stukanie w zawieszeniu-przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

stukanie w zawieszeniu-przód

Post autor: jaszczur » pt cze 11, 2010 11:30

jak w temacie od jakiegoś czasu walczę z uporczywym stukaniem w zawieszeniu,podczas cofania(nie zawsze sie to dzieje,a do przodu tego nie ma),jeździłem już z kumplem mechanikiem na przednim pasie słuchał i co ciekawe ciężko to zlokalizować,na szarpakach byłem kilkakrotnie,sam sprawdzałem brecha na kanale czy luzów nie ma kilkakrotnie,powymieniałem wahacze z tulejami,łożyska na amorach wymienione,gumki na stabilizatorze też,posprawdzane dokręcenia amorów u góry po prostu nie ma do czego sie czepić a problem jest,wkurza mnie to totalnie,jedyną rzeczą jeszcze to delikatny luz na drążku,lecz moim zdaniem wykluczam iż to on jest odpowiedzialny za to ponieważ czuję jak by to gdzieś w dolnych okolicach tzn w nogach raz po prawej raz po lewej stronie,a poduszki pod skrzynią i silnikiem wymienione,spokój był jakieś 2/3 dni po wymianie wahaczy lecz problem powrócił,może komuś sie nasunie jakiś pomysł co to może być,rozważam jeszcze raz rozebranie całych kolumn amorów
dzięki za jakiekolwiek podpowiedzi



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt cze 11, 2010 11:47

domniemam, że o MK3 chodzi? (z 1Z wnioskuję)
wydech mocno się trzyma na uchwytach?


Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt cze 11, 2010 11:48

feniks, w tytule tematu jest mk3 :bajer:
robione bo wymieniałem wsio jak tuleje tylnej belki robiłem
a to jest tylko przód



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt cze 11, 2010 12:08

jaszczur pisze:a to jest tylko przód
o przodzie ukł. wyd. myslałem :bigok:
a swoją drogą skoro podczas cofania to coś się ze wstecznym w skrzyni nie dzieje, jest różnica czy skręcone czy na wprost koła?


Obrazek

jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt cze 11, 2010 12:10

a swoją drogą skoro podczas cofania to coś się ze wstecznym w skrzyni nie dzieje, jest różnica czy skręcone czy na wprost koła?
jeden czort skrzynie wykluczam w 100%



Awatar użytkownika
michaltrzebnica
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 238
Rejestracja: pn sty 18, 2010 12:03
Lokalizacja: DTR

Post autor: michaltrzebnica » pt cze 11, 2010 12:19

mam podobnie u siebie i gosc powiedzial mi ze jest to tuleja na drazku kierowniczym z prawej strony. stuka w okolicy nog pasazera czesto na dziurach ( nie zawsze ) lub przy cofaniu i skreconych kolach w prawa strone. podobno pierdółka z ta tuleja tylko ze duzo pracy jest przy wymiania poniewaz caly drazek kierwonicy trzeba wyciagnac.
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 12:20 przez michaltrzebnica, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt cze 11, 2010 12:21

michaltrzebnica pisze:poniewaz caly drazek kierwonicy trzeba wyciagnac.
ja to i tak będę robił tylko w wolnej chwili na kanał w garagu wjadę co by spr typ przekładni i dobrać odp drążek



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt cze 11, 2010 12:22

Podłączę się pod ten temat, bo mojego Golfika też nęka podobny problem. Konkretnie to klekocze mi coś w lewym przednim kole podczas przejeżdżania po nierównej, zniszczonej nawierzchni (lub przez studzienki...). Gdy wcisnę hamulec klekotanie ustaje. Na to konto wymieniłem już poduszki i łożyska przednich amortyzatorów (sugestia serwisu) i dalej nic. Zawieszenie też sprawdzałem - raz na przeglądzie w grudniu 2009 i drugi raz po w/w wymianie w marcu 2010. Mechanicy z dwóch niezależnych firm mówili, że z tym wszystko jest ok. Wskazali jednocześnie na kończące się tarcze hamulców(no i parę innych rzeczy m.in. wydech). Klocki wymieniałem w 2008 no i od tamtej pory oprócz obecnego stukania pojawiał się w lewym kole niewielki, ale słyszalny pisk klocków (ustępował po lekkim przyhamowaniu). Teraz każda moja jazda po wybojach zwraca uwagę przechodniów, a ja się zastanawiam, czy to może klocki tak klekoczą czy coś innego? Proszę o Wasze sugestie.


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt cze 11, 2010 12:27

Ja mam coprawda mk4 ale czasami podczas cofania jest taki stuk, szarpniecie jakby były jakies drązki luzne po stronie kierowcy.
Tyle ze u mnie jest padnieta poduszka od skrzynią ta od strony kierowcy
A tuleje wymieniałem na oryginały w połowie ubiegłego roku
Ostatnio zmieniony pt cze 11, 2010 12:37 przez gregoryb1, łącznie zmieniany 1 raz.



jaszczur
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6612
Rejestracja: ndz mar 27, 2005 09:34
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: jaszczur » pt cze 11, 2010 12:27

DrLupus pisze:czy to może klocki tak klekoczą czy coś innego
klocki mój drogi
DrLupus pisze:Gdy wcisnę hamulec klekotanie ustaje.
masz odp
teraz jeśli masz układ starego typu czyli vw II to wina blaszek,jeśli girling to ja miałem taką przypadłośc a wina była ułamana sprężynka dociskająca klocek widac ja na 1 foto http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=90404,dorobiłem ją i było gitara
zmiana systemu hamulcowego jak i łożyskowania kolumny mc persona była w sierpniu 94



Awatar użytkownika
DrLupus
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 234
Rejestracja: pn gru 26, 2005 09:27
Lokalizacja: Mielec

Post autor: DrLupus » pt cze 11, 2010 15:29

jaszczur pisze:zmiana systemu hamulcowego jak i łożyskowania kolumny mc persona była w sierpniu 94
mój jest akurat z lipca 94 :)

Dzięki za link!


W 2010 założę sobie elektryczne szyby...

Awatar użytkownika
Eso
--------
--------
Posty: 396
Rejestracja: czw wrz 18, 2008 21:59
Lokalizacja: Tarnów Opolski/Opole
Kontakt:

Post autor: Eso » pt cze 11, 2010 15:47

u mnie tez takj walilo wyienilem drazki z koncowkami i po sprawie. tzw.kula miala luzy.


MÓJ MKIII
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2308992#2308992

ZAPRASZAM: http://automobile-breffka.otomoto.pl/

[img]http://images49.fotosik.pl/214/4f047f3f2485d59b.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 272 gości