Palenie bezpieczników wycieraczek

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krisy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 23:37
Lokalizacja: wawa

Palenie bezpieczników wycieraczek

Post autor: Krisy » czw cze 03, 2010 23:43

Witam mam taki problem który występuje tylko po deszcze.przednie wycieraczki chodza dobrze ale gdy włączam tylną wycieraczkę to od razu pali mi bezpiecznik;/ nie zaleznie jaki wloży nawet i 30. Na sucho jest oki wiec to moze jakies zwarcie??
Ostatnio zmieniony czw cze 03, 2010 23:45 przez Krisy, łącznie zmieniany 3 razy.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » czw cze 03, 2010 23:46

Krisy pisze:nawet i 30.
daj wiekszy i patrz jak ci sie autko spali.
popatrz w klapie w srodku na przewody i w gumie miedzy buda a klapą.gdzies woda robi zware



Krisy
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw cze 03, 2010 23:37
Lokalizacja: wawa

Post autor: Krisy » czw cze 03, 2010 23:52

okey dzięki za szybką odpowiedź jutro sprawdzę dam znać;) bo mam to od jakiś 3tygodni jak wybralem sie w dalsza trase i zużyłem dwa pudelka bezpiecznikow;/



artur b.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 115
Rejestracja: ndz maja 23, 2010 16:24
Lokalizacja: Witkowice/ok. Częstochowy

Post autor: artur b. » pt cze 04, 2010 00:13

przerabiałem taki przypadek. W tym wypadku zatarł się mechanizm tylnej wycieraczki. Ogólnie chodziła, ale paliła bezpieczniki. Po inteligentnym zastosowaniu własnoręcznego bezpiecznika spalono włącznik wewnętrzny wycieraczki. Ogólnie odratowałem, ale wystarczyło żeby trafił do mnie chwilę wcześniej i by było ok godziny roboty, a tak to robiłem ok 3.

duber najpierw odepnij cały mechanizm wycieraczki i wtedy sprawdź czy też pali. Jeśli to nie to, to rozbierz silnik i sprawdź czy ciężko kręci się wirnik(zatarty mechanizm) oraz jak siedzi na tulejkach i sprawdź czy się gdzieś nie przepalił drut nawojowy. Jeśli okaże się że zatarł się mechanizm to nie obejdzie się bez młota, tylko delikatnie z nim.
Po wszystkim dokładnie wszystko oczyść i porządnie przesmaruj.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pt cze 04, 2010 10:39

artur b., masz racje ale
Krisy pisze: Na sucho jest oki
jak by byl zatarty to na sucho bylo by gorzej raczej.ale fakt ośka moze byc przytarta



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 324 gości