ciężko zamykające się drzwi tylne

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

ciężko zamykające się drzwi tylne

Post autor: metalizer78 » pt cze 11, 2010 22:50

Witam was mam taki problem chodzi o tylne drzwi po lewej stronie w golfie 1.6benzyna rocznik 1996. jak otwieram drzwi to słyszę takie zgrzytanie i ciężko chodzą jak zamykam to jest tak samo tak jak by była nie dawno stłuczka i jest to takie odczucie jak by blacha była walnięta po stłuczce po prostu jak by te drzwi dostały podczas jakiejś kolizji dzieje mi się tak od tygodnia a nikt we mnie nie wjechał ani ja tym bardziej w nikogo psikłem WD40 w ten płaskownik co jest w tych drzwiach taki metalowy co odpowiada za te zamykanie drzwi niby chodzą lepiej te drzwi ale to jeszcze nie jest to co ma być widz ę tam że to jest raczej nasmarowane bo jak psikłem tym wd to smaru trochę wyszło czy muszę przesmarować ten płaskowniczek czy jak to się nazywa czy problem tkwi gdzie indziej??? bo na razie te drzwi zachowują się tak jak by z 10lat nie otwierane były proszę o jakieś podpowiedzi.



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » pt cze 11, 2010 22:56

sprawdź czy drzwi mają luz na zawiasach(chodzą góra-dół), być może się opuściły i to jest cały problem. A co do regulacji to można(chyba we wszystkich samochodach) obniżyć ten płaskownik i wtedy powinny się lepiej zamykać. Ale najpierw odpowiedz na moje pierwsze pytanie.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » pt cze 11, 2010 23:01

artur b. pisze:sprawdź czy drzwi mają luz na zawiasach(chodzą góra-dół), być może się opuściły i to jest cały problem. A co do regulacji to można(chyba we wszystkich samochodach) obniżyć ten płaskownik i wtedy powinny się lepiej zamykać. Ale najpierw odpowiedz na moje pierwsze pytanie.
no ruszają sie delikatnie góra dół może rzeczywiście trzeba wyregulować?
Ostatnio zmieniony sob cze 12, 2010 08:00 przez metalizer78, łącznie zmieniany 1 raz.



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » sob cze 12, 2010 08:27

jeśli się ruszają to proponuję lekko nasmarować zawiasy, ale to i tak za wiele nie da. Dokładnie nie wiem jaki jest tutaj typ zawias, ale niektóre można regenerować.
A żeby drzwi lepiej się domykały będziesz musiał pobawić się z tym płaskownikiem, a dokładniej poluzować go i opuścić ok 1mm, jeśli to jeszcze nie pomoże to trochę bardziej w dół. A jeśli to też nic nie pomoże(bolec zamka będzie na dole i będą ciężko chodzić) to pozostanie wymiana zawias lub ich regeneracja.
Oczywiście jest jeszcze jeden sposób, a dokładniej podniesienie drzwi na siłę go góry, wtedy drzwi się lekko podnoszą, ale można czasami lekko pogiąć blachę, nie mówiąc o późniejszych problemach.

Ale na początek to sprawdź czy gdzieś na tym płaskowniku czy przy zamku w drzwiach nie ma śladów tarcia(lakier nie jest porysany, zdarty), bądź w innym miejscu, może drzwi się blokują o coś innego.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » sob cze 12, 2010 15:28

zrobiłem już wszystko tak jak napisaliście jest lepiej ale nie tak jak bym sobie tego życzył otwierają się już elegancko ale jeżeli chodzi o zamykanie to czuje teraz takie chrupnięcie i się zamykają



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » sob cze 12, 2010 16:53

to chrupnięcie oznacza że jeszcze gdzieś się blokują. Może jeszcze blokują się na płaskowniku?
Sprawdzałeś czy gdzieś nie ma śladów otarć? Zwłaszcza przy zamku drzwi.
Co masz na myśli pisząc że nie otwierają się tak jakbyś chciał? Ciężko działają na całym zakresie czy tylko na blokowaniu się zamka?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 441 gości