przymarza to wlasnie tam "preniósł" ci się zawór rozprężny. jak nie to tak jak mowi gosc sprezarka do wymiany.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kapitan bomba » pt cze 11, 2010 22:54

robaczykiewicz pisze:powiedz mi jeszcze jak to jest ze 5 min i cisnienie spada, kiedy???
- przy nabijaniu czy jak juz zostanie nabita??

jakie sa ogolnie objawy???
jak zostanie nabita, ogolnie probowal ją jakos "pobudzic" przy nabijaniu.. i startowala potem staje..



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » pt cze 11, 2010 22:55

jeszcze zrob jedna opcje wlacz klime poczekaj owe 5 min jak przestanie chlodzic, wez butelke 2 litrowa i wlej przez "grill" na skraplacz zobacz czy zacznie spowrotem chlodzic jezeli tak to znaczy ze nie sprezarka a skraplacz a dlaczego??? bo nie oddaje ciepla tak jak powinien i tworzy sie bardzo duze cisnienie w ukladzie i sprezarka poprostu sie wylacza.
to taka najbardziej optymistyczna wersja... ;)

[ Dodano: 11 Cze 2010 22:57 ]
kapitan bomba pisze:
robaczykiewicz pisze:powiedz mi jeszcze jak to jest ze 5 min i cisnienie spada, kiedy???
- przy nabijaniu czy jak juz zostanie nabita??

jakie sa ogolnie objawy???
jak zostanie nabita, ogolnie probowal ją jakos "pobudzic" przy nabijaniu.. i startowala potem staje..
czyli bardzo dobry zaklad!!!!! :) patrzy sie na cisnienie wysokie na maszynie czy nie wywala powyzej 15 barow jesli tak tzn ze albo skraplacz albo sprezarka ale wtedy bierze sie butelke i robi to co napisalem jesli to nie pomaga to prawdopodobnie sprezarka ale gdyby ona byla uszkodzona zazwyczaj powinna wydawac jakies nie pokojace odglosy...



Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kapitan bomba » pt cze 11, 2010 23:01

ogolnie sie na tym nie znam.. podjade do kogos innego iz dradze mu wasze porady, mam nadzieje ze go tym nie wkurze :grin: robaczykiewicz teraz juz nie dam rady wlaczyc bo wyssal mi "gaz" z niej..i ogolnie nie wiem czy ona nie startowala tylko przy pobudzaniu jej tym cisnieniem przy podpietych wezach.. bo poznie jak juz stanela to sama nie zastartowala.. ogolnie nie jestem w temacie.. wiem tyle co gostek mowil i probuje wam to przekazac..
tom17 ile regeneracja?

[ Dodano: 11 Cze 2010 23:03 ]
"odglosow" nie slychac

[ Dodano: 11 Cze 2010 23:09 ]
robaczykiewicz pisze:patrzy sie na cisnienie wysokie na maszynie czy nie wywala powyzej 15 barow
o co to kaman? cos jasniej jakos

i nie wiem co on tam robil z tym cisnieniem, wiem ze mowil ze jak pobudzi to zastartuje a potem mu spadalo..

[ Dodano: 11 Cze 2010 23:11 ]
aa no i narzekal cos ze sie z czyms takim nie spotkal ze dziala i zaraz nie dziala..



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » pt cze 11, 2010 23:16

sprawa ma sie nastepujaco, jedziesz do serwisu gdzie Panowie maja czarodziejska maszynke do nabijania ukladu chlodniczego czynnikiem (oczywiscie twoja klima nie dziala)
Pan podpina przewodziki zapodaje zadana przez producenta ilosc czynnika (zazwyczaj naklejka na podszybiu lub w okolicach gniazd do napelniania) i wlacza maszynke proszac Ciebie o wlaczenie silnika i klimatyzacji, ogladajac przy tym jak zachowuje sie Twoja sprezarka, jezeli przy minimalnej wartosci czynnika sprezarka zaczyna pracowac, wszystko z nia jest oka... prosi o zgaszenie silnika kontynuując jej nabijanie, oczywiscie jesli Pan ktory nabija ma pojecie co robi sprawdzi na manometrze czy wysokie cisnienie jest w granicach normy czyli na nie obciazanym silniku max 15-16 bar, maszynka nabije klime i nie ma prawa sprezarka sie wylaczyc (przy manualnej klimie, przy klimatroniku wiadomo ze schlodzi wnetrze do zadanej temperatury i sie zatrzyma dopoki ona nie spadnie)

jezeli Pan zobaczyl ze nabijajac klime cisnienie znacznie wzroslo max 30 bar podjal decyzje ze cos jest nie tak, ale nie chcialo sie wziac buteleczki z woda i zobaczyc co???

jedz do niego i powiedz zeby jeszcze raz ci napelnil i sam popatrz jakie bedziesz mial cisnienie na gornym prawym manometrze podczas nabijania, jesli skoczy do 25-30 na 100% masz do wymiany skraplacz.
mam nadzieje ze pomoglem ;)



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » pt cze 11, 2010 23:36

robaczykiewicz pisze:jeszcze zrob jedna opcje wlacz klime poczekaj owe 5 min jak przestanie chlodzic, wez butelke 2 litrowa i wlej przez "grill" na skraplacz zobacz czy zacznie spowrotem chlodzic jezeli tak to znaczy ze nie sprezarka a skraplacz a dlaczego??? bo nie oddaje ciepla tak jak powinien i tworzy sie bardzo duze cisnienie w ukladzie i sprezarka poprostu sie wylacza
kapitan bomba napisał że ciśnienie spada więc co ma odbieranie ciapła ze skraplacza do tego?

może spadać nie ma przejścia z HP na LP (czyli osuszacz lub zawór rozprężny - to drugie wykluczam bo wtedy nie działała by cały czas klima), czyli za niskie LP do wzbudzenia sprężarki albo nie działa zawór regulujący w sprężarce i nie jest w stanie tłoczyć od pewnego zakresu obrotów


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » sob cze 12, 2010 00:05

hmm masz w sumie racje tom17, ale pytanie jeszcze czy Pan z serwisu sprawdzil szczelnosc ukladu bo jak wspomnial kapitan bomba Pan mu odessal czynnik, pytanie po co??



Awatar użytkownika
kapitan bomba
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lis 26, 2009 21:32
Lokalizacja: małopolska

Post autor: kapitan bomba » sob cze 12, 2010 06:32

szczelonsc sprawdzal.. swiecil tak jakas lampka i patrzyl przez jakeis okulary, nie wiem czy tak powinno wygladac sprawdzenie.. no i reszta na sluch..



robaczykiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: pn wrz 29, 2008 01:27
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robaczykiewicz » sob cze 12, 2010 11:00

pierwszy test szczelnosci zazwyczaj wykonuje sie azotem i patrzy na manometrze czy cisnienie nie spada



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 475 gości