klamki mk2 - polowiczne rozwiazanie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

klamki mk2 - polowiczne rozwiazanie

Post autor: DmX_81 » śr kwie 19, 2006 21:40

pewnie wielu na to wpadlo - ale ja dzis sam do tego doszedlem - powiedzialem tez koledze ktory mial ten problem - ze dwrzi sie otwieraja dopiero na samym koncu wcisnietej klamki i po mocniejszym pociagnieciu tych drzwi - otoz dzis sobie troche kombinowalem z rozkrecaniem klamki... ale znalazlem srube taka z boku drzwi przy zamku - taka na krzyzak - niby dokrecona.. ale jak ja na maksa dokrecilem - to klamki moze nie idealnie, ale co najmniej 50% lepiej sie otwieraja, nie trzeba calkowicie dociskac jej do konca, w polowie odskakuja drzwi .....

moze to juz znany sposob naprawienia i moze smieszne :P ale znalazlem sam wiec podzielic sie chcialem... a jesli sie okaze ze ameryki nie odkrylem...:P to wybaczcie za post:pub:


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
GziQ
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: śr sty 12, 2005 21:58
Lokalizacja: Szczecin-Gryfino
Kontakt:

Post autor: GziQ » śr kwie 19, 2006 22:04

uwazaj z ta sruba i nie dokrecaj jej na maksa bo ja juz tak 3 klamki stracilem(podrobki) :grrr:



Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » śr kwie 19, 2006 22:08

ja poprostu wymienilem cyngielek ze srodka na cyngielkek z mk I bo moje byly polamane z jednej strony a to juz utrudnia na maxa :]


Obrazek

Awatar użytkownika
Buniek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 617
Rejestracja: czw sty 19, 2006 17:38
Lokalizacja: Gorzów Wlkp / Vic - Hiszpania
Kontakt:

Post autor: Buniek85 » śr kwie 19, 2006 22:08

o dobry trop jutro sprawdze czy umnie zda egzamin ten trik i dam znac



Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » śr kwie 19, 2006 22:18

ok daj znac czy pomoglo - mi tak - tak jak mowie, przynajmniej 50% lepiej dziala - a to juz duzo:) - przy koszcie naprawy 0 zl i czasie 1 minuty:] ( o ile sie posiada klucz krzyzak)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
silent_rob
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 00:43
Lokalizacja: Gryfino
Kontakt:

Post autor: silent_rob » czw kwie 20, 2006 09:03

wiem ze to zreguly peka tak ze robi sie mala szczelinka wiec mozna by migomatem chwycic lekko powinno pomoc , przynajmniej na jakis czas :]


Obrazek

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » czw kwie 20, 2006 10:46

witam
ja u siebie miałem ten sam problem
przyczyną tkiego otwierania się drzwi jest w dużym stopniu spowodowane tym ze dzyndzel wystający z zamka wewnątrz drzwi ma już duzy luz do około 5mm(ruszając góra-dół), schodzi on w dół po naciśnięciu klamki i odlokowuje ten cały chaczyk który trzyma bolec na słupku w samochodzie.
Ten wczesniej opisany luz powoduje ze ten chaczyk nie otwiera się do końca i dlatego trzeba szarpać sie z drzwiami zeby sie otworzyły.
ja zrobiłem tak:
odkręciłem zamek i na tym dzyndzlu którym po ściągnięciu klamki możemy otworzyć drzwi palcem nadspawałem o około 3-4mm(w zalezności od potrzeb) i wszystko gra otwiera się jakby był nowy :bigok:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 428 gości