słabo słabiuśko to wszystko chodzi , BRAK MOCY golf 3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

słabo słabiuśko to wszystko chodzi , BRAK MOCY golf 3

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 21:48

mam golfa III 1.8 AAM 75 km !! i nie mówcie ze to mało bo według mnie tak nie jest !!
starsznie malo tu mocy , o przyspieszeniu nie ma mowy , poprostu dno....
pytanie dlaczego tak jest ??? co trzeba zrobićwymienić zyby to jakoś cisło do przodu ??

sonda lambda wymieniona !!!

co jeszcze można zrobić ??



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 18, 2006 21:51

bartmich3 pisze:co jeszcze można zrobić ??
Zrobić kompleksową diagnostykę silnika - podpiąc do komputera posprawdzać czujniki, sprawdzić instalacje zapłonową i zasilająca i na koniec ciśnienie sprężania


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 21:55

ciśnienie sprawdzone - wszystko w normie , pod komp podpinany , żadnych będów !



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt kwie 18, 2006 22:06

A czy Twoje auto ma tak od "zawsze" jak go masz czy od jakiegoś czasu?


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 22:13

nie wiem jak było wcześniej bo mam go od roku ale wiem ze powinien jeździć lepiej
! porównywałem go z innym samochodem.



frytek43
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pn gru 12, 2005 10:04
Lokalizacja: Jastrzebie zdrój
Kontakt:

Post autor: frytek43 » wt kwie 18, 2006 22:20

sprawdz ustawienie zaplonu byc moze to jest przyczyna


Jezeli pomoglem daj punkt:)

Awatar użytkownika
Corvax
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2577
Rejestracja: wt wrz 21, 2004 15:21
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Post autor: Corvax » wt kwie 18, 2006 22:23

Jesli ma jeszcze katalizator to mozna by sie mu przyjrzeć


Pozdor
Corvax | A4 1.8tQ BEX | MK7 Alltrack 1.8TSI CJSB

Awatar użytkownika
bartmich3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 121
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 13:40
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Post autor: bartmich3 » wt kwie 18, 2006 22:24

katalizatora brak . a co do ustawienia zapłonu to jest możliwość samemu to sprawdzić czy nie bardzo !! ?



Zilly
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: czw wrz 09, 2004 08:43

Post autor: Zilly » śr kwie 19, 2006 00:06

Jak mi podpinali do kompa w ASO to wziął potem stroboskop i mrugał nim gdzieś na pasek rozrządu :bigok: potem przestawił aparat zapłonowy znowu pomrugał na pasek aż było dobrze chyba:D wiem że od tego czasu golfik mi szybciej odpala ;] Niektórzy ustawiają zapłon na słuch ale nie polecam.



presario
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: czw lis 03, 2005 08:35
Lokalizacja: stargard
Kontakt:

Post autor: presario » śr kwie 19, 2006 00:38

ehh moj 1.8 aam jest tez slaby jak kupa.....na 1 ciagnie fajnie..dalej to kupa i dno ...pilowac trzeba zeby cos wyprzedzic...wszystkie auta na ulicy jezdze lepiej...a ja bez cisniecia..to nic nie wyprzedze..nie wiem co jest..moe taki beznadziejny to jest motor :/ bo 1.4 aex w seacie siotki...ma zauwzalnie wiekszego kopa na wszystkich biegach i to na gazie :/ wiecie co ...jak zabiore bratu aparat..to wezme nagram filmik..jak bede przyspieszac...od o do 100 km/h jesli ktos bedzie mial taka mozliwosc niech zrobi porownanie...nagram licznik....przy przyspieszaniu...ehh czasami sobie mysle ze to wina ..calego wydechu bo jesy z 92 roku tak pisze na czesciach :/ ale znowusz ..spaliny sa gites...sonda tez...pod kompem zero bledow..bo poza hallem...ale to standard...na wylaczonym zaplonie..na wlaczonym ..blad daje sie usunac..ale jak sie wylaczy ponownie wraca...wiec ..nie sadze zeby bylo walniete :/ niewiem czy to wina pompy paliwa..bo czasami czka...i jak depnie sie gaz..to czuc przymulenie..a dopiero pozniej jkaby dostawal dawke paliwa odpowiednia ...do potrzeb...jutro rozbiore pompe paliwa..i zobacze czy jakis syf sie nie zassal..ale watpie...nie amm juz sil..mysle o 1.8 abs..bo chyba osprzet zostanie..tylko sam silnik ..sie zmienia czyz nie ? wiem ze roznia sie ...walkiem rozrzadu..kompem..i glebokoscia tloka...wiec ..osprzet jest ten sam tak ? ...ale szkoda troche kasy ..bo niby 75km..to powinno byc takie zle...a tu corsa 1.2 ...wywala mnie na kazdym biegu ...i wstyd wogole tym jezdzic ;/ ale kosiam swojego golfa...mimo tegio ze jest tak slabe ze masakra.



