sterownik centralnego zamka Stig-problem z podlaczeniem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

sterownik centralnego zamka Stig-problem z podlaczeniem

Post autor: luki07 » sob cze 05, 2010 16:27

witam, jakis czas temu zakupilem wlasnie ten sterownik do swojego mk3, wybralem schemat sterowanie plusem, znalazlem kabelki odpowiadajace za otwieranie i zamykanie zamkow, no i tu jest maly problem, po podlaczeniu wszystkiego i nacisnieciu w pilocie zamykania auto sie zamyka lecz po nacisnieciu otwierania nie otwiera sie, centralka Stig rozbraja alarm ale rygle sie nie podnosza, na centralce jest rowniez petla ktora nie przecieta generuje impuls + ok 0.5sek po przecieciu daje 4sek, gdy ja rozlacze auto zamyka sie modul komfortu dziala szyby i szyberdach sie zamykaja, po nacisnieciu otwierania otwieraja sie szyby ale rygle dalej sie nie podnosza...mam central z komfortem i immo, z kluczyka w drzwiach wszystko chodzi normalnie, otwieranie zamykanie,domykanie szyb i opuszczanie,dodam ze od strony kierowcy mam gladka klamke,bez zamka to samo chcialem zrobic od strony pasazera

prosze o porade



Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Post autor: Tical » sob cze 05, 2010 19:08

Mialem podobny problem, tyle, ze w druga strone, otwieralo ale nie zamykalo z pilota - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=148663
Moze cos Ci sie przyda.
u mnie pomogl modul z przekaznikami do tego alarmu akurat, ale skoro u Ciebie centralka steruje plusem, to moze nie tedy droga..



Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » sob cze 05, 2010 19:53

A może kabelki pomyliłeś i się źle podpiełeś
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 19:55 przez sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » sob cze 05, 2010 20:22

Obrazek

Obrazek

tu sa schematy, wybralem sterowanie plusem czyli schemat 2, bez przecietej petli drzwi sie rygluja ale nie otwieraja, z przecieta dziala comfort,przy otwieraniu opuszczaja sie szyby ale rygle sie nie podnosza...



Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » sob cze 05, 2010 20:25

Oczywiście w żółtym i żółto-czarnym zrobiłeś mostek do +12

[ Dodano: 05 Cze 2010 20:27 ]
Schemat wybrałeś dobry po podłączeniu prawidłowo powinno wszystko działać.



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » sob cze 05, 2010 20:56

pomaranczowy i pomaranczowo czarny zostawilem tak jak na schemacie bialy do zielonego bialo czarny do szarego, zolty i zolto czarny polaczylem ze soba i podlaczylem do kabla czerwonego ktory podpinam do 12+ stalego a czarny do masy pod deska rozdzielcza,zamykanie z nie przecieta petla dziala, natomiast otwieranie nie centralka rozbraja mi alarm - nie miga dioda w rozetce przy ryglu ale rygle sie nie podnosza, z przecieta petla dziala comfort przy zamykaniu, przy otwieraniu szyby opadaja ale rygle sie nie podnosza...nie podlaczalem kabla zielonego do comfortu, sygnal jest dluzszy wiec dziala tak jakbym dluzej przytrzymal kluczyk



Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

Post autor: Bednarus » sob cze 05, 2010 20:56

Sprawdź jak to jest jak zamykasz i otwierasz auto kluczykiem.
p.s. zapomnij o funkcji komfort. Bo wydaje mi się, że z tą centralką tego nie zrobisz. Jeżeli ustawisz ja na 4 sekundowy impuls to za każdym razem będą Ci się otwierać szyby, gdy będziesz otwierał samochód.
Ostatnio zmieniony sob cze 05, 2010 21:01 przez Bednarus, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
sebastian
www.vwdolnyslask.pl
www.vwdolnyslask.pl
Posty: 346
Rejestracja: pn sie 14, 2006 22:00
Lokalizacja: Bielawa
Kontakt:

Post autor: sebastian » sob cze 05, 2010 21:20

luki07 pisze:bialy do zielonego bialo czarny do szarego
A nie jest odwrotnie, szary zamykanie, zielony otwieranie.

Dla pewności bym sprawdził przy przekręceniu kluczyka w zamku czy pojawia się impuls +



Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » sob cze 05, 2010 21:26

sebastian pisze:
luki07 pisze:bialy do zielonego bialo czarny do szarego
A nie jest odwrotnie, szary zamykanie, zielony otwieranie.

Dla pewności bym sprawdził przy przekręceniu kluczyka w zamku czy pojawia się impuls +
dokladnie pomylilem kolory bialy do szarego a bialo czarny do zielonego, impuls musi sie pojawiac bo skoro otwiera mi szyby ale czemu nie podnosi rygli...

nie wiem czy to ma znaczenie ale klape mam na polgladko bez zamka,natomiast bebenek od strony kierowcy padl mi jakis czas temu dlatego mam gladka klamke od kierowcy



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob cze 05, 2010 22:29

luki07 pisze:ale czemu nie podnosi rygli...
zapewne masz pompke która wymaga dwóch impulsów żeby się central otwarł. Próbuj podpiąć masę pod pin 8 w pompce, jeśli nie masz tego piny otwórz ją i tam dzie powinien wypadać pin 8 podaj masę, powinno pomóc. A jeśli nie ratuje cię tylko alarm z powdówjnym impulsem


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Post autor: roger18sx » ndz cze 06, 2010 08:58

ja juz 2 razy montowalem centralki stiga i wiecznie sa jakies problemy dlatego głownie montuje rtxa i jest super jak i w golfach 2,3i 4


VW NA ZAWSZE

Awatar użytkownika
luki07
_
_
Posty: 2664
Rejestracja: czw maja 15, 2008 11:42
Lokalizacja: Żmigród k. Wrocławia
Kontakt:

Post autor: luki07 » ndz cze 06, 2010 11:00

Paweł Marek pisze:
luki07 pisze:ale czemu nie podnosi rygli...
zapewne masz pompke która wymaga dwóch impulsów żeby się central otwarł. Próbuj podpiąć masę pod pin 8 w pompce, jeśli nie masz tego piny otwórz ją i tam dzie powinien wypadać pin 8 podaj masę, powinno pomóc. A jeśli nie ratuje cię tylko alarm z powdówjnym impulsem
czyli podpiac dodatkowa mase pod pompke w pin 8 np z karoserii?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz cze 06, 2010 11:27

tak, nie musisz z karoserii, przy pompce znajdziesz inny kabel masowy, brązowy. Zrób mostek do niego


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 388 gości