zgrzytający trzeszczący układ kierowniczy przy skręcaniu mk4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

zgrzytający trzeszczący układ kierowniczy przy skręcaniu mk4

Post autor: Fenomen89 » czw cze 03, 2010 11:36

Houston, mamy problem - podczas skręcania, nie ważne czy postój czy jazda, słychać takie zgrzytanie... z zewnątrz nie zauważyłem, by było to bardzo słyszalne, natomiast w środku tak, co to może być?
[youtube][/youtube]


maglownice raczej wykluczam, bo jak się skręci na maxa to słychać tylko, że jest większe obciążenie, ale kierownica nie drży i nic nie trzeszczy...
postaram się nagrać filmik z zewnątrz jeszcze

na kolumnie są jakieś uszczelnienia wałka prowadzącego? od kierownicy do maglownicy? bo to jak guma jakaś by się zdzierała;/

jakieś pomysły?

:pub:


ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pinstonvw
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: śr sty 27, 2010 00:33
Lokalizacja: Bogatynia
Kontakt:

Post autor: pinstonvw » czw cze 03, 2010 15:37

Taak mam pomysł. Wiesz przerabiałem to ostatnio u siebie. Dźwięk tak jakby podobny, choć to tylko nagranie. Ale problem leżał w tym przegubie łączącym kolumnę z przekładnią. Tam jest taki podwójny krzyżak. Wyciągnąłem go przesmarowałem założyłem i po kłopocie. Ostatecznie mogła to też być wina uszczelniacza, który to znajduje się na wałku atakującym w przekładni. Również go przesmarowałem, lecz nie mogłem go wyciągnąć. Za mało miejsca na zabawę.


...

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 108 gości