[Bora Sedan] Oświetlenie bagażnika wiązka

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

[Bora Sedan] Oświetlenie bagażnika wiązka

Post autor: blm » czw cze 03, 2010 21:30

Witam!
Potrzebuje dokładne info.. najlepiej z zdjęciami, którędy idzie wiązka do lampki od oświetlenia bagażnika.. u mnie brak nawet lampki.. więc chce sprawdzić co się stało z wiązką, bo nigdzie na wierzchu nie widzę nawet przewodów.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

lecky
GTD Polo
GTD Polo
Posty: 413
Rejestracja: śr gru 24, 2008 15:33
Lokalizacja: Rosnowo/Koszalin
Kontakt:

Post autor: lecky » pt cze 04, 2010 10:57

nie wiem dokładnie jak w bora ale w mkIV jest tak-może pomoże...
wiązka idzie lewą strona kabiny okolice progu, przechodzi do bagażnika tez lewa strona. pod lewym boczkiem z tyłu jest dołączone sterowanie ze stycznika zamontowanego w zamku klapy (wiązka obok tylnej lewej lampy) później wiązka przechodzi ze strony lewej na prawa pod plastikiem progu załadunkowym...od strony wewnętrznej... razem z wiązka świateł i gniazda akcesoryjnego do lampki po stronie prawej w mkIV... myślę że w bora jest bardzo podobnie.. :bajer:
poVWodzenia.


Turbo Klekot TDI/AMF+ 104hp/238nm - Polo 6n2 / sprzedane :(
Turbo Klekot HDI/RHS+ 138hp/320nm - Peugeot 307sw / rodzino-wóz.

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Re: [Bora Sedan] Oświetlenie bagażnika wiązka

Post autor: hauer » pt cze 04, 2010 16:33

blm pisze:Witam!
Potrzebuje dokładne info.. najlepiej z zdjęciami, którędy idzie wiązka do lampki od oświetlenia bagażnika.. u mnie brak nawet lampki.. więc chce sprawdzić co się stało z wiązką, bo nigdzie na wierzchu nie widzę nawet przewodów.
Witam.
W borze lampka bagażnika jest podpięta do wiązki, która jest rozprowadzona w pokrywie bagażnika. Z tyłu pod lewym obiciem bagażnika w okolicy oparcia tylnego siedzenia są dwie złączki w które wpina się całą wiązkę (koszt oryginalnej wiązki to ok 220zł).
potem wiązka jest prowadzona wzdłuż błotnika górą (wpięcie lampki) i potem do przejścia w blasze w narożniku błotnika. Potem szczelnym przewodem do drugiej przelotki w pokrywie bagażnika i tam są rozejścia do zamka i oświetlenia tablicy. Gdybyś chciał wymienić wiązkę zrób sobie fotkę co i gdzie jest wpinane (szczególnie uchwyty wiązki).
Obicie pokrywy zdejmiesz po odkręceniu kilku śrubek.
Lampka jest osadzona bezpośrednio w obiciu (filcu?).
to tyle
pzdr



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » pn cze 07, 2010 15:46

O to chodzi, że u mnie nie ma nic :/ .. mogę prosić o jakieś foto :?:

[ Dodano: 08 Cze 2010 12:19 ]
Okej.. zlokalizowałem wiązkę z wtyczką.. są trzy przewody.. jeden masa.. a dwa pozostałe :?:


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
Hidden_Lucas
Drivers Wanted
Drivers Wanted
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04, 2006 17:52
Kontakt:

Post autor: Hidden_Lucas » czw cze 17, 2010 15:45

witam, jak bys chcial mogę zrobić zdjęcie całej wiązki bo dziś się meczyłem i ją cała wyciągłem :otepienie: :otepienie: niestety mi się przerwał kabel od klamki klapy w tym gumowym przewodzi, jest jakiś patent by to zdjąć?

to obicie jest bardzo sztywne cięzko się to zdejmuje


co do masy idzie tam od strony klapy masa i są 2 wtyki co idą do kabiny, są tam poprostu wszystkie kable z klapy (lampka, zamek, oswietlnie tablicy itpitd)



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » czw cze 17, 2010 16:09

Było by mi bardzo miło, jakbyś zrobił foto wiązki/bagażnika oraz oznaczył jakoś którędy wiązka idzie.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

kamilbora1991
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: ndz sty 10, 2010 18:07
Lokalizacja: stalowa wola

Post autor: kamilbora1991 » czw cze 17, 2010 21:47

Hidden_Lucas,
Hidden_Lucas pisze:niestety mi się przerwał kabel od klamki klapy w tym gumowym przewodzi, jest jakiś patent by to zdjąć?
ja miałem podobny problem i doszłem do wniosku że nie ma sensu i mozliwości wyjąc tej gumowej przelotki zeby jakos łączyc kabel pozatym ta szmaciana izolacja to nastepny problem cierzki do rozwiezania .ja poradziłem sobie z tym tak że pusciłem osobny przewód który połączyęm przy kostce i wtyczce z orginalnym i przewód połączyłem opaskami z przelotka i wszystko chodzi już 2 lata :bigok:



