Nie dziala manualna klima 1,9 TDI 2000r

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Nie dziala manualna klima 1,9 TDI 2000r

Post autor: bullet » czw cze 10, 2010 19:44

po wcisnięciu przycisku AC zero reakcji- wentylatory sie nie wlaczaja, kompresor tez nie, jedyne co sie dzieje to podswietla sie przycisk AC. Od czego zaczac szukanie? Póki co sprawdzilem wtyczke od czujnika cisnienia oraz tą na kompresorze, uklad jest szczelny, gaz jest. Wyglada to chyba na problem natury elektrycznej? :chytry:


:)

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » czw cze 10, 2010 20:54

może jest za mało gazu przez co może nie włączać jej.... jak sprawdzałeś gaz? u ojca w passacie tez niby był gaz i szczelny układ.. było za mało gazu w układzie...



Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » czw cze 10, 2010 21:14

Karol G60 pisze:może jest za mało gazu przez co może nie włączać jej.... jak sprawdzałeś gaz?
od tego należy zacząć


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » czw cze 10, 2010 21:15

po sasiedzku w pracy mam warsztat i miedzy innymi zajmują się napelnianiem klimy. Jeden mechanior zajrzal do mnie pod maskę, wcisnal jakis zaworek i upuścil tyćkę gazu w atmosfere stwierdzając ze gaz jest (jednak raczej ciezko okreslic ile go jest taka metodą :helm: ). Być może jest go za malo, ale czy jest mozliwosc sprawdzenie czy to jest przyczyną? (nie wiem moze jakby na chwilke zewrzeć styki na wtyczce od cisnienia w ukladzie to by ruszyla gadzina na chwilke?). Poprzedniego lata mrozila az milo (w upalne dni na trasie potrafilo mi oszronic przednia szybe od dolu) a teraz na wiosne juz nie odpalila nic a nic. Zanim pojade sprawdzic/napelnic chcialbym wyeliminowac jakas inna ewentualna usterke
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 21:16 przez bullet, łącznie zmieniany 1 raz.


:)

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw cze 10, 2010 22:02

A kiedy tą klimę nabijałeś ostatnio? Tak dla jasności to zaleca się w zimie klimę od czasu do czasu włączyć nich se pośmiga i nabijać/odgrzybiać co rok.



bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » czw cze 10, 2010 22:06

auto mam rok czasu i odkad je posiadam to nic nie robilem z klimą. A co do wlaczania klimy zimą to ponizej +5 stopni klima i tak sie nie zalącza wiec nie wiem po co to wlaczac? :helm:


:)

poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw cze 10, 2010 22:09

bullet pisze:auto mam rok czasu i odkad je posiadam to nic nie robilem z klimą. A co do wlaczania klimy zimą to ponizej +5 stopni klima i tak sie nie zalącza wiec nie wiem po co to wlaczac? :helm:
Zgadza się że klima się nie włącza przy mniej jak 5 czy 7 (już nie pamiętam) :bajer: gdzieś był temacik jak to ogarnąć.



bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » czw cze 10, 2010 22:16

tak czy siak od zawsze krąży legenda zeby wlaczac w zime klime, a co lepsze to niektórym jeszcze szybciej szyby od tego nawet odparowują :bigok:


:)

greg

Post autor: greg » czw cze 10, 2010 22:20

bullet pisze:jedyne co sie dzieje to podswietla sie przycisk AC. Od czego zaczac szukanie?
bezpiecznik 16 sprawdź i sterownik wentylatorów , możesz też spróbować ominąć czujnik odcinający klimę na mrozie (masz po stronie kierowcy pod podszybiem - da się palcami wyciągnąć bez rozbierania) wypiąć czujnik zrobić zworkę na wtyczce - jak nadal się nie załączy to nie jego wina



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Post autor: poolak2006 » czw cze 10, 2010 22:22

Co do szyb to nie wiem... ale kumpel też włącza żeby odparować szybę... no ja nie miałem okazji bo jak nadmuch na szybę włączę to klima się wyłącza. Wracają do tematu to dobrze byłoby sprawdzić/nabić ten czynnik
Ostatnio zmieniony czw cze 10, 2010 22:22 przez poolak2006, łącznie zmieniany 1 raz.



bullet
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 01:25
Lokalizacja: 3-miasto
Kontakt:

Post autor: bullet » czw cze 10, 2010 22:29

greg, bezpieczniki wszystkie sa ok bo sprawdzalem. Ten czujnik jutro obadam tez. A powiedz mi jak to jest z tym czujnikiem cisnienia? Zakladajac ze mam za malo czynnika w ukladzie to klima sie nie odpali- czy moge na chwile oszukac ten czujnik cienienia i zobaczyc czy wtedy ruszy? To jest 4 pinowa wtyka z tego co pamiętam, jest na przewodzie od klimy idacym w okolicach oslony paska rozrzadu (ewentualnie jakie piny zewrzec tam ze soba?) Tak czy siak umówilem sie na jutro na sprawdzenie / nabicie klimy, ale zanim pojade chcialbym sprawdzic czy to zadziala :chytry:


:)

Awatar użytkownika
tom17
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: wt kwie 22, 2008 20:22
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: tom17 » czw cze 10, 2010 23:27

bullet pisze:[Zakladajac ze mam za malo czynnika w ukladzie to klima sie nie odpali- czy moge na chwile oszukac ten czujnik cienienia i zobaczyc czy wtedy ruszy? To jest 4 pinowa wtyka z tego co pamiętam, jest na przewodzie od klimy idacym w okolicach oslony paska rozrzadu (ewentualnie jakie piny zewrzec tam ze soba?) Tak czy siak umówilem sie na jutro na sprawdzenie / nabicie klimy, ale zanim pojade chcialbym sprawdzic czy to zadziala :chytry:
pin 1,2 powinien mieć przejście (w wersji 4pinowej) jeżeli masz czynnik.


[url=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/20575][img]http://www.motostat.pl/user_images/20575/icon1.png[/img][/url]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości