VW Passat B5 1.9 TDI 116 KM PD ATJ problem z hamulcami

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daniel_dyla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: czw mar 06, 2008 21:53
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

VW Passat B5 1.9 TDI 116 KM PD ATJ problem z hamulcami

Post autor: daniel_dyla » sob cze 05, 2010 20:05

Witam, mam następujące problemy z moim passkiem. Szukałem trochę po postach ale mało wystarczających informacji. Pierwszy problem dotyczy hamulców, podczas hamowania pedał jest trochę miękki i dość nisko wpada ( to pewnie zapowietrzony układ ) ale do tego problemu jest następująca rzecz, podczas jazdy z prędkościami do 20 km jak naciskam pedał hamulca (czasami jednocześnie z sprzęgłem ) drży/pulsuje, porównywalne uczucie jak by się ABS włączał. Dodam że nie jest to gwałtowne hamowanie tylko powolne od 20 – 0 km. W czym tkwi problem, bardzo proszę o odpowiedź specjalistów. Druga sprawa dotyczy ksenonów (oczywiście ori), jedni twierdzą ze są samopoziomujące inni zaś ze to jest manualnie ustawiane światło. Więc na stacji diagnostycznej ustawali mi wysokość świecenia i niestety w jednej z lamp się nie udało, coś jest zepsute, tylko co? I czy jestem w stanie sam to zdiagnozować bądź naprawić. Dzięki za odpowiedzi i sorry za upierdliwość, ale kto pyta nie błądzi. pozdraVWiam


[url]http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=81346[/url]

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob cze 05, 2010 20:36

Jeżeli chodzi o hamulce, spróbuj pojechać na stację diagnostyczną i zrób badanie hamulców , zwracając uwagę na tzw. owalność czyli amplitudę siły hamowania przy stałym nacisku na pedał.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 332 gości