tylne koło bardziej wystaje

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

tylne koło bardziej wystaje

Post autor: Darcyn » wt mar 20, 2007 18:44

mam paskudny problem. z tylu mam felgi z rantem. 16'. ET15
jedno kolo bardziej wystaje! widac z daleka.
zauwazylem, ze jedno kolo glebiej siada na piascie, ale nieznacznie, a wystaje znacznie.
jeszcze jedna uwaga. jak jade palcem po feldze w strone tarczy to w momencie gdzie łaczy sie z piasta palec wpada cm nizej, piasta jest ciensza. z drugiej zas strony piasta jest taka sama na grubosc jak felga.
na oko tarcze tarcze są takie same, niestety nie mialem czym pomierzyc.

co myslicie o tym.
czyzby poprzedni wlasciciel (ktorego wprost kocham) załozym piaste od czegos innego?

auto nie sciaga wcale ani nic z tych rzeczy



Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » wt mar 20, 2007 20:07

na to wyglada...nie wiem z czego by ja dopasowali ale byc moze auto tuz przed sprzedaża miało drobną przygodę i wsadzili to co mieli pod ręką....
najlepiej zdajc tarcze i pomierzyc piaste, a moze i na oko bedzie widac ze sa rozne...
aha tak mi przyszlo do glowy ze mozze ET felg jest rozne....
ja mam np ATS CUP 15 cali i nieraz jak widze na miescie auto na ATSach to patrze sobie jakie ma ET i jescze takiego jak u mnie nie spotkałem..sprawdz ET felg !!
pozdro



Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt mar 20, 2007 21:26

ET mam takie same. mozliwe by bylo ze tarcze sa jakies inne (rozmiar) ale wygladaja tak samo



ogryzek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: wt lut 19, 2008 22:01
Lokalizacja: JELCZ-LASKOWICE.PL / SELBY.UK
Kontakt:

Post autor: ogryzek » pn cze 07, 2010 16:01

hi.jeśli można to podepnę się do tematu ot-urz ja też mam tak że tylne koło od strony kierowcy(w pl strona pasażera) w golfie mk3 gti 8v bardziej wystaje było tak na dystansie i bez dystansu,tyle że u mnie nic nie trze nie piszczy itp.... i w niczym to mi nie przeszkadza po prostu chciałbym wiedzieć czemu tak jest.



Awatar użytkownika
Aeternus
Toporownia
Toporownia
Posty: 1753
Rejestracja: pt lut 06, 2009 14:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Aeternus » ndz cze 13, 2010 22:44

mam ten sam problem ale w mk3 1.6 na bebnach. Lewa strona bardziej wystaje niz prawa a mam te same et na felach. Wczesniej nie bylo tego widac a teraz mam na tyle 9j i wszystko widac dokladnie. Na pierwszy rzut oka bebny sa te same a belka jest prosta. Mialem robiona reparaturke z lewej manki i pozniej zaklepywalem ranty. Czy to mozliwe ze od klepania rantu tak sie zwichrowalo nadkole???


Moja szara gadzina :D
viewtopic.php?f=88&t=358463 - SPRZEDANY :(

Obrazek

Nowy nabytek A6 C5 2.7 Bi_TURBO :)
viewtopic.php?f=91&t=557480

Awatar użytkownika
sas_gti
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5063
Rejestracja: sob lip 16, 2005 01:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: sas_gti » pn cze 14, 2010 11:45

poszujcie tematu o tym, bo z tego co się orientuję to kazdy mk3 tak ma, a jesli nie każdy to większość. W kazdym razie nie jesteście jedynie co to zauważyli. pzdr



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn cze 14, 2010 12:32

Aeternus, sam musisz ocenić z tym rantem, ale tu się niema co łudzić, jeśli błotniki sa symetryczne to auto jest po dzwonie i tylko pomiary geometrii płyty podłogowej oraz samej belki wyjasnia sprawę. Nie trzeba od razu jechac na specjalistycznbe przyrzady. Tasma miernicza, kanał lub najazd i pomiary po kilku wybranych skosach moga dac odpowiedź


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Darcyn
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 721
Rejestracja: czw cze 22, 2006 17:57
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Darcyn » wt cze 15, 2010 23:55

ja w swoim nie doszedłem co było, ale kolega w pracy miał to samo. niby belka ok, ale założył inną (tamtą skrzywił) i wyprostowało mu się



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 393 gości