Półos

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Półos

Post autor: Piotrus! » pt cze 04, 2010 23:07

No wiec tak, nadszedl jej zywot i zaczela juz "szczelac" przy skrecaniu i dodawaniu gazu.
To to jest pierwsze. Druga sprawa taka ze, ABS mi sie zaswiecil :/ Z kumplem odczytalem bledy:
1) brak polaczenia z czujnikiem ABS (prosto i normalnie "zuzyty" czujnik ABS) - brakuje mi odp slow :/
2) mechaniczne uszkodzenie czujnika ABS

I ogolnie nie wiem co jest przyczyna az 2 bledow z ABSem.
To bede staral sie rozwiazac po wymianie polosi.

Moje pytanie ejst nastepujace, jaka poloska bedzie odpowiednim zamienniekiem za moja?
U mnie jest silnik 1.8T o oznaczeniu AGU. Jaka jest szansa na to aby dopasowac inny?
Czy bedzie pasowac poloska np z zwyklego 1.8 ?



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: wojtas46 » sob cze 05, 2010 14:14

Ze zwykłego 1.8 raczej nie , pasuje od 2.3 v5 150 km



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Post autor: stonefree » sob cze 05, 2010 20:39

Piotrus! pisze:Z kumplem odczytalem bledy
Jakie kody błędów?



Awatar użytkownika
Cypis876
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 373
Rejestracja: wt lut 20, 2007 14:22
Lokalizacja: Częstochowa (SC)
Kontakt:

Post autor: Cypis876 » sob cze 05, 2010 21:15

Piotrus! pisze:1) brak polaczenia z czujnikiem ABS (prosto i normalnie "zuzyty" czujnik ABS) - brakuje mi odp slow :/
2) mechaniczne uszkodzenie czujnika ABS


to masz do wymiany czujnik ABS albo kabelek sie przetarł lub sunął :bigok: przerabiałem u siebie lekkie hamowanie sie zapalało a jak mocniej depłes to gasło



Piotrus!
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr gru 02, 2009 08:13
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: Piotrus! » ndz cze 06, 2010 00:15

Cypis876 pisze:
Piotrus! pisze:1) brak polaczenia z czujnikiem ABS (prosto i normalnie "zuzyty" czujnik ABS) - brakuje mi odp slow :/
2) mechaniczne uszkodzenie czujnika ABS


to masz do wymiany czujnik ABS albo kabelek sie przetarł lub sunął :bigok: przerabiałem u siebie lekkie hamowanie sie zapalało a jak mocniej depłes to gasło
No i wlasnie ja nie mam takich objawow jakie Ty miales ;)

U mnie jest tak ze jak gasnie ABS po przejechani kilku metrow ~15-30 to pedal zaczyna SAM skakac jakby abs dzialal ale nawet nie naciskam go i odglosy odchodza jak by sie wlanczal (czyli takie te odbijanie i "szuranie" typowe odglosy dzialania ABSu) i po tych czynnosciach sie zaapala kontrolka ABSu.
Zalezy jaki ma dzien, nieraz sie zrobi tak raz dziennie nieraz jest cisza i raz na 3 dni sie tak zrobi. Ogolnie wiem kiedy czujnik ABSu siada :hmm: ... Tylko nie wiem o co chodzi z ta pozycja 2) ...

Jedyna mam obawe aby przez te objawy w czasie jazdy nie stracic hamulca... :/

stonefree pisze:
Piotrus! pisze:Z kumplem odczytalem bledy
Jakie kody błędów?
Kody postaram sie jutro (tzn juz dzis :P) dodac. Ale tak jak pisalem tlumaczac na polski tak to brzmialo. Ze nie wykrywa czujnika ABS no i jakas usterka mechaniczna usterka czujnika. Ale jak tylko podjade do kumpla aby zczytac znow bledy to napisze jakie mialy kody.
Ostatnio zmieniony ndz cze 06, 2010 00:16 przez Piotrus!, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości