nie działają kierunkowskazy ,działają awaryjne,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

leszekjaszczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2010 20:56
Lokalizacja: olsztyn, siekluki

nie działają kierunkowskazy ,działają awaryjne,

Post autor: leszekjaszczak » czw cze 10, 2010 21:13

Witam problem wygląda tak od kilku dni gdy włączłem kieruki słyszałem brzęczenie, wczoraj kirunki padły i było słychać tylko brzeczenie gdy je włączłem awaryjne działały, kolega poradził aby wymienić przekaźnik-przerywacz który siedzi w miejscu gniazda nr 6 nad bezpiecznikami. Wymieniłem i teraz jest problem bo nic nie brzęczy słychać jak pracuje przekaźnik kiedy włączam kierunki ale te się nie świecą tak samo jak strzałki sygnalizacujne kierunków na licznikach. Kombinowałem całe popołudnie i nie mogę już nic wymyśleć ....



Awatar użytkownika
Fox_00
Forum Master
Forum Master
Posty: 1752
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 17:15
Lokalizacja: Swarzędz PZ

Post autor: Fox_00 » czw cze 10, 2010 21:15

Obstawiam na manetkę przełącznika kierunków ...



leszekjaszczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2010 20:56
Lokalizacja: olsztyn, siekluki

Post autor: leszekjaszczak » czw cze 10, 2010 21:18

Fox_00 pisze:Obstawiam na manetkę przełącznika kierunków ...
uważamy że to nie może być manetka dlatego że samą manetką moge uruchomić przerywacz a więc jeśli podaje ona prąd na przerywacz to manetka powinna być ok.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » czw cze 10, 2010 21:28

Manetka nie zepsuje się na obie strony jednego dnia (raczej). Ja "polecam łaskawej pamięci" bezpiecznik 17.
W Golfie 3 jest tak ciekawie zrobione, iż kierunki mają bezpiecznik (17 właśnie) a awaryjne nie mają żadnego!
Może też być uszkodzenie włącznika awaryjnych, powodujące niepodawanie prądu na manetki - to on za to odpowiada.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw cze 10, 2010 21:32

Niech ktoś popatrzy z tyłu czy z resztą świateł wszystko w porządku. Jeśli jest choinka czyli np po wiśnięciu hamulca jarzą wszystkie żarówki w lampie to masa do sprawdzenia, przy lewej lampie tylnej zewnętrznej z kierunkami


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

leszekjaszczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2010 20:56
Lokalizacja: olsztyn, siekluki

Post autor: leszekjaszczak » czw cze 10, 2010 21:33

Zico63b pisze:Manetka nie zepsuje się na obie strony jednego dnia (raczej). Ja "polecam łaskawej pamięci" bezpiecznik 17.
W Golfie 3 jest tak ciekawie zrobione, iż kierunki mają bezpiecznik (17 właśnie) a awaryjne nie mają żadnego!
Może też być uszkodzenie włącznika awaryjnych, powodujące niepodawanie prądu na manetki - to on za to odpowiada.
bezpiecznik nr 17 sprwadziłem wkładałem już inny też nie działo, a poza tym jest ok bo jak go wyjmuje to nie działa przerywacz jak wkładam to działa

bardzo proszę napisać coś wiecej o awarii "włącznika awaryjnych" co może być dokładnie zepsute? czy naprawie to sam?

[ Dodano: 10 Cze 2010 22:01 ]
sprawdzałem jeszcze manetkę kierunkowskazów w ten sposób iż zostawiałem ją w pozycji włączonego kierunku lewego lub prawego gdy w stacyjce nie było kluczyków i wtedy zapalają się swiatła postojowe odpowiednio z lewej lub prawej strony. Czy może to sugerować że z manetką wszystko jest ok?skoro ten element działa normalnie?

sprawdzaliśmy tez tzw "efekt choinki" opisywany przez PAWEŁ MAREK ale nie widać jarzenia świateł wszystko w normie

[ Dodano: 10 Cze 2010 22:03 ]
czy ktoś z państwa wie gdzie może znajdować się tzw. masa odpowiedzialna za kierunki ...kolega polecił mi sprawdzenie tego elementu czy może to być jeszcze wina nowego przerywacza który może nie być odpowiedni?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pt cze 11, 2010 00:01

W pozycji "kierunki" ma być przepływ z 15a (czarno-biały) do 49a (czarno-biało-zielony) i z 49 (biało-żółty) do L lub R (czarno-zielony lub -biały).
Przekaźnik czyli przerywacz to typowy VW: nr 21 lub 22



leszekjaszczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2010 20:56
Lokalizacja: olsztyn, siekluki

Post autor: leszekjaszczak » pt cze 11, 2010 09:21

po południu spróbuje zrobić obejście przerywacza



ALFIK0406
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 06, 2010 13:26
Lokalizacja: Polska

Post autor: ALFIK0406 » pt cze 11, 2010 09:33

a ja proponuje porzyczyc od znajomego co ma vw przerywacz i wiadomo ze dziala.
bo kiedys tez kupilem przerywacz i nie dzialał



leszekjaszczak
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw cze 10, 2010 20:56
Lokalizacja: olsztyn, siekluki

Post autor: leszekjaszczak » pt cze 11, 2010 09:36

dzięki za poradę właśnie szukałem wczoraj kogoś takiego ale nie mogłem znaleźć a facet w sklepie nie chciał mi dać sprawdzić nowego bo mówi że to elektronika i nie może się na coś takiego zgodzić



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 388 gości