Awatar użytkownika
Hidden_Lucas
Drivers Wanted
Drivers Wanted
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04, 2006 17:52
Kontakt:

Post autor: Hidden_Lucas » sob cze 19, 2010 22:04

blm, tu masz zdjęcia wiązki wyjętej i opis kostek a nr odpowiadają nr w etce. (obr. ponizej)
Obrazek

Obrazek

etka:
Obrazek

co do zdjęć bagażnika, to spieszyło mi się i zrobiłem kilka na szybko komórką ale szczerze daremnie wyszły.
więc jak coś to pytaj co i jak odpowiem :)
co do tej lampki jeszcze to ona idzie za tą tapicerka (za apteczka_ i tam w sumie jest tylko lampka i potem te 2 wtyczki (na foto jako 8 i 9) i masa do budy przykrecona :)

ah no i wiązka na zdjęciach jest mniej wiecej ułozona tak jak lezy w klapie :)


kamilbora1991, no ja poprostu zrobiem nacięcie na ten gumie :) ale czuje ze znowu to mi się złamie, bo to się gnie tam gdzie bylo lutowane, w sumie dobry patent jest ten twój zeby osobno puścić kabelek :)
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 22:07 przez Hidden_Lucas, łącznie zmieniany 1 raz.



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » sob cze 19, 2010 22:31

Ekstra.. ;]
Masa jest przykręcona też gdzieś w okolicach apteczki bo ją też przyuważyłem.. ;]
U mnie jest taki problem, że miesiąc po zakupie samochodu okazało się, że to anglik :/ ..
i jest troszkę problemów elektrycznych.. dlatego wypytuję się o tą wiązkę ;] .. bo w pobliżu miejsca na lampę żadnej wtyczki/wiązki nie ma.. w ETCE też schemat wygrzebałem.. ale co innego schemat a co innego rzeczywistość ;] . Podejrzewam że będę musiał ten odcinek do lampki dorobić. Teraz już wiem czego fizycznie szukać..
Z tego co widzę na foto i schematach to przewody od lampi idą do wtyczek na słupku C... czyli nie do klapy bagażnika tak jak myślałem.. Jest tam jeszcze jakiś przełącznik (na schemacie W5), czy to jest ten mikro przełącznik w klapie? Bo przestudiowaniu tego wszystkiego wg mnie załączanie lampki wygląda tak: mikro styk w zamku daje info do komputera że klapa otwarta.. a komputer zapala światło w bagażniku. Czyli jeśli na komputerze wyświetla mi się info, że klapa została otwarta to brakuje mi do szczęścia tylko wiązki do lampki. Dobrze wydedukowałem zasadę działania tej lampki :?:

W którym miejscu słupka są te dwie wtyczki :?:

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob cze 19, 2010 22:31 przez blm, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Awatar użytkownika
Hidden_Lucas
Drivers Wanted
Drivers Wanted
Posty: 96
Rejestracja: śr paź 04, 2006 17:52
Kontakt:

Post autor: Hidden_Lucas » sob cze 19, 2010 23:03

blm pisze:Z tego co widzę na foto i schematach to przewody od lampi idą do wtyczek na słupku C... czyli nie do klapy bagażnika tak jak myślałem..
dokładnie tak
blm pisze:Jest tam jeszcze jakiś przełącznik (na schemacie W5), czy to jest ten mikro przełącznik w klapie?
szczerze, nie ogarniam tego Twojego schematu :) w klapie są 2 mikro przełączniki, jeden w klamce i on idzie do tej wtyczki 10 bądz 11 (nie pamiętam, ale ona ma napewno 2 piny) a druga wtyczka to do cylindereka zamka, domykanie szyb itp (3 piny)

Drugi mikrostyk jest w zamku :)

blm pisze:mikro styk w zamku daje info do komputera że klapa otwarta.. a komputer zapala światło w bagażniku. Czyli jeśli na komputerze wyświetla mi się info, że klapa została otwarta to brakuje mi do szczęścia tylko wiązki do lampki. Dobrze wydedukowałem zasadę działania tej lampki
I tak i nie w sumie, bo sam miałem tak (na początku myślałem ze to mikrostyk w zamku) i jak zacząłem grzebać to mi cały czas świeciła lampka, a komputer nie pokazywał ze klapa jest otwarta. Ale generalnie to taka zasada
W ogóle dla nie troche zagadką jest to jak to jest ze gdy klapa jest otwarta, i nawet jak sie zatrzasznie zamek to klamka nie reaguje, wystarczy przymknąć klape i juz reaguje. ale to takie małe OT :D

blm pisze:W którym miejscu słupka są te dwie wtyczki
tuż pod masą są te wtyczki :)
foto tych 2 wtyczek i masy :grin:
Obrazek



blm
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: czw maja 25, 2006 22:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: blm » sob cze 19, 2010 23:12

Super.. dzięki za obszerne info.. naprawdę wyczerpująca odpowiedź ;]


Obrazek
Zapraszam na vagkujawy.pl

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 328 gości