problemy z silnikiem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

woojteck_dg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

problemy z silnikiem

Post autor: woojteck_dg » pt cze 11, 2010 21:30

witam wszystkich
mam problemy ze swoim golfem silnik 2.0 2e z lpg.
na początku silnik pracował nie równo na pb tak jak by nie szedł na wszystkie cylindry, po przełączeniu na lpg praca silnika się wyrównywała i wszystko było ok,myślałem ze może to wina wtrysków ze może się zastały od lpg.
ale z czasem praca silnika na lpg tez się pogorszyła, zaczęło lekko rzucać silnikiem, jak by nierówna praca silnika.
z czasem pojawił się problem taki ze po odkręceniu korka od wlewu oleju silnik zaczął bardzo ciężko pracować, obroty spadły, praca jak na 2 cyl aż w końcu zgasł sam od siebie. troche zaczęło brakować płynu chłodzącego ale to minimalnie (olej czysty, brak oznak płynu w oleju)
po odkręceniu tego korka cały czas jest ciężka praca silnika, chodź nie zawsze zgaśnie, i od wczoraj zjadło mi ok 1 cm płynu chłodzącego, w oleju dalej nie ma oznak płynu.
może nie opisałem tego dość jasno ale starałem się jak mogłem, proszę o jakakolwiek pomoc
dziękuje i pozdraVWiam



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pt cze 11, 2010 21:32

leci biały dym?? W korku od zbiorniczka wyrównawczego jest oleisty osad?? Prawdopodobnie uszczelka pod głowicą podziękowała za współpracę... ale niech jeszcze inni potwierdzą


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

woojteck_dg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: woojteck_dg » pt cze 11, 2010 21:52

białego dymu nie zaobserwowałem a płyn czysty



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 11, 2010 22:29

woojteck_dg, nierówna praca silnika 2E po odkręceniu korka oleju jest normą, pisałem o tym dlaczego z 5 razy, możesz poszukać albo uwierzyć - więc to nie ma żadnego związku z dolegliwością auta.
Utrata płynu w aucie z lpg to najczęściej nieszczelność na weżach do reduktora, albo w typowych miejscach jak dolne rogi chłodnicy czy króćće płynu w głowicy, albo pompa. Pęknieta uszczelka pod głowicą to rzadkość, na razie nawet nie myśl o jej wymianie. Usterka powstała stopniowo, na obu paliwach, więc zacznij od dokładnej oceny układu zapłonowego, wymień co jest stare w nim. Potem sprawdź ustawienie rozrządu i wyprzedzenia zapłonu. I koniecznie szczelność rury dolotowej od przepływomierza po wtrysk łącznie z odmą i wężem serwa. Coś z tych rzeczy na ogół jest uszkodzone. Inne usterki sa rzadsze.

[ Dodano: Pią Cze 11, 2010 10:34 pm ]
Ale z tym zabrudzeniem wtryskiwaczy zdarza się. Sam się spotkałem, z tym że w aucie które strasznie żarło olej z powodu starych uszczelek na zaworach. Listwa mnie kosztowła lekko ponad stówkę na szrocie więc nie taki to problem jest, chociaz na tym etapie byłby to strzał w ślepo wymieniać


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

woojteck_dg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: woojteck_dg » pt cze 11, 2010 22:46

no dzięki za jakieś info, póki co wymiana uszczelki pod głowica jest zbędna, tez tak uważam,własnie kable i kopułka wyglądają już na wiekowe i w niektórych miejscach przy wężach są ślady oleju, np tez okolice króćca są bardzo brudne i wilgotne, może właśnie w tym miejscu ucieka płyn, a brudne są od oleju tak jakby spod uszczelki olej się wydostawał.
zaobserwowałem tez ze po pompowaniu pedału hamulca obroty skaczą czyli wychodziło by ze serwo jest uszkodzone.
pozdraVWiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 11, 2010 22:49

woojteck_dg pisze:zaobserwowałem tez ze po pompowaniu pedału hamulca obroty skaczą czyli wychodziło by ze serwo jest uszkodzone
to nie dowód, ale możliwe, propnuję odłączyć waż serwa i go zatkać od strony silnika korkiem na próbę. Dziura może być w dolocie gdzie indziej, wszystko od przepływomierza po wtrysk musi być szczelne idealnie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

woojteck_dg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: woojteck_dg » pt cze 11, 2010 22:54

jak zatkam ta dziurę to coś się będzie dziać?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt cze 11, 2010 23:02

Jak się przestanie dziać to faktycznie dziurawe serwo.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

woojteck_dg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt maja 18, 2010 11:10
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: woojteck_dg » pt cze 11, 2010 23:05

dzięki wielkie za pomoc,kamień z serca póki co i mogę spać spokojniej bo zacząłem się martwic ze silnik się już zaczyna kończyć, a auto mam dopiero miesiąc i wcześniej tak się nie działo
pozdraVWiam :pub:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 371 gości