fasterfast
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 133
Rejestracja: pn lip 25, 2005 18:01
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: fasterfast » śr kwie 19, 2006 07:39

presario pisze:ehh moj 1.8 aam jest tez slaby jak kupa.....na 1 ciagnie fajnie..dalej to kupa i dno ...pilowac trzeba zeby cos wyprzedzic...wszystkie auta na ulicy jezdze lepiej...a ja bez cisniecia..to nic nie wyprzedze..nie wiem co jest..moe taki beznadziejny to jest motor :/ bo 1.4 aex w seacie siotki...ma zauwzalnie wiekszego kopa na wszystkich biegach i to na gazie :/ wiecie co ...jak zabiore bratu aparat..to wezme nagram filmik..jak bede przyspieszac...od o do 100 km/h jesli ktos bedzie mial taka mozliwosc niech zrobi porownanie...nagram licznik....przy przyspieszaniu...ehh czasami sobie mysle ze to wina ..calego wydechu bo jesy z 92 roku tak pisze na czesciach :/ ale znowusz ..spaliny sa gites...sonda tez...pod kompem zero bledow..bo poza hallem...ale to standard...na wylaczonym zaplonie..na wlaczonym ..blad daje sie usunac..ale jak sie wylaczy ponownie wraca...wiec ..nie sadze zeby bylo walniete :/ niewiem czy to wina pompy paliwa..bo czasami czka...i jak depnie sie gaz..to czuc przymulenie..a dopiero pozniej jkaby dostawal dawke paliwa odpowiednia ...do potrzeb...jutro rozbiore pompe paliwa..i zobacze czy jakis syf sie nie zassal..ale watpie...nie amm juz sil..mysle o 1.8 abs..bo chyba osprzet zostanie..tylko sam silnik ..sie zmienia czyz nie ? wiem ze roznia sie ...walkiem rozrzadu..kompem..i glebokoscia tloka...wiec ..osprzet jest ten sam tak ? ...ale szkoda troche kasy ..bo niby 75km..to powinno byc takie zle...a tu corsa 1.2 ...wywala mnie na kazdym biegu ...i wstyd wogole tym jezdzic ;/ ale kosiam swojego golfa...mimo tegio ze jest tak slabe ze masakra.
MALKONTENCI:)
mam vento z 1.8 aam,75KM, cisnienie na cylindrach 2x11,5 i 2x12,5 - wiec nierewelacyjne, w 4 osoby na gazie gniote 180 km/h, w dwie 190 km/h - malom samochodow chce sie na katowickiej ze mna bujac:) rzeczywiscie z przyspieszeniem njest bardzo przecietnie w tym modelu ale potem jak sie rozbuja to az milo:)



Awatar użytkownika
Christopherek
Forum Killer
Forum Killer
Posty: 812
Rejestracja: czw gru 01, 2005 18:27
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Audi a4 b6 cabrio
Silnik: Bfb
Kontakt:

Post autor: Christopherek » śr kwie 19, 2006 07:57

Nasz golfik z tym silnikiem też się buja aż miło, ja tam nie mam problemu z jakimś wyprzedzaniem.Nie wiem co wy chcecie od tego silnika.Jak tak niedobrze się nim jeździ, nie przyspiesza to trzeba było sobie vr6 sprawić, a nie tu jeszcze takie pierdoły piszecie że corsa 1,2 z tym silnikiem daje sobie radę.Dużo zależy też od kierowcy jak za tą corsą się bujał, a po drugie jaki moment ma corsa a jaki golf?To ja swoim za bratem śmigałem (lanos 1,6 16v 106km) i na początku odchodził wiadomo ale później do niego dojeżdżałem.Lanos momencik ma 145 Nm a AAM 140Nm.Więc w czym problem?


Są-Vw Passat b6 variant 2.0 cbbb i Audi a4 b6 cabrio 1.8t bfb
Były-Vw golf mk3 1.8 aam, Vw golf mk4 1.9 arl, Vw golf mk3 2.0 ady, Vw polo 6n 1.6 ajv,Vw golf mk3 1.8 adz cabrio,Audi a4 b5 avant 1.9 avg, VwNew Beetle 1.8Tawv, Vw New Beetle 1.8T awu,Vw Passat b5fl variant 1.9avf

Awatar użytkownika
Pinhead
Forum Master
Forum Master
Posty: 1746
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 00:44

Post autor: Pinhead » śr kwie 19, 2006 12:19

presario, Najlepiej jak byś sprawdził się z jakimś mkII 1.6 albo innym 75KM mkIII bo może po prostu za dużo od niego wymagasz. Ewentualnie zainwestuj w test na hamowni.

fasterfast, Ciekawe te osiągnięcia bo Vento z tym silnikiem w stanie nowym ma v-max 165km/h na benzynie :bajer:


=-Pinhead-=

Awatar użytkownika
Atomic10
Forum Master
Forum Master
Posty: 1639
Rejestracja: wt sie 02, 2005 20:05
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Post autor: Atomic10 » śr kwie 19, 2006 13:00

Ja tez mam AAM i to na automacie ... Ho zdawac by sie mogło ze to moł totalny.. ale ja nie narzekam. Wczesnie miałem MKII 1,6PN tez automat auto o 5 koni słabsze ale to 200 kg lzejsze no i AAM wypada lepiej jesli chodzi o lesatycznośc i wrazenia z jazdy 140Nm sobi swoje. Dla mnie jest ok i z wyprzedzaniem nie ma problemów wg mnie łądnie sie zbiera od 80 - 140km/h z wyprzedzaniem nie mam wiekszych problemów .. Moze to wynika z innego przełozenia w skrzyni?? Jak narazie Vmax to 170km/h na LPG musze go kiedys sprawdzic na PB

Najlepiej pojechac na hamownie i bedzie odrazu wiadomo co i jak. Moze to wina zapchanego katalizatora ?? Kwestia jak motor był docierany od nowosci moze ktos go troche zajechał no i teraz ma slabe osiagi. Tak kumpel zajechał Corse 1.2/75PS porównywał z druga taka samą i on przy 3tys obr/min miał na liczniku 90km/h a taka sama corsa ten sam model opony i nawet kolor miała 100 km/h Dziwne to ale tak moze byc



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 348 gości