opadnięte drzwi mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 11:28

to teraz jeździsz z obciętymi bolcami?



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 11:37

mosquitosound pisze:to teraz jeździsz z obciętymi bolcami?
jakimi bolcami?


:-k ...

mosquitosound
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 193
Rejestracja: wt sty 03, 2006 14:21
Lokalizacja: Kluczbork
Kontakt:

Post autor: mosquitosound » śr kwie 19, 2006 11:47

no mówiłeś ze po zeszlifowaniu tego grzybka na bolcu nie da się dalej go wybić czyli musiałeś to zrobić skoro o tym piszesz i teraz masz bolce ale bez grzybka?



Artur D.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt sty 10, 2006 10:37
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Artur D. » śr kwie 19, 2006 11:56

misiek10111 pisze:Artur D. napisał/a:
Absolutnie pomogło, trzeba tylko dobrać właściwą grubość podkładki, żeby unieść drzwi tylko tyle, ile trzeba.
Koszty żadne, 5 minut roboty w porywach.
u mnie ten sposób się nie sprawdził bo miałem na tyle wyrobiony zawias że musiałem grubą podkładkę dawać a wtedy działo sie tak jak wczesniej pisałem (chaczyło o błotnik)
Rzeczywiście, jeśli na dolnym zawiasie jest za duży luz, może się stać tak jak piszesz. Wtedy również proponuję zeszlifować dolny zawias na styku tam, gdzie jest skręcony śrubą - tak, jak radzisz.
Wybijanie osi zawiasu to ciężka sprawa. Może być mocno wprasowany. Jeśli komuś udałoby się to zrobić, niech da znać. Są ponoć w handlu takie osie rozprężne, za pomocą których można zlikwidować luzy. :bigok:



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr kwie 19, 2006 12:24

mosquitosound pisze:no mówiłeś ze po zeszlifowaniu tego grzybka na bolcu nie da się dalej go wybić czyli musiałeś to zrobić skoro o tym piszesz i teraz masz bolce ale bez grzybka?
zgadza się, mam zeszlifowany ten grzybek i tak sobie śmigam i ani śladu by się przesuną (na zdjęciu tego nie widać bo zdjęcie było robione drzwi od str. pasażera)


:-k ...

Awatar użytkownika
Bożuch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: ndz cze 12, 2005 22:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Bożuch » śr kwie 19, 2006 16:43

no u mnie ma luz na tym bolcu właśnie dolnym :(


PozdraVWiam - Tomek :pub:

zapraszam do oględzin mojego VWeja :bajer:

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=224068

Awatar użytkownika
m4riusz_s
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz lis 27, 2005 21:33
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: m4riusz_s » pt maja 26, 2006 09:30

Witam, podczepie się do tematu, niedawno miałem malowany lewy błotniki i po tym, może to tylko zbieg okoliczności, coś mi puka w drzwiach, jakby uderzał metal o metal, szczególnie da się to odczuć podczas ruszania i hamowania. Zauważyłem też, że drzwi sprawiają wrażenie troszkę opuszczonych, szczególnie czuć to przy zamykaniu/otwieraniu kiedy ocierają delikatnie o rygiel. Ja poruszam drzwiami góra dół to wyczuwalny jest jakiś luz. Czy tak jak piszecie podłożenie jakiejś podkładki pod dolny zawias będzie dobrym rozwiązaniem? Czy Panowie blacharze mogli coś robić z drzwiami kiedy montowali błotnik?

Pozdrawiam
Mariusz


________________
brake for nobody

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot], lukasz0320 i 462 gości